Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #37556 üzenetére

    Végére eljutottunk az évtizedek óta használt módszerhez. A Linux swap is hagyományosan a lemez szélére szokott kerülni. Windowsnál magam is sokáig a lemez szélére kreált első partícióra tettem a lapozófájlt, már amíg HDD-t használtam.

    A lemez szélén általában az első partíció kezdődik, de egy sebességteszt mindent elárul:

    http://www.google.com/images?q=hdtach

    Csak a példa kedvéért:

    Itt szépen látszik, hogy az adatterület eleje a lemez széle, ahol nagyobb a kerületi sebesség.

    Itt már érdekesebb, ahol kezdődik a másik tányér, az is szemmel látható.

    Viszont nem lehet kijelenteni, hogy az első képen látható ábra csakis egytányéros HDD-t takarhat. Ez ugyanis a HDD-vezérlő belügye, hogy hová mappel.

    Lehetséges az is, hogy két lemez szélén ide-oda váltogatva halad befelé, mert úgy vannak kiosztva a szektorok.

    De ha a felső ábrát mutatja a HDD, akkor az első partíció lesz a leggyorsabb, bármilyen particionáló programmal csinálod, lényegtelen.

    A tesztprogram ugyanis nem partíciókat követ, hanem csak elindul a 0. szektortól végig.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák