Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék az alábbi kérdésben:

    Az internetem DigiTv-s, koax kábeles. Azaz: van egy modem a rendszerben, ami a gépem hálókártyájának MAC címe alapján azonosít. Ergo: nem lehet másik gépet dugni a hálózatra, mert azt nem ismeri fel a modem és nem lesz rajta hálózat. (Illetve akkor csak, ha az ügyfélszolgálaton "átiratod" a hálókártyád)

    Probléma: alkalmi jelleggel (hetente, két hetente) szeretném ha a laptop-om is használhatnám internet elérésre, de ebben a helyzetben ez nem működik.

    Tudom, hogy alapvető megoldás lehet egy router beszerzése, amit egyszer kellene engedélyeztetni a Digi-nél, de egyrészt azt a pár ezer forintot is sajnálom rá (tudom smucig vagyok), másrészt minek fogyasztana áramot, ha alig használom.

    Ezért szeretném feltenni a kérdést: Meg tudom osztani az internetem a gépemről pl. USB-n keresztül vagy valami más kimeneten keresztül, ami nem LAN port, mert abból csak egy van az alaplapomon, ráadásul PCI-s LAN kártyát sem tudok betenni PCI csatoló hiánya miatt.

    (A gépemen Win 7 Ultimate x64 oprendszer van.)

    Köszönöm szépen.

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák