Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz salapp #35981 üzenetére

    Nincs ilyen lehetőséged. Az alképpontfrissétést tudod csak aktiválni, vagy deaktiválni.

    Get Moded!

  • zippofcy

    senior tag

    válasz salapp #35981 üzenetére

    Ezért hívom én "parasztvakításnak". Mert NINCS olyan plazma ami akár csak 100hz-et is bírna !
    60hz-et tudnak max. Kösd rá PCre és meglátod.

    LCDből viszont van ami valódi 200hz-es. Ezért nincs a fentebb linkelt crosstalk ábrán a Braviának crosstalkja. Mert az 200hz-es. Szemenként 100hz. 60hznél egy szemre 30 hz jut.
    Az majdnem a fele a "vibrálónak" kikiáltott CRTnek. Csak ez progresszív és nem interlaced. Ezért nem látod a vibrálást. De látod a másik szemnek szánt képet. Ezt hívják crosstalknak.

    A plazmák meg 60 hz-esek. Ez a 600, vagy majd az 1000, 2000, 1 millió ez olyan humbug mint a PMPO watt. Szubpixel akármik. Azt az értéket mondják rájuk amit akarnak.
    Gyakorlatban egyetlen egy dologra jók: a szappanopera effektre, vagyis a mozgás folyamatosabbá tételére.
    De mivel én a magam részéről már hozzászoktam a "rendes" mozgáshoz, ezért engem ez iszonyatosan zavar.
    Ezért jó ha van az embernek egy régi, minőségi, 50hz-es ! CRT TVje.
    Rakd mellé a vadonatúj plazmádnak, LCDdnek, és nézd meg milyennek kellene lennie rajta a mozgásnak, feketeszintnek, stb. Csak persze minimum 5 éve nem gyártanak minőségi CRT TVt, 50hz-est meg minimum 10 éve.

    "És akkor, ha ki van kapcsolva, akkor 100Hz-es?" - NEM.
    24, 25, 50 vagy 60 hz-es. PCre kötve szépen kilistázza neked a frissítési frekiket amikre képes. 100 nincs köztük. Se 85. De még 75 se.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Aktív témák