Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Lmh #39649 üzenetére

    Én plazma párti vagyok.
    DM-Fan majd felvilágosít melyik plazmát érdemes most 150 ezer Ft körül venni.

    De ha mégis LCD mellett döntenél szvsz a keretedbe egyetlen NORMÁLIS képminőségű TV fér bele, az általam fentebb is említett, akcióban (metro, auchan, MM, stb) 140 ezer Ft körülért adott 40-es (vagy 42es nemtom de mind1 is :) ) IPS paneles LG cinema 3D család legkisebb tagja.
    Haveromnak abból van az 55-ös és az egyetlen LCD a mai napig amit nem rókázok le ha néznem kell (meg láttam egyszer egy 21:9-es vagy milyen képarányú Sharpot ami szintén tetszett de az akkor 4 milla volt ;] ) szal ezen fellelkesülve a helyi MMben a 40-es változatát is megvizslattam a haverom LGjének és az is jó.

    Hibája a 3Dben a felezett felbontás (passzív 3D) de az aktívoknak (mint pl. az én plazmám) meg a crosstalk (kivéve a minden évben épp aktuális Pana csúcsmodellt). Bár a 3D úgyse kell, viszont plazmában lehet tud olyan "jóképű" TVt mondani neked DM-Fan amiben nincs benne, de szvsz LCDből nincs olyan. Bár lehet vmi kínai noname gyártó összerak IPS paneles igényes elektronikás TVt 140 ezer alatt 40-est de én vhogy kétlem ;]

    A "minél nagyobb" meg ... szvsz a keretedbe csak 40es fér bele. Az 50esek még talán megérik ár/érték arányban de az 55-ösök ára totális lehúzás, a haver 55-öse fél milla volt 1 éve, az én 50es plazmám 2 éve fél milláról volt akciózva 3 kilóra azért is vettem meg. Persze van az a havi fizu amiből már megéri 55-öst vagy 60-ast venni de itt a balkánon nem általános, sajna :(

    A TN paneles "LED" TVket meg inkább kerüld ha jót akarsz ;]

    Ja még annyit hogy véleményem szerint a plazma / LCD között az a különbség hogy én még nem láttam olyan plazmát aminek a képére azt mondtam volna hogy sz@r (még az anno sokat szidott LGket sem) de LCDből a fent említett IPSes LG-k ig (amik 2 éve jelentek meg) az összesre azt mondtam. (2006-ban vettem egy Sony LCDt ami akkori csúcsmodell volt, fél áron vettem mindenhol azt írták rá új mérföldkő (ez még saját gyártás volt Spanyolból) de csak addig örültem neki míg meg nem láttam egy Pana plazmát. 2 év múlva le is cseréltem egy olyanra.
    Viszont a plazma durván 3x (4x?) annyit fogyaszt, ha nem filmeket nézel hanem éjjel nappal megy a háttérben a TV csatorna akkor ez nagy érvágás. Plusz ilyenkor be is ég nagy valószínűséggel.

    Vagyis én azt mondom ha TV adást nézel "háttérTVzésként" akkor vedd az LG LCDt, ha meg főleg filmeket akarsz nézni rajta akkor vegyél plazmát (feltéve hogy belefér a keretbe). Ha meg gyerek is nézi felügyelet nélkül akkor is az LG LCD.

    Mint látod én nem vagyok elfogult egyikkel szemben sem, a megfizethető AMOLED-et várom már, a 4k-s TV szvsz baromság (a mostanin is kijön a filmek felénél a gyenge optika - igaz főleg a régebbieken de pl. az új Total Recall "öltözős" jelenetében is láttam az 1080p-s változaton - chromatic aberrationt asszem ez a korrekt neve-, ezért inkább a 720-as verziót hagytam meg belőle) az "okos"ságát sose használtam a TVmnek (vagyis egyszer egy média-kommunikáció szakos csajszit kábítottam vele ;] ) a 3Dt is hülyeségnek tartom bár minden filmet megnézek 3Dben amire rá tudom rakni a kezem de max a TV árának egyötödét éri pluszban szvsz. Vagyis ha van egy jó TV 100 ezerért ami nem 3Ds meg egy másik ami kb. ugyanolyan "jóképű" de 3Dt is tud 120 ezerért akkor ez utóbbi a jobb vétel de ha már 130 akkor annyit nem ér.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • Ispy

    veterán

    válasz Lmh #39649 üzenetére

    Igazából egy "milyen tv-t vegyek" topicot kerestem

    Jó helyen jársz, ez volt a topik leánykori neve :D

    150k-ból a tavalyi 42ut50 jön ki, panashopban lehet még kapni, most +1 év garival. Hátránya, hogy nincsen rajta bevonat ezért tükröződik a felülete, ablakkal szembe nem szabad rakni.

    A 3D és az okos funkciók most már sajnos alapból járnak, kapod, ha kell, ha nem.

    Az időpont a vásárlásra nem túl szerencsés, mert a tavalyi modellek már szinte mind elfogytak, az ideiek meg még nagyon drágák. Ha nem sürgös a dolog, akkor érdemes lenne várni november-decemberig, mert addigra jelentős árcsökkenés várható, és tudsz még ahhoz a 150k-hoz spórolni, hogy kijöjjön belőle egy 50''-os tévé.

    Ja és plazmára nem javasolt PC-t kötni, mert nem szereti a statikus képtartalmat.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Új hozzászólás Aktív témák