Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eastsider

    nagyúr

    válasz Claude Leon #20192 üzenetére

    óh köszi, így már érthető.
    erre pedig nem gondoltam, hogy a SOHO cuccok ilyet nem tudnak (pedig hát egyértelmű)

    mennyit segítene a dolgon, ha a fapad gigabyte router helyére tennék valami komolyabbat (dd-wrt-sre gondolok)

    az nem gond, ha telített a légtér nem? ezeken kívül a házakban 1-1 hálózat látszik (mondjuk egy másik dd-wrt-s eszköz pont az én linksysem csatornáján, gondolom ez a default, a többi szépen elkülönül

    azért gondoltam a külön DHCP szervert a másik hálózatra, mert egy panasonic plazma csatlakozna wifin a routerhez, annak pedig nem tudom milyen beállítási lehetőségei vannak ( bár csak tud statikus ip-t.... de nem néztem még meg), amúgy mehet a fix IP-zés (gondolom ilyenkor a másik router DHCP által kiosztható IP intervallumán kívüli Ip-ket kell statikusan megadni nekik...
    ill. most néztem, hogy az android ICS-től tudja natívan a hálózatonként statikus IP-t kezelni... szóval nem lehet gond, úgyis az első házban max. 5 eszköz lesz egyszerre csatlakoztatva, a 2.-ban is kb..... ez nem vész...
    de tényleg nem lenne használva semmire a közös hálózat, ergo felesleges (ha meg kell ott a g drive, dropbox..)

    MÁS: néztem, hogy az AP-k LAN portja auto senses, akkor mindegy, hogy kereszt vagy sima kábellel kötöm össze a routerekkel őket? gondolom a soho routerek portjai is auto sensesek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák