Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Yocooka #12562 üzenetére

    Azokkal a vállkamerákkal vigyázz, ha a fényérzékenység a vásárláskor fontos szempont, mert bár rengeteg előnyük van DSLR-ekkel és kézikamerákkal szemben, az az amiben azok is sokszor gyengék. Pl. a Sony MCR2500-ban 1/4"-es szenzor van, az sokkal kissebb, és ez bogaras képet eredményezhet. Épp azért írtam a CX900-at, mert az az első kamera, amiben méretes a szenzor, nem véletlenül nyilatkozták róla, hogy gyakorlatilag minden olyan helyzetben hozza a HD szinthez fűzött elvárásokat, amikor az ember kamerát ragadna. Én speciel azt mondanám, hogy mióta van digitális technológia videózásra, ez az első "normális" kézikamera (tehát nem profi kamera), mert végre el lehet felejteni, hogy milyen erős fény van a helyszínen. Eddig mindig az volt a gond, hogy bogarassá vált a kép, ahogy gyengült a fény, sokszor olyan helyzetben, amikor az ember még úgy gondolná, az eszköznek bírnia kéne. Én jelenleg koncerteken videózok, amióta megvettem a legutóbbi Canon-om, gyakorlatilag az összes videóm beltérben este lámpafényalatt készült, sokszor csak hangulatvilágítás alatt. Tapasztalataim alapján jutottam arra a döntésre, hogyha lesz annyi pénz, egy ilyen Sony-t szerzek be, mert ez pont ilyen helyzetekre a legjobb. A vállkamera abban jó, hogy ott a sok manuális beállítás, amivel a színeket meg a fehéregyensúlyt jobban be tudod lőni, nameg a sokkal jobb stabilizálás. De sajnos a szenzorméret odacsap az összképnek. Ha megnézed pl. van a Sony HVR-z5e, elég borsos áron kel idehaza, meg külfökldön is, most a Jófogáson egymillió felett hírdették. Ha megnézed a Slashcam.com-on a tesztképet, láthatod, hogy az én Canon HF M41-em, ami csak 210.00 volt bolti áron, jobb képet ad gyenge fényviszonyoknál. Szóval ez pont az a téma, ami nagy vízválasztó, ha úgy alakul a dolog, hogy számításba kell venni kamerázáskor.

    Viszont elkövettem egy hibát, mert én eddig csak az amerikai árát néztem a CX900-nak, ott kb 350.000, idehaza látom jóval többért kel, hát, az már valóban nem kicsi toldalék lenne pénzben....

Új hozzászólás Aktív témák