Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    Picit feljebb kérdeztem hogy mi a lényeges különbség a wdr3600 és a wdr4300 között. Elmondtátok, megértettem :) De picit elbizonytalanodtam. Jelenleg 1043ND v1 teljesít szolgálatot, elvileg még pár napig, de úgy néz ki van rá vevő. Szóval nézegettem teszteket, ahol az jött ki hogy a wdr3600 jobbnak tűnik mint a 4300. De mivel a háztartásban egyenlőre csak a tévé tud (elvileg) 5GHz-t, és majd valamikor a nyár végén érkező új telefonom, a másik megmaradó telefonra és laptopra is gondolva nem elhanyagolható szempont a 2,4GHz sem. A mostani routerem sem a lefedettség bajnoka, igaz panelban élek és van bőven más hálózat is, de ha üres csatornára teszem akkor sem tudok a laskás a legtávolabbi helyiségében 2 vonásnál jobb hálózatot, speedtest-en telón mérve kb 1Mbps sebességnél jobban kihozni. És mintha azt olvastam volna hogy a dual routerek kisebb erővel sugároznak a 2,4Ghz-es sávban, mint a normál egysávos társaik. Meg azt sem tudom hogy ha párhuzamosan szórná mindkét sávban, akkor az további gyengülést okozna-e. Szóval nem tudom mivel járok jobban? Ha picit a jövőbe tekintek és azt gondolom 1-2 év múlva lecserélem az összes wifi eszközt olyanra ami tudja az 5Ghz-et és ez esetben vegyem a wdr3600-at, vagy inkább legyen elvileg lassabb a kapcsolat és csak a 2,4-es sávot használjam, de nagyon jelerővel, nagyobb lefedettséggel? Már ha nagyobb pl a 1043ND v2 lefedettsége.
    Szóval a kérdés hogy 3600-as vagy a 1043 v2 jobb-e nekem?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák