Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tottu

    senior tag

    Sziasztok,
    Jelenleg van egy vállalkozásom, amit szeretnék kibővíteni a "6312 - Világháló-portál szolgáltatás" tevékenységi körrel, hogy pl. Youtube-on keresztül tudjak játékokat streamelni. Első körben nem a bevétel miatt kell a cég, hanem a költségek elszámolása miatt akarom bevonni a mostani cégem. Bevételre egy jó ideig nem is számítok.
    A kérdéseim ezzel kapcsolatban:
    1) Ha egy céges profillal streamelek, akkor nekem van-e plusz teendőm, hogy jogosult legyek streamelni?
    2) Láttam egy videót korábban, ahol arról volt szó, hogy bizonyos kiadóktól külön engedély kell ahhoz, hogy lehessen a játékról tartalmat készíteni, amiből nekünk saját bevétünk is van (http://www.csontigaming.com/blog/sample-page/youtube-gameplay-video-penzszerzes/).
    Egyelőre bevétel szerzés nélkül, nekem kell valami hasonlóra figyelni?
    3) Ha vásárlok egy játékot a cégre, amiből tartalmat fogok készíteni, akkor itt kell plusz költséggel számolnom? Itt első körben plusz szerzőjogi díjakra gondolok.

    Esetleg tudtok olyan fórumot ajánlani, ahol hasonló, inkább jogi kérdésekre találok választ?

    [ Szerkesztve ]

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Új hozzászólás Aktív témák