Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • salapp

    addikt

    Kedves plazmatulajok és vacilálók!

    Már kb. két éve napi rendszerességgel olvasgatom a topikot. Olyan ez, mint egy továbbképzés. Sok fórumtárs sok hasznosat tett hozzá ahhoz, hogy meghozzam a döntést. Végig ijk hozzászólásait tartottam számomra a
    leghasznosabbnak. Az igényei is ésszerűek voltak, amikor tévét
    választott és számomra is legfontosabb az ár/érték arány.
    Az én szempontjaim voltak: viszonylag világos, kis méretű nappaliba,
    ahol azonban még nyáron délután sincsen közvetlen besütő napfény, 2,4
    méterről nézve.
    T-Sat, letöltött 16:9-es divx és avi sorozatok, 720p-s filmek, dvd
    filmek felskálázós régebbi (minőségi) sony dvd lejátszóról hdmi-n
    keresztül, és diavetítés sd kártyáról, később tetőantenna dvb-t
    ingyenes adásokkal (olimpia és egyebek az m1-en)
    32-es (kb. 7 éves samsung lcd-ről váltottunk - akkor csúcsmodell és ma már elképzelhetetlenül drága volt)
    Gyűjtögettem, ami az évek óta tartó folyamatos házfelújítás mellett
    lassan haladt. 42x25-öt szerettem volna a tükröződésgátló bevonattal,
    de mire összejött a pénz, addigra elfogyott az általam még
    elfogadhatónak tartott - bolttal is rendelkező - webáruházban is. Ami lett volna, az a
    2011-es 42cx3, de én úgy látom, hogy az ugye a c2-es sorozat örököse,
    és több ponton is kevesebb, mint az x20-as sorozat, ráadásul a kávája
    is gusztustalan számomra. (az x20 egy porgyűjtő, dehát legalább semleges küllemmel, a cx3 600Hz-es képalkotását meg nem hiányolom, láttam, nekem túl műanyag a végeredmény)
    Ezért lecsaptam az utolsó bontatlan csomagolású x20-ra a panaboltban.
    Tegnap állítottuk fel. True Cinema üzemmódot minden bemenetre. Ezenkívül: 16:9 túlpásztázás be, öko: ki, oldalsáv: szürke (közepes). TV adások: Zoom1, extrém szélesvásznú hd mozifilmekhez Zoom2.
    A délelőtti napos idős tükröződésre válaszul tegnap vettünk is két
    sötétbarna rolót a két ablakra, az szerintem elég lesz.
    Nagyon jó választásnak látszik már most a tv. Az agyontömörített
    tévéadások is élettel teltek, élvezhetők. Az lcd-n 24 cm-rel kisebb
    kijelzőn is egy mosott digitálisan alkotott trutymó volt minden műholdas adás. Bőrtónusokról, behúzásról ne is beszéljünk.
    A 720p-s filmek gyorsak, hihetetlenül kontrasztosak, a színek természetesek és a sötét jelenetek is, egy álom.
    Nagy dvd gyűjteményünk van, így újra crt-től megszokott természetes képpel nézhetem.
    A legdurvább (jó, hegyoldalban vagyunk, de akkor is), rádugtam egy 80 cm-es kis kihúzható antennát, 45 fokban a tv mögött megdöntöttem, és lőn: tökéletesen bejön az összes fogható dvb-t adás, jó, illetve hd-ben eszméletlen képpel.
    Köszönöm a Panaszkodik mérnökeinek is a minőségi munkát.
    Ilyennek kell lennie egy tévének!
    Egy javaslat: én minden szegmensben gyártanék egy tükröződésmentes bevonattal szerelt modellt. És a P. Magyarország meg legyen szíves értékesíteni ezeket, mert az gáz, hogy az x25 is csak szürke importból lenne elérhető.
    Azért írtam ennyit, mert nekem is a részletes személyes tapasztalatok segítettek a legtöbbet. Akit nem érdekel, majd átugorja.
    Üdv mindenkinek és köszönet még egyszer!

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz spiritex #35228 üzenetére

    Egy HD-Ready is jó plazma...
    Én egyenesen azt mondom, így egy hét intenzív használat után, hogy 2 méter fölötti nézési távolságra 42-es méretben egyenesen értelmetlen a FullHD.
    Azóta az x20-hoz beszereztem egy Technisat kártyaolvasó modult, MindigTV Extra kártyával, és mondhatom, hogy tévéadást 72 cm-es Sony Trinitronon sem láttam ilyen szépet, és ez egy méteres átló felett van már! Örülök, hogy lerúgtam magamról a UPC Directet, a sok pricska-precska nyelvű bolgár-román-szlovák adóval, és az agyontömörített, sorozatismétlős hulladék TV2-RTLKlub klóncsatornák semmitmondó adásait.
    Egyedül a Spektrum és néha a History hiányzik, de ha valami sorozat vagy ismeretterjesztő kell, arra mindig ott a net. Cserébe ami jön, SD-ben is igen jól mutat.

    Hátha valakinek érdekes lehet:
    Europark-Saturnban 0% THM-es 10 havi részletes megoldásban láttam kitéve 42x20e-t 130-ért, volt 50x20 is, de annak nem emlékszem az árára, talán 170 volt (?)
    Bátran csapjatok le ennek a kitűnő szériának az utolsó darabjaira, amikben még van 3 HDMI, nem úgy, mint a C3-ban, és kevesebb pénzért.
    Ja, és ha valaki a 600Hz miatt venne C3-mat, az X20 recegésmentesen jelenített meg eddig minden 720p vagy felkonvertált DVD-filmet, WD TV-ről (beállítás 720p 60Hz a lejátszón)

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz spiritex #35232 üzenetére

    Sajnos ezt nem jól tudod, Common Interface nyílás van benne, az fogadja a Conax Modult, amibe lehet tenni előfizetői kártyát

    Ha valaki ilyet szeretne, akkor netes, személyes átvételes boltban Kártyamodul+12 hónapos MindigTV Extra kártya, aktiválási díjjal együtt már úgy 18ezer környékén vehető.

    Nagyon jó, hogy nem kell egy újabb távirányító meg egy beltéri, és a tv saját dvb-t menüje tökéletesen megteszi

    Szerintem a rev 1-es WD TV, ami nekem van, az nem bánik annyira jól a fullhd anyagokkal, mint a Venice, ezért használom az említett beállítások mellett inkább

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz BaLee #35237 üzenetére

    Igen, és valahol elkeserítő, hogy pl. DM-Fan is évek óta mintha hiába jártatná erről a száját. Meg linkelné be állandóan a nézési táv/képátló táblázatot.
    De megnyugodhat, mert pl. engem is ezek az észérvek segítettek az értelmes döntés meghozatalában.
    Nálam még olyan cidrizés is volt, hogy egy 1366x786-as lcd-ről váltottam, és az 1024sor számomra a 4-5 éves gagyi monitorokat idézte.
    De végül elfogadtam, hogy más a képpontok alakja, és frász különbséget nem látok a két felbontás között.
    A két kép között viszont annál inkább!!!
    A plazma, na az tv. Az lcd, az egy tuneres monitor. Az sd adásokat én még a legújabb csiricsáré CCFL-es vagy ledes lcd-ken is olyannak látom, mintha egy ötéves gyerek emlékezetből akarná a világot lefesteni. Pacák és maszatok, arcbőr helyett színes halotti maszkok. Tényleg, mint amikor a kedves halott hamuszürke bőrére erős színekkel festenek a ravatalozásra. És főleg: gyors mozgásoknál még a hd anyagok is valahogy természetellenesek.
    De biztos vannak már hiperszuper, és ennél sokkal jobb lcd-k.
    Na de egy 130ezres 42-es hdready plazma természetes képével ami versenyezni tud, az legalább két és félszer annyiba fáj.
    Majd ha lesznek egyszer 3000 lumenes ledes projektorok, szép képpel, negyedmilláért, akkor venni fogok, nem kérdés, de tévének egy plazma tökéletes számomra.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz fokukac #35241 üzenetére

    Igen, 3000 lumenes legyen, hogy a 120 négyzetméteres nappalimban, amelynek a déli oldala végig tiszta üveg, meglegyen az a nyamvadt 15.000.000.000:1 kontraszt, amit az okos gyártó rá mert írni
    és húzza le a sliccem is h...gyozás előtt. :-)
    Szándékosan túloztam az előbb, de a szándékot jól érezted...

    autó vagy tévé, mindegy, egyesek úgy el tudnak szállni néha...
    persze a "kivagyiság-faktor" is nagy úr
    ifi vállalkozó még azt hiszi, jobban elfogadják a nagyobb császárok, ha a házibuliján elmondhatja a nappali tereptárgyairól, hogy milyen káva drágák voltak

    aztán havonta egyszer kapcsolja be (ha kiszámolná az okos, azon az áron gyakran már mindig inkább mozijegyet vehetne és hallgathatná az elengedhetetlen zacskózörgést és film közben mobilozó plázamacsekokat)

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz jericho69 #35243 üzenetére

    720p-s véleményem szerint untig elég, és nem utolsó szempont, hogy kb. kétszer annyi mkv fér majd ugyanarra a vinyóra
    de hátha megcáfolják

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz spiritex #35247 üzenetére

    mondjuk kulcsfontosságú dolgot említettél, mármint hogy milyen messziről láttad szebbnek.
    én közel 2,5-ről egyformának látom egy film kétféle felbontású verzióit, sőt, a WD TV mintha "erőlködne" (ezt nem tudom értelmesebben kifejezni) az 1080-assal, és a végeredmény nekem olyan picit szedettvedett volt (de ez még az lcd-n volt, a plazmához már csak 720-asaim vannak)
    Legutóbb megnéztük 720p-ben az 42x20-on a Jelek c. filmet. Tátva maradt a szám az első kukoricaföldes jeleneteknél, valami hihetetlenül természetes képe volt.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz metron #35301 üzenetére

    Hát, nagyon érdekes volt ez a németországi élménybeszámoló.
    Valahogy az a tipikus kereskedői bánásmód látszik belőle, ami miatt sok német szinte kötelezően cserélgette évtizedeken át az autót, amivel amúgy meg volt elégedve, és semmi racionális indoka nem volt a leváltására, minden 3. évben.
    Ezek szerint a kereskedők azt sulykolják: csak a legújabb, szupervékony és persze egyúttal legdrágább tévét szabad venni, minden más ciki.
    És a trükk bejön, ennek meg az az alapja, hogy az echte német (mint rokonaim is) hisz a rendszerben. Elektrotechniker-t hív a lakásába, ha ki kell cserélni egy izzót a lámpában, mert "neki is élnie kell valamiből" és azt a tévét kell venni, amit a szakember ajánl az üzletben.
    És a szomszédban Hans is egy hete vett egy jó drága ledes vagy milyen tévét. Ő agyondícsérte a képét.
    És ezek az emberek annyira hinni akarnak a választásukban, hogy boldogan nézik azt a természetellenes színű de baromi vékony ledes tévét, Dynamic képprofillal, hiába mondja a 7 éves Christa, hogy a sarokból, a fotelből még olyan homályos és lilás színű is a kép.
    Marketing a lelke mindennek.
    És a marketing alapszabálya, hogy bármilyen sz..rt el lehet adni, csak meg kell találni a célközönséget.
    Németországban úgy látszik mi sem egyszerűbb.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    DM-Fan!

