Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rekid

    addikt

    Üdv,
    Full framre szeretnék váltani a közeljövőben és gondoltam feldobom a témát hátha tudtok jobb megoldást, mint amire én jutottam.
    Jelenlegi rendszer:
    Nikon d7100, Sigma 17-50 f2.8, Nikon 50mm f1.8, Nikon 85mm f1.8 (Szűrők a szigmához)
    Egy Yongnuo vaku távvezérlővel.
    Amit alapvetően fotózok:
    Táj (Túrázás, Utazások), Portré
    Amiért váltanék:
    - Elegem van a Front és Back focusból.
    - Kevesebb zajt szeretnék . (A mostani vázat ISO 1600 felett már nem használom inkább jóval alatta.)
    - Nagyobb látószög UWA-val
    - DOF
    - Na meg mert – nem röhög - furdalja az oldalam az FF
    Kritériumok:
    - Nem lehet szignifikánsan nehezebb, mint amim most van. (1-200g nem szignifikáns)
    - Alapvetően nem videózok egyáltalán (Bár be kell, valljam a 120Fps-es slow motion videók eléggé megkapók. )
    - 24 Megapixel bőven elég
    - Lapátkezűként meg kell tudnom fogni

    Alapvetően milc-ekre gondoltam. Ami eszembe jutott elsőre az új Nikon Z6 de egyszerűen horror a magyar ára. Váltás Sonyra (a7III) detto nagyon fájdalmas lenne leginkább az optikák miatt. Ráadásul használt váz sem nagyon van.
    Így marad DSLR vonalon a d750 ami mostanában cashbackkel elég barátságos árú lett. Így ez lenne a váz. Mellé egy Tamron 17-35 f2.8-4-el a Sigma helyett. (Nem fáj, hogy nem „hosszabb”, Tud 2.8-at ha csillagot fotóznék és a 77mm-es szűrőimet is megtarthatom.) A Tami kalibrálható dokkolóval értelmesen és elvileg a két fix is belőhető.
    Ami miatt gondolkodom, hogy 4 éves váz a d750… persze elvileg a célnak megfelelne, ha nincs milc.

    Van valami más ötletetek?

    Gyáva népnek nincs hazája!

Új hozzászólás Aktív témák