Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz ScrapUnit #33467 üzenetére

    Szia,

    őszintén szólva nekem sem világos, miért teszed fel ismét ugyanazt a kérdést úgy, h az eddig elhangzott javaslatokra bármiféle reakciót adtál volna ... De még egyszer, ha az az egyetlen igény, h a kamerák és a rögzítő a mobilnetet használják, akkor még annyi a kérdés, hogy mit értesz "használat" alatt, azt, hogy valaki kívülről bejelentkezik a rögzítőre vagy a rögzítő magától is küld valamiféle adatot a lanon kívülre, pl automatikusan feltölt valahova képeket vagy videókat? Ha csak az első eset valósul meg, akkor annyi a dolgod, hogy a mobilnet routeren beállított ddns címen szólítod meg a rögzítőt. Ha a kamerák vagy a rögzítő külső kezdeményezés nélkül "maguktól" is küldenek vmilyen adatot kifelé, akkor ezeknek az eszközöknek a konfigjában a mobilnet router lan oldali címe legyen a default gateway. Én nem variálnék több dhcp-vel, a kameráknak és a rögzítőnek kézzel adnék címet és gatewayt. Bár mint már említettem, ilyen rendszerekben a kamerák nem szoktak a netre kilátni és elérni sem szükséges őket kívülről, hisz erre van a rögzítő, így ha nálad is ez a helyzet, akkor a kameráknak nem is kell default gatewayt adni, csak a rögzítőnek.
    A dhcp pedig csak az adsl routeren fusson, így azok az eszközök, amik automatikusan kapják a címet (mindenki más aki nem kamera vagy rögzítő), az adsl router címét kapja meg átjárónak és így azon mennek ki a kérései.

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák