Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz shez #7011 üzenetére

    Túlzottan tartósan nem ajálott 4:3-as képarányban hajtani a TV-t, pláne akkor nem, ha új. Ha már bejárattad (kb. 500 órát ment már a panel), akkor már bátrabban lehet próbálkozni, de a tartós 4:3-as üzem akkor sem ajánlott, mert a kétoldalt levő részen kevésbé fárad a gáz, a paneled így veszít a homogenitásából, ami pedig az egyik fontos fegyvertény a plazma oldalán az LCD-vel szemben, ami gyárilag "felhős".

    Kompenzálni úgy tudod, hogy széthúzod teljes 16:9-re a 4:3-as képarányt (simán megszokható), vagy ha ez nagyon nem tetszik, akkor a kettő között vannak átmenetek zoom-ot tekintve. Valamennyit számít az is, ha nem feketeként, hanem mondjuk szürkeként jeleníted meg a kétoldalt levő sávot (erre pl. a Panasonic TV-inél van lehetőség), de szerintem ez még jobban zavaró, mint a 16:9-ben való széthúzás. Eleinte engem is zavart, de pl. a Pana TV-i fokozatosan nyújtják szét a képet, így pl. a középső 2/3 képrész szinte abszolút nem torzul és a szélek felé fokozatos a nyúlás, így nem zavaró. Az én agyam már real-time dekódolja a dolgot és már a sima 4:3-as képet látom lelki szemeim előtt. ;)

    Get Moded!

Aktív témák