    Első sörben tőled kérdezem, hátha van javaslatod, infód.
    Az x20-as használatijában az van, hogy az oldalpanel javasolt beállítása fehér.
    Én közép-re (szürke) állítva használom. Jó az?
    Kár, hogy mozizáskor a durván szélesvásznú filmeknél az alsó-felső sávokat nem lehet átállítani feketéről. (nem értem, miért)
    még két érdekesség: a WD TV (legelső szériás modell), amióta a plazmával van összekötve, csak NTSC képkimenetet enged, PAL-t nem lehet kiválasztani. Ez normális?
    valamint: szintén a WD-től a HDMI-n átmegy a hang is, de a dts-t vagy dolby 5.1-et nem adja le a tv a saját hangszóróján, csak, ha a WD kimenetét át van állítva sztereóra (és a tv optikai kimenetén sem jelenik meg ilyenkor 5.1-es hang)
    egyébként a tv pazar földi digitálisokkal, kár, hogy az m1 és duna nem írja ki a műsorújságban, hogy melyik adás lesz hd
    mondjuk nemrég írta valaki, hogy budaörsi madarasban plazma kiszórás keretén belül az 50x20 160, hát, azt nem biztos, hogy ott tudnám hagyni, ha már nem vettem volna egy tv-t.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35315 üzenetére

    Köszi a gyors válaszokat!

    Most már kezdem hülyének érezni magam, átviszem a hálóba a wd-t és rákötöm az lcd-re, hogy azzal engedi-e a PAL-t (úgy emlékszem, engedte)

    Az erősítő egy 11 éves QS szériás Sony, korrekt trafókkal és persze még szalonállapotban, azon nincs persze hdmi-bemenet, de amíg nem megy gallyra, le nem cserélem, mert eszméletlen szépen teljesít a vele egykorú Pascal hangszórószettel (kicsi a nappali, és így asszony is elégedett a hangszórók kinézetével és méretével is - én meg a hangjukkal)
    Természetesen optikaival direktben is össze van kötve a wd és a pana, ez csak a kábelbarát mániája volt részemről.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35317 üzenetére

    Közben megnéztem az lcd-ve a WD-t. Mókás, ott sem engedi a PAL-t.
    Lehet egyébként gond, vagy gyengébb képreprodukció abból, hogy a panára NTSC jel van ráküldve?
    Már látom, hogy hamarosan a WD a hálóba lesz száműzve, és befigyel egy 2TB belső vinyós médiajátékos a pana alá

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Nem bírtam ki, és ha már összekötöttem a samu 32-es lcd-t a wd-vel, hát belenéztem egy-két filmbe, amit már az x20-on láttam.
    Eredmény: én már soha az életben nem leszek képes lcd-n filmet nézni. Ez kemény.
    Ha olyan közel ültem a tv-hez, hogy ugyanakkora képet lássak, mint a panán, a látottak elkeserítőek.
    A színek rajzoltak, ált. túlszaturáltak, a kontraszt nevetséges, a mozgások behúzásosak. Az egész nem hihető többé számomra. Talán a gyereknek jó lesz a laptophoz (direkt hdmi-set kapott) és nézhet rajta animációsokat, azokkal megbirkózik még.
    A boltokban is mindig ezt látom, amikor a "tutti-frutti" led-es vagy akármilyen lcd-k mellett látom a (helyben valóban fakóbbnak ható), de mégis realisztikus plazma-képvisszaadást.
    De így otthoni környezetben még nem volt lehetőségem ezt felismerni.
    Brrr!

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz fokukac #35321 üzenetére

    stimmel, az első szériáson az analóg sztereó kimeneten nem jelenik meg a dts hang, ezért nem is tudtam ilyen filmeket csak a tv (bár már nehezen hívom így az lcd-t) hangszóróival nézni. most is úgy van, hogy az fm fejhallgató van csatlakoztatva az erősítő fejhallgató kimenetére, miközben az erősítő hangfal-kimeneti oldalon off állásban van. Erre persze csak akkor van szükség, ha késő este még néznék valamit, amin dts hangsáv van.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Érdekes, hogy mennyi bajotok van ezzel a technológiával. Költöttetek negyedmilliót meg még többet egy 42 vagy 50 collos plazmára.
    Mégis mennyi nyűg.
    Amúgy megértem, nem kritizálni akarom, a tökéletesre törekednétek.
    Én ezért költöttem csak jóval kevesebbet, a legjobb felhasználói igény/ár/érték arányt keresve. Azóta meg tudok nézni egy tévéadást (földi digi) úgy, hogy ne beszélő, mozgó amőbákat lássak, mint az lcd-n. Azóta újra levehetek egy dvd-t a polcról, és tervezem is újranézni pl. a díszdobozos Éljen szériát, vagy a Gyurik Urát, és valóban élvezni fogom.
    Hogy kísérletezem-e a beállításokkal? Persze. De nagyjából megtaláltam már a legjobb konstellációt, úgy tűnik.
    Kívánom, hogy mielőbb találjátok meg Ti is a tutit, és élvezzétek ennek a crt után jelenleg elérhető legelfogadhatóbb technológiának* az értékeit. (*de csak azért, mert a sony mérnökei meghalasztották az sxrd-s tévévonaluk fejlesztését, nálam az volt a recegés-artifact-ghost-blur-blackbigyók nélküli igazi moziélmény eddig, csak a lámpaélettartamon és pár apróságon kellett volna agyalniuk még néhány évet)
    Persze csak üssön be a kellő zsé, és kihajózok Japcsiba, hogy segítsek fellendíteni a gazdaságukat és veszek egy 75"-os laservue-t, az biztos.
    Addig is, hajrá plazma!

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz GeneraL_XTX #35408 üzenetére

    De szép napos időben, lehetőleg júliusban, délután 15 és 18 óra között (akkor a legszebbek az árnyékok és ideális a világ szaturációja), ja és a re. páratartalom legyen 40% alatt, a megfelelő látótávolság miatt. Ja és nem árt, ha a Matterhorn vagy egyéb igényes küllemű tereptárgy van a háttérben és te egy kilátóban vagy.
    hátha akkor nem artifactol (ez most már bekerül nálam a top 100-ba)

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Ijk #35496 üzenetére

    Érdekes kérdést feszegettek. Nevezetesen a felhasználói attitűdöt. Amely lehet elszállt is.
    De szerintem létezik ésszerű audiofil és videofil felhasználó is.
    Magamat ésszerű audiofilnek tartom pl.
    Meghallgattam egy full hangszigetelt, káros visszaverődésektől mentes pincében egy olyan hangrendszert, amelynél csak az interconnect kábelek darabja 3 milla volt.
    Beülsz a hallgatási pontba és amikor elindul egy arra érdemes, vagyis profin bemikrofonozott és értő hangmérnökök által kezelt anyag, akkor az énekes vagy zenekar tényleg jelen van.
    Fantasztikus élmény. Igaz.
    De nem leszek se drogbáró se adócsaló, pláne nem házasodok be nagykutyák családjába azért, hogy ilyenem lehessen.
    Ezért keresgéltem és a magam által értelmesnek ítélt határok között raktam össze az én audiofil rendszeremet, használt, különleges elemekből. Ha jól elhelyezed, kábelezed, megfelelően eteted, úgy szól, mint egy többmilliós szett, és a végére 2006-os áron 150ben állt meg.
    És a lényeg: a mai napig elégedett vagyok vele. Viszont kezdettől tudtam, hogy külön rendszert építek sztereóra és mozihoz, mert még a Denon házimozi-zászlóshajója sem adja nekem azt sztereóban (meghallgattam), mint az erre kihegyezett rendszer.
    Szerintem legtöbbünk egyszerűen nem tud megállni, elveszti az eszét, és közben folyamatosan olyan tökéletességre törekszik, amit viszont nem tud megfizetni.
    Vagyis létezik az a tökéletesség is, amit keres, de ahhoz nem egy GT20 kell például, hanem egy fullos SIM2 proji, profi vászon, moziszoba, maszkoló vásznak.
    Tehát Uraim:
    Igénymeghatározás-Rászánt költségkeret-Igények szűkítése, ha szükséges-megfelelő megjelenítő kiválasztása
    És akkor egy x20 is nagyon nagy örömet tud okozni, mint nekem.

    Ijk: egy érdekesség: nekem WD TV-ről akkor szaggatásmentes a lejátszás a tévén, ha a kimenetet 720p 60Hz-re állítom, ha 24p-t próbálok 1080-nal, akkor valahogy néha bizonyos részleteiben blurosodik a kép és ha egyszerre több függőleges vagy vízszintes egyenes mozog, akkor már receg is. Amolyan szenvedős a végeredmény.
    Jövő héten haver áthoz egy ASUS Oplay-t, a belső vinyós 2010 szeptemberi modellt, asszem, és azzal is teszteljük. Majd megosztom, hátha valakit érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz FordFair #35518 üzenetére

    Hi!

    Szerintem vadássz le egy - vagyis kettő - 50x20e-t, ha még mindig van bontatlan a fukarban. Imádni fogja mindenki. Sajna a budaörsi madarasból már biztos kiszórták őket, pedig piszok jó utsó árakon voltak
    Ha már nincs, akkor drágábban az 50c3 sem rossz (csak nem ér többet, és kevesebb rajta a hdmi is eggyel, viszont van rajta "szappanoperásító" - az a 600Hz fícsör)
    Ma itthon vagyok, épp a háttérben megy a Bourne Ultimátum 720p-s de viszonylag normális ripből. Eszméletlen jók, folyamatosak a pörgős jelenetek, az árnyékos helyeken is látod, mi történik.
    Vegyél hozzá egy Technisat kártyaolvasót meg egy éves mindigtv extra előfizut, esetleg egy erősítős antennát, és látni fogod, mennyivel jobbak az adások még sd-ben is, mint egy lcd-n, pláne mint egy Digi vagy más tányéros hulladék forrásból, de akár kábelesen is (alapvetően úgy tudom, azok is műholdról jönnek le, de javítsatok, ha baromság)

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz formax #35525 üzenetére

    formax kolléga!

    A lényeg, hogy mindketten elégedettek vagyunk, és mindketten pana hdready-t vettünk
    :))

    és a fórum egyik küldetése, hogy elmondjuk a személyes tapasztalatokat.
    így segítjük a tanakodókat.

    A tükröződés valóban egy probléma, ha nagyon világos a szoba, ill. ha ablak van a tévével szemben. Mi két szép sötétbarna rolóval válaszoltunk a dologra.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Hát igen!

    Van, aki a csillogó piros almájának sem tud örülni, csak a kukacot lesi benne.

    És van, akit a fakóbb színű, kisebb almáját is jó étvággyal fogyasztja, és ha véletlenül kukac is került bele, hát örülni tud annak is, hogy húsos almát eszik.

    Én visszatekintettem és 5-6 évente cseréltünk tévét.
    A következő modellek voltak:
    51cm-es GoldStar CRT (később ebből lett az LG), két éve lehelte ki a lelkét egy havernál, akinek továbbajándékoztuk, tizenévesen
    72 cm-es Sony Trinitron CRT (ezt megtartottam volna, ha nem lett volna olyan mély, batár, ma is tökéletesen működik, ahogy hallom)
    82 cm-es Samu LCD akkor még rohadt drágán, de úgy is kicsit több, mint féláron német szürkeimportból és áfavisszaigényléssel (nehéz volt átszokni a használatára, és végülis le is szoktatott a tévézésről, csak hd filmeket tudtam rajta nézni, ott is zavart a behúzás és egyebek, meg picinek is tűnt már)
    Ha a 106 cm-es Pana plazmára gondolok, ha 5 évet kibír nekem, elégedett leszek, mert nem toltam bele negyedmillát vagy többet.
    A következő megjelenítőm már valami lézertévé lesz legalább 165 cm-es képátlóval vagy korrekt projektor+vászon, de ahhoz az egyik szobát át kell alakítanom.

    Addig viszont igyekszem szimplán örülni az x20-nak

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz hitman77 #35749 üzenetére

    A felbontással nem kell törődnöd. Ezt tapasztalatból mondom, mint x20-as tulaj. A pixelek eltérő alakja adja ki a tökéletes képarányt, észre sem lehet venni.
    Ha véletlenül még találsz 50x20-at, akkor nyugodtan megveheted.
    Rákötöttük már próbából a fiam 1366x768-as felbontású noti képét, és tökéletes volt a végeredmény. Játékot is kipróbált rajta, és bejött neki a tapasztalt képminőség, panelsebesség.
    És valóban.
    Képminőség.
    DVD: eddig lcd-n 82 centin számomra nézhetetlen volt a teljes (nem kicsi és nagy részt gyári eredeti) lemezgyűjteményem. A panán újra élvezhetem.
    TV: földi digitális sd-t nézünk. Ez klasszisokkal jobb (illetve mondhatnám úgy, hogy számomra már nézhető, ellentétben az eddig próbált szolgáltatásokkal), mint a tányéros tévé volt, amit le is mondtam hónapokkal ezelőtt. a hd adások majd kiesnek a képernyőről
    720p filmek: a tévé árához képest gyönyörű színek, kontraszt, folyamatos gyors mozgások, igazi bőrszínek. a minőség annál jobb, minél jobb volt a digitalizálás, muxolás, miegyéb
    brahiból van, hogy beülök a hd film elé másfél méterre, és tökéletes a moziélmény (42-es a képernyő, amúgy 2,4-ről nézzük)
    Ghost: eddig egyszer láttam véletlenül egy sötét képernyőn, hogy a menüből egy fehér keretes ikon mintha nagyon halványan ott lett volna.
    Villódzást, artifact-ot, ilyesmiket én egyáltalán nem láttam eddig.
    De lehet, hogy azért, mert a filmet/műsort nézem, nem a hibákat keresem.
    Szóval részemről továbbra is egyértelműen ajánlott vétel.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz joco73 #35848 üzenetére

    szia!
    néztem a 430-as csatlakoztatási lehetőségeit. fura, hogy nincs sztereó kimenet analógon, csak a fejhallgató.
    régen létezett egy scart-fordító cucc, amit bedugtál a scart kimenetbe, és az leosztotta egy kép+jobb+bal hangcsatornákra. gondolom, a scart-on folyamatosan van kimenő jel a tévé felől, és akkor ezzel a párszáz forintos holmival lenne analóg sztereó kimeneted, azt rádobnád egy netről használtan kb. 20-ért elcsíphető kilencvenes évekbeli (jó trafók, korrekt összeszerelés, nem úgy, mint a maiak általában) erősítőre, hozzá egy polchangfal-pár szintén egy huszas, némi kábelezés és sztem 25-ből egy meglepően jó hang elérhető, nem csak filmezéshez, hanem zenéhez is
    persze ehhez az kell, hogy a scart-fordító dolog működjön is

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Gabor970 #35853 üzenetére

    hát ez gáz. bocs akkor a felvetésért

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz WiZARD #35866 üzenetére

    Akkor most Joey-t kell idézzem, amikor Chandlerrel a Baywatch kezdő képsorai alatt így kiáltanak:
    -Fussatok! Fussatok!

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz joco73 #35875 üzenetére

    Szerintem sokunknak egyezik a hozzáállása a tévé és egyéb kütyüvásárláshoz.
    Lehet, hogy egy ilyen aktív hangfalszettel tökéletesen elégedett lennél, fejhallgató kimenetre kötve: http://apronet.hu/hangfalak/audio/aprohirdetes=100490694

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35980 üzenetére

    Az egy ideje már érdekel, hogy az ilyen 600Hz-képes tévéknél van rá lehetőség, hogy az ember a következőképpen állítsa?
    (50Hz)-100Hz-200Hz-400Hz-600Hz
    vagy csak 100Hz és 600Hz?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35983 üzenetére

    És akkor, ha ki van kapcsolva, akkor 100Hz-es?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz szonti #36049 üzenetére

    Sötét esti körülmények között én is észrevettem már, hogy több órás használat és kikapcsolás után a tévé még világosabban "izzik". Teljesen olyan, mint a crt tévénél is volt. Aztán 5-10 mp után valóban van egy kattanás, nyilván a tápja, de még utána is világosabb, és fokozatosan halványodik

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz gprspeter #36180 üzenetére

    Hát igen, dizájnra nekem is a samuk tetszenek jobban. Az az üveg talp az üveg oszloppal szerintem nagyon elegáns tud lenni. Bátyónak lcd-je van múlt évi sorozatból, már az is ilyen. (amíg be nem kapcsolod :-)
    Én is úgy láttam, hogy a 2011-es pana plazma sorozatok gagyi(bb) hatásúak, mint a 2010-esek.
    Mondjuk az x20-ashoz is kell egy jó törlőkendő, mert szó szerint szerelmes a kávája a porba.
    A képét viszont imádjuk, az egész család.
    Ma megnéztünk egy írott dvd-t, baromi jól mutatott a tévén az is.

    A nyelvhelyességi kérdéshez: minden megnyilatkozásunkkal formáljuk a közösséget. Ezért elfogadható, ha többen fontosnak tartjuk kerülni a pongyola fogalmazást és a primitivizáló stílust.
    Persze el kell fogadni Grétsy Tanár Úr megjegyzését is a témához: "A beszélt nyelv formálja a grammatikát." Ez a XXI. századi sms-generáció felcseperedésével egyre inkább megállja a helyét.
    Off! Én beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz hitman77 #36632 üzenetére

    Ha alacsony a költségkereted, akkor szerintem nem kérdés, hogy plazmát kell venni.
    Most már egy hónapja boldog tulaja vagyok egy 42x20-nak.
    Az is téglalap alakú pixelekkel dolgozik. Egyáltalán nem lehet észrevenni.
    Otthoni körülmények között (van lcd-nk is) a plazma úgy viselkedik, ahogyan elvártam. Tévéadással, dvd-vel és hd-vel is élmény a használata.
    Egy dolog van: szemből jövő fényt nem szereti (bár melyik megjelenítő igen?), tehát ha szerencsétlenül (mint nálunk) csak így lehet elhelyezni, szükséges a sötétítés az ablakra.
    Az lcd addig tűnik jó vételnek (különösen ilyen összegmegkötésekkel), amíg otthoni körülmények között ki nem próbálod. Azt már nem is mondom, hogy az sd adások az lcd-n olyan természetellenesek, hogy arra szinte nincs is szó. Számomra a plazma használata után az lcd-nk már nézhetetlen.
    És nincs olyan, hogy egy hasonló árkategóriájú lcd-nek a kontrasztja/feketéje akár csak megközelítse egy plazmáét. (nyilván local dimminges méregdrága led háttérvilágítású lcd-nél, baromi jó minőségű forrásból meg lehet közelíteni az élményt, de minek adna bárki egy tv tuneres monitorért 3-400 ezret?)

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #44113 üzenetére

    Megkérdezhetem, hogy usb-hubot tud-e kezelni ez a popi? mert nekem macerás, hogy az egyik csati az elején van.
    Amúgy 42x20-as tulajként (áprilisi vásárlás) ismét azt tudom jelezni, hogy a tévé fantasztikus, pont azt nyújtja, amit vártam. mindigtv extrával még az sd adások is meglepően szépek.
    Bbéci után szabadon: nagyobb tévé nem kell így 3,5 méterre, inkább egy jó projira gyűjtök, a vászon meg legyün a pana tévé elé majd.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Sziasztok!
    Még mindig boldog tulajdonosai vagyunk a 42x20-nak.
    Néhány újdonság
    1. 3,5 méterről nézzük. KICSI. Főleg, hogy a h..nyadék upc direct-ről földi digitálisra váltottunk, így kevesebb, de nem agyontömörített csatornát nézhetünk szebb képpel, bár az sem köt le nagyon. Hd-s dolgokhoz gyakran közelebb ülök. Úgyhogy aki teheti, vegye a nagyobbat ilyen távolságra!
    2. anyukámék a hálószobába vettek egy samsung ledes lcd-t, 5-ös széria, smart tv, meg minden. külsőre gyönyörű, és jópofa szolgáltatásai is vannak. aztán bekapcsolás, hangolás. upc kábeltévé, analóg. brrr. mosott szar. már emlékszem, mi a gond itt. a fekete szint tényleg sokat javult, és a mozgás is alig-alig döccen meg, hála az 5 ms-nek. csak hát az a helyzet, hogy amint sd forrást kap, vagy rosszabb jelet, katasztrófa. Ugyanakkor a saját médialejátszójával lejátszott mkv sem győzött meg. és érdekes, de a youtube-on elindított full hd videók tutira nem voltak full hd-k, ez valami szerzői jogi baromság, vagy mitől lehet?
    3. már most eldöntöttem, hogy a 42-es megy a hálóba, 4 méterre kb. és a nappaliba a 3,5 méterre - mivel a jó projektort vászonnal most még én is drágának tartom sajna - egy 50-es plazma. A gyerek miatt tán még a 3d-nek is engednék.
    Mi különbség lehet akkora ezek között a tévék között, hogy ilyen durva az árkülönbség:
    samu 51d6900 két szemüveggel 297000 és a pana 50gt30 377.000 magában.
    Akik tesztelgették, megmondanák, hogy miért ne válassza valaki a samut, ekkora árkülönbség mellett? Jól olvastam korábban, hogy még a d8000-et is "fikázgattátok" más - hasonló kaliberű - panákhoz képest?
    köszi

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Igazából a GT30-nak örülnék nagyon, viszont a D6900 egy százassal olcsóbb két szemüveggel mint a másik magában, és elvileg ugyanazt tudná. a dvb-s tuner nagyon kellene, jobban talán, mint a 3d, de az csak a gt-ben van benne. Viszont egy angol tesztben azt írták a 6900-ra negatívumnak, hogy receg a mozgás. Azért az durva lenne. Van valakinek d550 vagy 6900? Milyen a mozgásmegjelenítés?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Stafni #44677 üzenetére

    Hú, a manóba, pont benne van az 5 év gariban az 51d6900 is. Ez így már kemény. Pedig annyira pana-hívő lennék.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz GeneraL_XTX #44702 üzenetére

    Köszi a javaslatot. Ami miatt a d6900 jobban tetszik: dizájn (azért valljuk be, hogy a pana fekete, mikrokarcolódásra érzékeny kávájú porfogói mellett ez a tv igazi high-tech készüléknek néz ki), dvb-s tuner beépítve (ez nagyon fontos lenne, hogy a dvb-t mellett az astrat is külön kütyü nélkül nézhessem), olcsóbb (mármint az azonos tudásúnak tervezett gt-sorozatos tévé azonos képátlójú - illetve azzal a jelentéktelen 3 centivel nagyobb - modelljénél, ráadásul két szemüveggel), 3d (2d-orientált vagyok, de néhány filmben azért vannak érdekes 3d-megoldások, pl. az általam jó szívvel ajánlott Coraline és a titkos ajtó c. mű 3d változatában)
    Szóval oké, hogy a pana király, de szerintem vannak aspektusok, amik szerint a samsung felsőbb kategóriásai is jó alternatívát jelenthetnek.
    Mondom ezt úgy, hogy még nem láttam, hogyan teljesít a 6900-as "élőben". Lehet, hogy nem tetszik majd a képe.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #44707 üzenetére

    Köszi! Nem szeretem a csiricsáré dizájnt, de szerintem a 6900-as modern és letisztult kinézetű.
    Eddig is fontos volt a véleményetek, ezért is nem gondolkodnék másban, mint plazmában.
    Persze, ha egyszer mégis ideérne a Mitsu lézer tévéje, lehet, hogy sokunkat meglepne. Visszatérve, mindet megnézem és mérlegelek.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Hát, nálam az euronics abszolút bojkott alatt van. Egy haveromnak pl. refurbished samsung hűtőt vittek ki nagy lelkesen újként eladva. Lógott az ajtaja is, meg nem volt rajta a karcvédő fóliázás sem. Persze kicseréltette, de majd egy hét volt, míg meghozták a tényleg újat. Pofátlan stílus ez azért. Sokan az online boltoktól félnek emiatt, aztán tessék, bemehetsz a nics-be, választasz valamit, aztán lehet, hogy ugyanazt, amit a boltban nézegettél, viszont is látod otthon.
    Eszembe jut a Halálos fegyverből a kulcsmondat, amikor az asszony szétzúzott kocsijára mondják: "-Új ez még mindig."

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz BBéci #44803 üzenetére

    d6900:na, akármilyen szép a küllem, meg dvb-s, stb.
    nekem ne ricegjen
    az elfogadhatatlan
    főleg, hogy a belépő szint az a 4-5, de nem a 6-os, vagy tévedek?
    Bbéci, látom én, hogy a végén úgyis az marad, amit mindig mondasz.
    nevezetesen, hogy ez mind "egérmozi", aki tényleg filmofil (van ilyen szó?, mindegy), az vegyen projektort. A tévézésre meg dvd-kre meg jó nekem az x20
    Off: lenne valami javaslatod 3,5 méterről 2 méteres képátló eléréséhez egy jó ár/érték arányú projektorra és hozzá vászonra? A tv elé gördülő vászonnal tudnám használni, a fix nem megoldható sajna. Sötétíteni tudok, tehát nem kell extrém fényerő, inkább kontraszt és szép színek. Köszi ha...

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Azért az vicces, hogy ha én beszúrok BBécihez egy kis projektoros kérdést, akkor má mennyek a szaktopikba, közben meg annyi mással növelitek ennek a topiknak az entrópiáját... :-)
    de szerintem ezektől is ilyen jó ez a topik
    néhány hozzászólásból igen komoly szakmai háttérismeret világlik ki, ezért le a kalappal

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz kiki22 #44845 üzenetére

    Szia!
    Tudtommal - javítsatok - jelenleg a T-Sat szolgáltatás az összes szatelites közül a legjobb minőségű. És náluk nem kell külön fizetni a parabola antennáért, mint pl. az agyontömörített csatornákat és mindenféle román adókat erőltető UPC-Directnél. Ezzel együtt én a mindigtv extrát választottam egy 18Db nyereségű tetőantennával. Nézd meg, elegendő-e neked ennek a csatornakínálata. Mert a képminőség szerintem itt a legjobb, amit eddig láttam, és nekünk bőven elég, ami van (na jó, egy paprika tv és egy deko néha jól jönne a 3 sportcsatorna helyett, de más meg biztos éppen azoknak örül)

    -ha megvetted, majd lécci számolj be, hogy receg vagy nem receg a FHD és Bluray forrásból!
    Többünket érdekel a típus.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz eaglesas #44903 üzenetére

    Én úgy tudám, hogy az a negentrópia, bár az elnevezés körül annak idején asszem, vita volt.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #44919 üzenetére

    Sztem aki saját jól felfogott érdekeit tartja szem előtt, az a mostani 5 év garis pana akciós időszakban legfeljebb a samu szintén 5 év garival kínált smart tv sorozatával szemezhet mint alternatívával. Nekem a 3d tényleg nem különösebben hiányzik (majd a gyerek kihasználná), de míg évekkel ezelőtt a panának volt olyan típusa (a G15, a G10 alváltozata), amiben volt szatelit tuner is, addig most a G30-nak nincs. Mert ha lenne, nem gondolkoznék a dolgon. Viszont most nálam a GT-30-nak kéne versenyezni a D516900-as plazmával, és asszem azt írtad, hogy a GT elhibázott tv, vagy hasonló. Namost megtehetem, hogy várok még egy évet, hogy hátha a pana beleteszi a sat-ot a G40-be és akkor minden faja...
    Off: Időközben megnéztem ismerősnél a dlp proji képét és mondtam a szivárványnak: - I see you. Úgyhogy az kiesett.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz gyigyoo #44987 üzenetére

    ezzel én sem értek egyet. 42c3 plazma most 110-ért kapható, 2,5 méterről már tök jó a képe annak is. egy nem hd-forrásból táplált lcd sztem egyszerűen természetellenes műanyag képet mutat a plazmákhoz képest. Bár tovább megyek, én akárhány FHD anyagot láttam lcd-n mindet természetellenesnek láttam. Mindegy, milyen szám szerepelt az árcédulán.
    Ma ment a háttérben a 42x20-on 1986-os film felkonvertált dvd-ről, és meglepően jó képe volt.
    Ma már én is tudom, hogy a 42-es az hálószoba-méret, és 2,5-3 méterre már minimum 50-es kell, de jobb lenne a 60-as, persze nem szétpixelesedő trutyi kábeltévét kell rajta nézni, mert az még a plazmán se tud ilyen méretben jól mutatni.
    Bár 50-es méret felett már a plazmák ára sem átlóarányosan nő, ott már érdemes tényleg projektoron eltöprengeni, vagy remélni, hogy végre behozzák kontinensünkre a mitsu laservue tévéit.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz super666 #45050 üzenetére

    szia!
    én egyszerűen csináltam az összes RGB színnel egy-egy FHD méretű képet (jpg), és azokkal néztem meg, hogy minden pixel jól működik-e

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    Hát, ma voltam MM-ben, és ha már, akkor megneztem a d516900-as plazmát, épp az M1 hd Hacktion c. sorozata ment rajta. Számomra csak addig volt ez a tv a panák alternatívája, amíg nem láttam élőben. A vízszintes mozgásmegjelenítése (amikor sok függőleges élű tárgy egyszerre mozog rajta, talán érthető így) rosszabb volt, mint az x20-é. A bőr textúrája semmilyen képüzemmóddal nem lett elég élethű. Igazán úgy tűnt, valami - nagyon jó, de mégis csak - ledes lcd-t nézek. Szóval üzletben nem jött be. Kíváncsi leszek, aki veszi, otthon hogyan muzsikál.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Ijk #45144 üzenetére

    Hú, gratulálok, nagyon igényesen tolod! Az ott egy NAD az x20 alatt?
    A hangoskodók meg Missionok?
    Tényleg, nem csinálunk olyat, hogy lefotózzuk kedvenc plazmánkat a környezetével?
    Holnap én csinálok is, amikor már van természetes fény is, hogy folytassam a sort.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Voice24 #45143 üzenetére

    Ma már tudom, hogy igenis a méret a lényeg. Az x20-on szerencsére van 3 hdmi, ami pont elég, így, hogy a saját dvb-t tunerét tudom használni conax modullal. De bárcsak én is inkább 50-est vettem volna!
    Ilyen a "drága" hdmi-splitter, merthogy ez már 3d-t is vinne:
    http://vivodjunk.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=82842&category_id=5

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Ijk #45151 üzenetére

    Én nem osztom azt a véleményt, miszerint, ha az ember mozit vagy sztereó rendszert épít, sosincs megállás. Értelmes ember olyan egységeket rak össze, amikkel együtt tud élni egy évtizedet kényelmesen. Mindig van jobb. A lényeg az elég.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #45182 üzenetére

    A tények makacs dolgok...
    és mégis, anyukámék is inkább vettek 32-ed led-es samu smart tv-t 120-ért (MM 10 havi 0% Töhötömmel, ajándék wifi adapterrel), mint vették volna akár 110-ért a 42-es C3-mat.
    "Az olyan nagy" a felkiáltás még oly sokszor
    Hazavitték.
    Nagyon szépen mutat.
    Amíg be nem kapcsolod rajta az UPC kábeltévé adását.
    Na onnantól aztán pffff....
    És ha már itt tartunk, én hurcolós vinyót rádugtam, és az arról lejátszott 720p-s film sem tetszett. Semmivel sem mutatott jobban, mint a 8 éves samu lcd-nken (na jó, csak a feketeszintben)

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz Hsanyika1 #45186 üzenetére

    Nálunk a nappalinak kinevezett szoba csak 14m2, két oldalán 2 ölég nagy ablak (mondjuk keleti fekvés, délután már sosem kap direkt napot, és mi inkább esti filmezősek vagyunk mint tévézősek). Az egyik ablak szemben (!) a tévével.
    Szóval: világosság - két roló (Kikea teljes fényzáró, kijön a kettő úgy 16-ból)
    Iptv - az lcd-n nézhetetlen f..s kép lesz, egy HÁDÉRED (ezt átveszem már :-)) plazmán nézhetőbb
    Dvd - lcn-n szintén f..s kép, plazmán épp ma reggel néztem a Júrakori Állatkertet, ami ugye egy régi film, felkonvertálós 6 éves sunyi dvd játékoson. Több, mint élmény a dolog.
    Hd - lcd-n a mozgásmegjelenítés hiába a fullHádész, szerintem szar, a képi világ, akármilyen beállítással mesterkélt. Plazmán tökre közel van a "megszokott" crt-hez.
    Beégetik, mert nem figyelnek - Állítsd be nekik te magad a truecinema képbeállítást, és mondd, hogy ne babráljanak rajta semmit. Be kell állítanod nekik a 2 órás limitet, hogy nyomjanak utána egy gombot a távon, és akkor az esti hulladék Nyalóvilág alatti behorkantás esetén sem csinálnak durva ghostot vagy beégetést reggelre. Egyébként meg ne paráztasd őket a beégetés lehetőségével. Nézzék, ahogy jólesik.
    És esetleg állítsd be nekik a dvb-t adásokat, hogy lássák, milyen is a normális képű tévéadás.
    Talán ennyi és szerintem nyugodtan bevállalhatják a jobbat a f..s helyett.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Aktív témák