Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz KFeri22 #54763 üzenetére

    Én megpróbálom egy kicsit más irányból megközelíteni a témát. Mivel elég régóta fotózol a Pana géppel, van némi fogalmad arról, hogy milyen gyutávokon fotózol. Szerintem érdemes lenne végignézni, milyen fotókat lőttél leggyakrabban, és keresni egy rendszert, ahol azok a fix objektívek jó ár/érték arányt képviselnek.
    Én úgy érzem, hogy neked a modern vázak nem egy kitobival hoznának WOW élményt, hanem inkább 1-2 fix obi hozna nagy előrelépést élesség, fényerő, háttérmosás téren.
    Lehet, hogy kényelmetlen obikat cserélni, de ha amúgyis 1-2 gyutávon fotózol például, akkor lehet, nem annyira.
    Valamint teljesen másképp fotózol majd, ha nem a gyutávot állítod a témához, hanem a pozíciódat a gyutávhoz.

    Tehát, szerintem nézd át a korábbi képeidet, gondold végig, hol kevés a rendszered, és az alapján válassz.

    Én pl nyugodt szívvel tudom ajánlani a Sigma 1.4 fix obikat, Sony és Canon MILC rendszerre is van - nekem a wow effekt ettől jött képminőség téren.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák