Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz mephi666 #4727 üzenetére

    született egy papír, ami pont nem ér semmit.
    szerintem.

    asszem 2008-tól minden ingatlanra irányuló adásvételi szerződés, (opcioós, elő is), ügyvédi vagy közjegyzői ellenjegyzett szerződés köteles. az alakisága írásbeli.
    ezt az elszaporodó ingatlanmaffia jellegű bűncselekmények miatt hozták.
    tehát minimum kell egy bűnöző jogász.

    tehát szóbeli megállapodás vagy ráutaló magatartás nem elég.
    és az erre irányuló pénzmozgások ténye, megnevezése, (vételárrészek, foglaló, előleg), is ezen okiratba foglaltan érvényesek csak.

    ebből következik, hogy a konyhaasztalra letett zsé + sajtcetlire írt foglaló nem lesz foglaló.
    vagy megegyezik mindenki, és a hagyatéki végzés, bejegyzés után együtt elbattyog majd az ügyvédhez, vagy az eredeti állapotot kell helyreállítani. 1*-esen visszaadni a 100k-t.
    most annyi történt kb., hogy 100.000,- ft-ot kamatmentesen kölcsönadtak... :D

    azt meg gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy egy ügyvéd tákolt volna össze valamilyen szerződést.
    perpill van ugye egy elhalt a tulaj.
    természetesen lehetne egy előszerződést kreálni arra, ha majd teljesülnek bizonyos feltételek, (hagyatéki lezárul), a felek adásvételit kötnek.
    de ahhoz is az összes tulajnak, örökösnek jeln kellett volna lennie.

    ****

    megint megemlítem, hogy vagyok jogász, de 12 éve ingatlanozom.
    így érintőlegesen valamit értek hozzá.

    de majd egy jogász kijavít, ha tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák