Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t.imi

    addikt

    válasz PuMbA #40431 üzenetére

    Fénymérés kiértékelő mérésen volt, most középre súlyozva használom. Úgy tűnik, sok vizet nem zavar, néhány százalék a különbség ISO-ban. Manuál módot kihagynám, nem vagyok akkora spiller, gyereket meg nem ültethetem játék közben, hogy várj, míg beállítom.
    1/640 s f/5,6 300 mm iso 5000 vs 1/125 s f/5,6 300 mm iso 500. Rekesz ill zár előválasztásban.
    Ez a 70-300 sosem volt nagy szám nálunk, 750d-n szívás a back fókusz miatt, feleségem RP-n meglepően jókat produkál vele. MILC-en már nem gond ez. 90d-n úgy látom nincs gond a fókuszsíkkal, vagy nem számottevő. LVF-en azért nem olyan pontos, mint élő nézetben.

    iTR AF első percben kikapcsolva, erről olvastam mekkora szívás volt sportfotózásnál is.
    LV-ben teljesen más záridő és ISO-val dolgozik a váz.
    Tuti user error + tudás hiánya, nekem érthetetlen mi a lényeg az 1/30-1/80 záridőben fényes területen? Ekkor 400 alatt van az iso.
    Pana lehet hülye-biztos gép, vagy teljesen másként számolja ezeket az értékeket. Télen, felhő hegyek/szürkeség, 100-300 ablakon keresztül madáretető 1/200 s f/5,6 300 mm ISO 3200 emiatt nem értem az egészet. Ok, sok mindent nem értek.

    (#40433) copass köszönőm!

Új hozzászólás Aktív témák