Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz #31733248 #54503 üzenetére

    Itt vitába kell szálljak, egy időben nagyon sok tesztet végignéztem 16-50 VS 18-55 viszonylatában, és minimális a 18-55 előnye optikailag (sajnos), és nem is minden tesztben jött elő. Arthur R (a.k.a Technologymafia) esetében képtelen voltam megkülönböztetni a képeket egymástól.

    Szerk: megnéztem újból a videót, nagyon figyelmesen, és nálam a 16-50 nyert :D

    Mondjuk a kis kitobi pont 16mm-en a leggyengébb, emiatt 18mm VS 18mm nagyon feljavul, ennek is köszönhető, hogy tartja a lépést - de legalább van rajta 16mm.

    Ha viszont ilyen pici a különbség, akkor a kis pancake a többi előnnyel (kis súly, kis méret, hordozhatóság, power zoom videóra, 16mm wide oldalon) simán nyeri a meccset.

    Használt oldalakon is pár ezerrel olcsóbban lehet a 18-55öt kapni, pedig sokkal kevesebb van belőle - a használt piac beárazta ezt a dolgot.

    Én nagyon kerestem a 16-50 utódját, de végül inkább 18-200 ezüst verziót vettem, drágább, de fixen veri a két kitzoomot, és 2 in 1.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák