Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz t72killer #3387 üzenetére

    Az utcsó mondatod (szerintem) nem teljesen fedi a valóságot, ebben a formájában. Itt azt értem, hogy:
    "...SLR-ekhez: használt piacon legkönnyebben nikon és canon gépekhez kapni obit, de érdemes odafigyelni a kompatibilitásra is"
    Itt meg kellene említeni, hogy a Nikon belépő szintjére ez NEM teljesen igaz, bár a mondatod utolsó részében megemlíted, de ugye ez kevés. Hiszen, a Nikon kihagyott fókusz motorja miatt éppen a használt piacot szűkiti be ezen termékeihez. Ergo, ezeknél a vázaknál már nem olyan bőséges a használt piac (szerintem, illetve, kompromiszumosan). Azaz, akár egy Pentaxhoz is elképzelhető, hogy több cuccot találok, mint mondjuk egy Nikon D40-hez. :B Másfelől, az is megemlítendő, hogy (részben) miből adódik ez a nagy választék. Már szerintem. Az egy dolog, hogy több obi van C-N véggel, alapban, ez tény. De az extra "választék" kicsit felfújt. Szinte minden obiból van vagy 2-3 féle verzió, mert van sima, van optikai stabilizátorral. Na, ebből (IS) fakad ez a "nagy" választék. De, egy átlag user inkább a stabis obikat próbálja megvenni, hiszen erre beszélik rá akár a bolti eladók is, meg amúgy is "jobbak". :B
    De lehet, tévedek! ;) :R
    Amúgy ettől függetlenül én maradok Pentaxos. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák