Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NORBl

    aktív tag

    válasz rekid #55775 üzenetére

    Sziasztok!

    Szeretnék fotózni. Milyen gépet tudtok ajánlani kezdésnek ? Mi az az összeg ameddig szerintetek érdemes elmenni ? Én ilyen 100-150 - re gondoltam első körben. De várom a válaszokat.

    Felhasználást tekintve valami olyanra gondolok, ami univerzális, amivel kiderülne, hogy igazából milyen vonal érdekelne.

    - Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni. Ezt írtam feljebb, de kíváncsi vagyok ti mit javasoltok ár tekintetében
    - Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád). Szóval mondjuk elsősorban épületfotózás, tájkép, de a makró képek is nagyon tetszenek (de gondolom ez már professzionálisabb objektívet kíván)
    - Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság). Hát inkább nem, mint igen. :D
    - Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni). Videó az mondjuk lehet átlagos
    - Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is, abszolút
    - Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs, annyi még, hogy a tv-m kezeli a 4k-t, szóval mondjuk ha tudja a videófelvételt 4k-ban, az talán előnyös lehet
    %MCEPASTEBIN%

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák