Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz emvy #175613 üzenetére

    Mondjuk ez nem számít tudjuk, de azért két akkupakk meglétéért dolgozik vagy 3-4 fekete emberke/vagy rosszabb esetben fekete gyerkőc 2-3 dollárért naponta. Persze ebből mi nem sokat érzékelünk, éppen ezért ez nem is fontos..... Amikor meg jönnek ide csapatostul(jobb élet reményében), akkor persze nem kellenek. Félre ne értsetek ide hozzánk valóban nem kellenek(mi nem ártottunk nekik), de az őket kizsákmányoló német/belga/francia/spanyol/portugál államok igencsak tehetnek róla, hogy ez így alakult....lehetne a rengeteg elrabolt gyémánt, és aranyból visszacsurgatni hozzájuk, de ez nem ide való téma. sorry ezért is.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboldi #175987 üzenetére

    Szia!

    Ez érdekes, mert nekem 10 évig volt a vasaló swift, de soha nem volt gondom a kőfelverődésektől. Becseréltem Vitarára, az első 2 hónapban 3 felverődés. Ebből 1 iszonyat nehezen volt javítható, és állandóan kijött belőle az anyag, és mindig fel kellett töltögettetni. Akkor arra gondoltam, hogy biztosan azért nem volt a swiften baj ezzel, mert az alacsony járgány, a vitara meg magasab építésű. Most a Kuga(lekopogom), még nem kapott követ, de nem is hiányzik.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz kisza25 #176140 üzenetére

    Szia!

    Mondjuk, még kenyérből sem rendelnek a boltok eleget. Nyitva vannak szinte éjjel-nappal, de egy kib@szott kenyeret nem lehet már venni du 6 kor....mondván rájuk szárad!!! Kissebb településeken előre kell feliratkozni db-ra wazze... :K Rám száradhat szerintük, mert honnan tudnám előre, mennyi kenyeret eszem majd? Nem minden nap készítek kocsonyát, meg köröm pörköltet azért én se. Éjjel-nappaliba, csak rágót, meg energiaital löttyöket lehet venni...ja meg kroasssssszant(vagy mi a tökömet). Kurva jó vele a kocsonya.
    No, ezek után autóból, csak habokra, hogy hátha egyszer elviszik, biztosan nem rendelnek a kereskedők.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz kisza25 #176171 üzenetére

    Szia!

    Lehet félreértettél, vagy én fogalmaztam rosszul de én neked adok igazat. Pont, hogy engem is idegesít ez a semmi hozzáállás néhol, hogy " én biz nem rendelek, csak ha van rá vevő.."
    Voltam olyan építőanyag kereskedésben, ahol a legegyszerűbb ragasztóanyagot is, csak rendelésre hozták.....agyrém! Úgyhogy 1 pont nálad, én pedig befejezem az offolást.

    Üdv!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz soldi3r #176694 üzenetére

    Szia!

    No, látod ezért van ennyiféle járgány az utakon, mert kinek mi jön be. Én például, már az istennek sem ülnék be egy alacsony járgányba se. No, nem mondom, mikor a cimbora Audi TT -ét kipróbáltam, az azért nem volt gagyi, de ketten tüszköltek bele...benne ülve már nem volt hiányérzetem, csak az, hogy olyan volt körülöttem minden, mintha glettvassal körém építették volna az autót(rám glettelték vón). Az hétszentség, hogy bármelyik légzsák kinyílása azonnali halált okozott volna, mert 1-1mm hely volt a bódé, meg én köztem. A menetpróba azért jól sült el, szedte a kicsike a lábát elég rendesen, a kormányt el sem kellet fordítanom, a kanyarodást úgy kellett elvégezni, mint egy légdeszkán, csak billennem kellett valamerre.
    No, de a kiszállás, no skacok.....komolyan mondom, ha forgalmasabb helyen állunk meg, és én ott mászok ki, mint vakond a likból, istenem re mondom pénzt dobáltak volna elém, úgy együtt éreztek volna velem.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #176819 üzenetére

    Szia!

    Azért ezt a "Tourag" lesajnálást egy kissé módosíthatnád szvsz. Mert a cimborámmal nem egyszer megjártuk a horvát tengerpartot(van saját hajója, és oda járunk szórakázni,de nem ez a lényeg)szóval, az a semmi "Tourag" úgy húzza ki a tengerből a 4-5 tonnát mint a huzat, úgy, hogy közben ő maga is dagonyázik rendesen(szinte befolyik a víz az ajtó alatt) képzeld el ezt úgy, hogy a hajószállító utánfutó kerekei nem is forognak az iszapban vontatás közben, hanem szántanak, mint a tarlón....no nem is láttál te még olyat az tuti, mert különben nem írnál róla hüleségeket. Az ott üdülő egyéb emberkéknek nem egyszer mi szedtük ki a hajójukkal együtt az autójukat is, mert kissé aláméretezték a járgányukat egy efféle egyszerűnek tűnő munkálathoz, ilyen volt jó pár kombi bömbi+Passat. Emlékszem egy német emberke megkért minket(éppen söröztünk nagyban), hogy a már a saját autójára ráakasztott motorcsónak vontatmányával együtt nem e segítenénk neki a kihúzásban, mert csak helyben kapart a járgánya(passat). Természetesen segítettünk, pár söröcskét kaptunk is érte a kricsmiben, de a manusz igencsak megijedt, amikor úgy rántottuk ki autóstól csónakostól az aszfaltra, hogy ő még be se ült a kocsijába....csak integetett, hogy ő még be szeretne ülni, úgy ahogyan volt kirántotta őt a lesajnált "Tourag" behúzott kézifékjével együtt. Arról már nem is beszélek neked, hogy hol elmegy az az autó terepen(töri az utat maga előtt szabályszerűen), mert azt te már sci-fi nek gondolnád Nem az a lényeg elhiszed e, vagy sem, de úgy érzem e remek autót meg kellett védenem, mert szerintem igen is egy csodás járgány. Sajnos nem az enyém....

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bitpork #176850 üzenetére

    Szia!

    Nem, dehogy akarok vitázni, összeveszni meg pláne nem, csak mégis no....azért mert valakinek esetleg nem jön be egy járgány, attól még az lehet jó. Sőt, ha meg még nem is vezetett olyat, akkor meg pláne ne irkáljon butaságokat pl pont a Tourag terepes képességeiről. Nem állítom, hogy kimondott igazi terepjáró, (nem méteres sár járó), de hogy az egyik legjobban arra hajazó hétköznapi utcai autó, az biztos. Bejön valaki ide pont Tourag-et akarna venni,(igen, mert nem mindenkinek szimpi a duster vonulat...) erre olvassa a teljesen félrevezető infókat, hogy csak nagy" 2-3 tonnás dög, oszt jónapot". Ez egyszerűen nem igaz! Ahogyan az sem lenne igaz, hogy én állandóan emlegetett prius vonalat cseszegetném, mert nekem akkor sem kellene, ha fizetnének érte. De ez egy magánvélemény, és ha ezt ecsetelgetném, biz nem sokat adna a topik szakmaiságához. Ezért nem mondok róla véleményt. No, mindegy is béke veletek....

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboldi #176854 üzenetére

    Mentségemre szól, hogy control C, control V technológiával tettem be "Dare2Live" hozzászólásából, de elismerem átsiklottam felette. Jogos az észrevétel. Ott a pont.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz runner 125 #177014 üzenetére

    Szia!

    Hát, ehhez a gyönyörűséghez, csak gratulálni tudok. Nagyon szép autó. Sok balesetmentes kilométert hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz NB2 #178420 üzenetére

    Szia!
    A cimborám így van a "szlovák" rendszámos touareg-el. Töri zúzza, mint állat, nemrégiben crossmotorosokkal volt közös találkozón, azt hitték hülyéskedik, hogy az touareg-el jött(pedig van neki szamuráj is). De úgy gondolta jó lesz oda a touareg is. Ment utánuk, mint állat, árkon-bokron át. Itt jegyezném meg, hogy én nem tudom mivel festik le gyárilag, de komolyan mondom, nagyon jól bírja az ágak karmolását. A volt suzuki vitarám fényezése ahoz képest cukormáz! Amikor vittük az első szervizre a szomszédokhoz, csak annyit hallottam, értettem a szerelőtől, hogy "idiot..." :D

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz petyus_ #178629 üzenetére

    Szia!
    Nem akarok bele okoskodni, de szerintem ezen az autón már csak " elméletileg" van 2 év gyári gari nem?!....
    Hiszen valahol, nem hivatalos szervízben beleturkáltak. Nincs az a gyár, aki ezek után garanciát vállalna rá, vagy rosszul gondolom? Ez az eset pont garanciavesztést von maga után.
    Nehéz ügy lesz ez, nem irigyellek, de a legjobbakat kívánom neked.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hát.....kicsit félve írom le ennyi elektromos, környezetvédős szöveg után, biztosan kinyírtok érte, de én meg egy FORD RANGER RAPTOR-t szeretnék igazából magamnak. Oké jöhet a leoltás, de nem bánom, akkor is be mertem vallani :DD

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz NB2 #180127 üzenetére

    Szeret, nem szeret, ez van.... :D
    Ez a hangtalan elektromos vitorlázás nekem olyan, mint egy tökön rúgás. Még nyáron előztem a pályán egy priust, benne ültek apa,anya,gyerekek....hát a röhögéstől majdnem megfulladtunk a kocsiban. Minden ablakuk lehúzva(50 fok volt árnyékban) gondolom ha ment volna klímájuk, nem értek volna el az első töltőpontig... :F De a benn ülők valamennyien úgy néztek ki, mint akik belenyúltak a 230V-ba, hajuk szerteszét, az arcberendezésük, meg mint egy bokszerkutyáé.....na ez volt a röhögésünk tárgya...és mentek mint "állat" 80-90-el.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Füleske #180129 üzenetére

    Fingom sincs :F , de zöld rendszámos volt az tuti...

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz soldi3r #180133 üzenetére

    Szia!

    Azért a Raptor már nagyon más kategória. Nincs ember aki tesztelte, hogy ne áradozzon. róla.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Tin #180776 üzenetére

    Szia!
    Nekem is volt "kedvenc" vevőm, mikor eladtam a 3,5 éves vitarámat. Az volt neki a lényeg, hogy a hirdetésben szereplő képeken látta(amin a kilométeróra állását fotóztam le), no ő ott észrevette, hogy a benzin tank több mint 3/4 ig van, és megkérdezte, hogy ha megveszi akkor is addig lesz a tank???? :F Mondtam neki, ha megveszi, akkor teletankolok, és adok egy 20L-es kannában bónusz üzemanyagot, de alku nincs.....nem jött vissza azóta se, de komolyan mondom, ha jött volna elásom a garázs mögött. Szóval eladónak is kell ám idegrendszer az tuti...

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz vzsryl #181102 üzenetére

    Szia!
    Nyilván ezek, még úgy igazak is lehetnek,(remélem a megbízhatósággal sem lesz gond a kugámnál) de én, aki Vitarából tettem át magam egy Kugába, hát mit ne mondjak ég, és föld a kettő, a Kuga javára. A fogyasztása nem vészes, ez év febr. óta van meg 13 eKm van benne benzines 1,5 ös 8,2 körüli átlaggal el van( 3 eKm utántól vezetem a fogyit) Ezek szerint összesen 736,13 L tankoltam, az átlagom 8,14L a legalacsonyabb 7,235 L, a legtöbb 8,856 L volt.. Ez szerintem egy majd 1,6 tonnás autótól nem rossz. A vitara 6,5 körül volt átlagban, de az 1 tonna. (Cimborámnak egy 1,4t Scrossa van, azt mondja 8 L az átlaga) Eddig, csak suzuim voltak, de azt bátran merem állítani, hogy a menettulajdonságban/komfortban nem éri el a Ford-om szintjét. De ettől függetlenül, nincsenek rossz tapasztalataim a suzuval, szerettem őket.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Tin #181608 üzenetére

    Szia!

    Nem a környezetvédelem ellen szólok, mert szükség van rá, de azért nem ment itt félre valami? Mire is gondolok, Hát arra, hogy pl az EU-ban a levegő szennyezettségének mértékéhez, az összes jármű 15%-ot tesz hozzá....?!!
    ..."
    Az EU adata:
    .."Az autók és kisteherautók az európai szén-dioxid-kibocsátás mintegy 15%-ért felelősek, amivel jelentősen hozzájárulnak a klímaváltozáshoz."

    Hazánkban:

    ..."Míg 2000-ben a lakossági fűtésből származó egészségkárosító részecskekibocsátás (PM10) az összkibocsátás 24 százalékát tette ki, addig 2013-ban már 45 százalékát. Az egészséget leginkább veszélyeztető legapróbb részecskék (PM2,5) kibocsátásának 74 százalékáért a lakossági égetés volt a felelős. Ezeket a tüzelőanyagokat ráadásul gyakran elavult berendezésekben, nem megfelelő tüzelési technikával égetik,ami tovább fokozza a káros anyag-kibocsátást. Sokszor égetnek avart, illetve hulladékot nyílt téren is..."

    Csendben jegyezném meg(az EU adat mellett maradva).....a maradék 85% szennyezőkkel, mi a tököm lesz? Miért a szinte legkevésbé szennyezőkkel kell kezdeni a csesztetést? Mert minket meg lehet fizettetni? Értem én, hogy egy nagy katlan babgulyást, csupán egyetlen kávéskanál sz@rral is tönkre lehet tenni, de azért migis no....
    Van egy szoba, amibe két külön csövön ömlik a fekália. Az egyik csövön 15L/óra, a másikon 85L/óra folyik be......erre mi nekiállunk a kevesebb kakát befolyató csővel foglalkozni?!
    Igaz nyerünk pár órát, mire teljesen megtelik a szoba anyaggal.....biztosan megéri?!
    Mindig kell valamilyen hiszti a világba, most a klímahiszti, hogy a valós problémákkal ne is foglalkozzunk? Tudom, én vagyok a hülye, hogy így gondolkodom...lehet igaz is, de akkor se értem ezt az egész mizériát. Mit nyerünk vele, ha akár az összes autót máról-holnapra eltüntetnénk a bolygóról? Ha a többi szennyezéssel meg nem foglalkozik senki sem...
    Az egész bolygó légkörét, ezzel a "csekélyke" 85%-al is tönkre vágjuk nagyon gyorsan ám.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz 8th #182235 üzenetére

    Szia!

    Az én eladott 3,5 éves Viarámért is bejelentkeztek vagy 50 szer. No, végül nem nekik adtam el, de azt azért el kell mondjam, hogy sokan írnak rosszat róluk eladók is, hogy odacsalták őket, nem adtak érte annyit, mint telefonon ígértek, húzták az időt....stb, stb. Én a legelső telefonjukra is azt mondtam, hogy ha kell jöjjenek el érte, nehogy már én vigyem el nekik? Letettem a telefont..ennyi. Aztán érdekes, mert mégiscsak eljöttek személyesen, de már előtte a telefonba is azt mondtam, hogy csak akkor induljanak, ha megadják érte azt, amit kérek...alku nuku. Persze, hogy alkudozni akart az illető....abban a pillanatban ültem a járgányba, és hoztam haza a garageba. Már útközben 5 perc alatt is keresett vagy 2-szer, aztán valami feljebbi nagyokos is hívott tőlük, hogy no, mindjárt karácsony, jól jön nekem is a pénz, mondta ő. Én meg kellemes karácsonyt kívántam és letettem a telót. Aztán újabb 5 perc után újra felhívott egy vezető munkatárs, és megadta érte a kért pénzt, de ha hiszitek, ha nem ekkor már én nem adtam oda....mondták, hogy de ne kelljen már autó nélkül elmenniük, hiába autóztak blablablabla....Két nap múlva, elvitte egy kedves fiatal pár, az AAA meg így járt :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Skacok, ti mit vennétek az asszonykának 1-1,5 misi körül munkába járó autónak, városi használatra (max 10 éves)? Mert az asszonykám a yarist nézegeti. De lehet én gondolom rosszul, de szerintem ennyiért lehet jobb járgányt is venni. Bár én férfi aggyal gondolkodom, de nekem a yaris nem nagyon tetszik......Nos, mivel nem nekem lesz, ezért megpróbálom magam függetleníteni az ajánlatoktól, de segítsetek légyszi! Automata váltós is jöhet, szerintetek mit érdemes venni?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboy93 #182855 üzenetére

    Szia!

    Akkor szerinted is jobb a yaristól a swift, és a jazz? Mert az, az igazság nekem is jobban bejövősek, és arról már nem is beszélve, hogy vasaló swiftünk már volt is. Az volt az első járgányunk, és anyucikám is vezette már legalább. No, majd akkor nézelődök ezen irányban, köszönöm!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Cyrin #182863 üzenetére

    Szia!

    Köszike, néztem a fókát is, de tényleg nehéz, mert mindenáron olyan autót akarok neki, ami nekem bejövős...őrület, mi közöm hozzá?! :D
    Mondjuk messzebbre járónak ott van az új Ford Kugánk....no, e mellé kéne nékije egy járgány :F
    Anno a vasaló swift, nagyon bejövős volt, és nem is kellett rá költeni semmi extra összeget, lehet annál kéne maradni......tényleg nem tudom sorry.... :F
    Tudtam, hogy meg kellett volna venni AV Bentley-ét....csak licitálnom kellett volna :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #182869 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm, az értékes infókat! Ha, a feleségem mégis a yaris mellett dönt, ez sokat segített, még egyszer köszi!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz szabonagyur #188255 üzenetére

    Szia!

    Pont jó, hogy erről a két autóról beszéltek. Mert igaz, már régebben kérdeztem, hogy asszonykámnak, a családba 2. autónak melyik lenne a jó kisautó választás, és ezek+ a fiat grande punto 1,4 es volt ajánlott kat. No, most, hogy ne legyen egyszerű, ezekhez most bejött lehetőségnek a Mazda 2 .......megmondom őszintén, nekem még tán a Mazda a legjobbnak tűnő mind közül, de mivel nem értek hozzá, így csak abból tudok válogatni, amiket olvasgattam róluk, és elég jónak tartották a totalcar tesztelésekor is. Szerintetek is jó döntés lenne a Mazda, Vagy rohadós verzió ez is?(totalon nem írták ugyan, de hátha...) Olyan 2008-2010 es autókról lenne szó 1,5 millió környékén. Köszönet, ha ismét segítetek! :R

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz parandroid #188264 üzenetére

    Szia!
    "tboldi" köszi neked is.

    Akkor szerintetek is inkább jazz,..... no, majd meglátjuk melyikből találunk jobb ajánlatot. Meg persze az se árt, ha én is beférek az autóba majd időnként a 187cm/105kg-os töpörtyű méretemmel, mert igaz fogyózom, de azért 75kg os biztosan nem leszek :DD , csak ha ebben az évben már nem eszek semmit se.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    No, nagyon úgy néz ki, hogy leszűkítődött 2 járgányra a sok közül( 2005 Swift, Fiat grande punto, Mazda 2, Honda Jazz)....meg még jó pár közül, a Jazz, vagy a Mazda 2 lesz a befutó. Azt kérdezném még meg tőletek, hogy ha nem nézzük a pakolhatóságot, meg a hátul ülők kényelmét, (nem ül hátul majd senki, és nem kell a pakolhatóság sem), csak és kizárólag motorikusan, és a megbízhatóságát hasonlítjuk össze, ki a nyerőbb szerintetek?
    Nekem, de mondhatom nekünk(asszonykámnak is) a Mazda tetszetősebb [link] , bár ezt is elfogadnánk [link]
    Igaz egy kicsit többet kéne érte adni,(mint elsőre gondoltuk 1,5 millió) de üsse kő adok érte többet, ha megéri. A mazda így már 2012-es évjáratú lehetne, és bár nem tudom mit jelent ez az " 1 év garancia" mit ad érte valójában. A Honda így 2010 lehet, bár több a km benne, mint a Mazdában( ha valósak az adatok), de azért ő sem egy utolsó darab no.
    Nem tudom, melyikkel lehetne jobban mellé nyúlni, és halvány gőzöm sincs mit lessek meg rajtuk, ha elmegyek megnézni őket :F Mik lennének a tanácsok részetekről, azon kívül, hogy vigyek hozzáértő emberkét... :R Vagy ti ennyiért most, milyen autót vennétek, hasonló kategóriából?

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz parandroid #188367 üzenetére

    Szia!

    Mondjuk azok a kerekek valóban úgy passzolnak hozzá, mint a pilóta kekszhez a libazsír.... :D

    Köszi a reagálásodért, az az igazság, hogy nem nagyon találni ennyiért sokkal szebb belteret.

    "tboldi"

    Még azért nincs elvetve a jazz se....
    Lehet ezek után majd ketten leszünk, akik favorizáljuk majd... :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Tegnap elmentünk asszonykával autómustrára. Meglestük a Honda Jazz-t legalább már élőben is őt: [link]
    Az az igazság, hogy bejövős a páromnak(ez a lényeg), és hihetetlen, de még én is el tudnám képzelni. A Mazda el lett vetve, mert csak rohadtat láttunk belőle, és egy szervizes emberke is azt mondta, hogy mazdát azt ne!
    No, de ez a jazz olaszból keveredett ide, és így átírással még plusz 100 lenne, amennyiért már majdnem veszek egy ilyen Swiftet [link]
    Azért ez mégiscsak magyarországon üz. helyezett, leellenőrizhető, lényegesen fiatalabb stb. Mert persze a kereskedő a jazz-re is azt mondta, hogy megkímélt, hölgy tulajdonos, óra nincs tekergetve, mert azt már nem lehet...szerinte ;) szerintem meg lehet, és csinálják is az tuti, mert gyanúsan sok-sok autó épp 200ekm alatti volt, a maradék meg 100ekm alatti. De mindegy is, csak már azzal zargatlak titeket, hogy ti a két járgány közül melyiket tartjátok jobbnak? Tudom, már sok a kérdés részemről, és nekünk kell eldönteni, de csöpp agyammal én inkább a Swift felé hajlanék. Abból ráadásul hasonló korút, mint a Jazz 1 misi környékén már tudok venni, marad 800eFt, amiből egy komplett "Bugatti" belsőt tetetek a suzukiba.... :DDD

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboldi #188585 üzenetére

    Szia!
    neked is köszi "vzsryl"

    Hát igen, volt most éppen róla szó, hogy sajna tényleg nagy lutri ez a használt piac, főleg a kereskedőknél?! Most is még ott voltunk, megállás nélkül jönnek a külföldi "orvosházaspári női nemdohányzó" autók. Van a telepen vagy 1000 autó, de így is megállás nélkül jönnek a trélerekkel az "új" használtak is, jött még ott voltunk vagy 10......Ennyire viszik ezeket a járgányokat, szinte el sem hiszem..... :F

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz yuing #188586 üzenetére

    Szia!

    A T-jet volt képben egy darabig, de a párom ezek mellett döntött, és mivel az övé lesz, így nem terelgetem tovább másfelé őt. Megnézte már mindegyiket, és maradt ez a kettő.....eddig legalábbis így gondoltam, de most éppen mást néz a laposán úgy látom. :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz alázógyík #188598 üzenetére

    Szia!

    Dehogy haragszom, mikor magam is így gondolom. Már pár napja jómagamis azt lesegetem, hogy egy 11 éves jazz+azz áráért mit adnak, és bizony nézek ki a fejemből rendesen. Amit fentebb linkeltél pl százszor többet ér, az hétszentség, csak ugye nem egy asszonykának való szaladgálós autó, a maga 7 személyes valójában. De, tényleg van baj rendesen. Minnél többet agyalunk, annál inkább fingunk sincs arról mi lenne az igazán jó. Ma elugrunk még pár helyre, csak, hogy mégjobban összezavarjanak, és majd meglátjuk. :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Gombinyó #188612 üzenetére

    Szia!

    Köszi...
    A mai túránk után, jelenleg már ez is képben van ...
    [link]
    Már meg sem merem kérdezni, hogy vaj ehhez mit szóltok? Szerintem full kis csajos járgány, de, hogy mi benne a buktató azt nem tudom :N Remélem, nem azt mondjátok, hogy arra vigyázzak csak, hogy nehogy a mi nevünk legyen a forgalmiba bejegyezve :D

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz szabonagyur #188634 üzenetére

    Szia!

    Az az igazság, hogy kezdetektől fogva, csak, és kizárólag munkába járós, boltba szaladgálós autót keresünk asszonykának. Mert van egy 1 éves Ford Kuga, ami minden másra adott. A lőtéri kutyát sem érdekli, hogy hátul mekkora a hely, meg, hogy hogyan lehet benne elférni hátul, mert senki nem fog beülni hátra. De a tanácsok, amiket kaptam kicsit mégiscsak elvittek valamelyest ebbe az irányba, de ez nem baj, csak ez nekünk nem szempont, de látom más pedig nem tud ettől elvonatkoztatni, nyilván el kell fogadni ezt is. Ahányan vagyunk, annyi féleképpen ítélünk meg bizonyos dolgokat, jelen esetben autókat, de nekünk, csak az számít, hogy egyes egyedül az asszonykám jöjjön-mennyen melóba, bevásárolni max 2 kis szatyornyi cuccot, oszt jó napot! De így sem egyszerű, és azért a tanácsaitokat szívesen meghallgatom, és bizonyos mértékig igyekszem is megfogadni, de te is láthatod, hogy bármely autóról is legyen szó, jön rá hideg meleg, és ebből kell, kéne, nekünk, nekem hozzá nemértő egyednek leszűrni a lényeget. Holnap megint megyünk, remélem nem egy UAZ lesz a képbe a következő delikvens [link] ....bár azzal legalább lehetne az erdőre járni, "dönteni a fát hűvös halomba" ....

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kicsikét hosszú, sorry....

    Hát, megnéztünk még több, és még több használt autót......hogyé is mondjam? Az igaz, hogy kereskedésekben jártunk, de bármelyik autót nézzük ki, az mind kereskedéseknél van már, ezek úgy lecsapnak egy eladó autóra, mint gyöngytyúk a fikára. De, a lényeg, hogy vagy minket (vevőket)néznek teljesen elme roggyantnak, vagy ők maguk azok. Miért mondom ezt? Hát mert pl, a hirdetett autónak, köze nincs az ő általa hirdetett tulajdonságokhoz, nevezetesen, hirdet ford járgányt "Titanium" felszereltségűnek, de az az autó a legfapadosabb kiadás, mit a ford kiadott kezei közül. Nem elírás a hirdetésben, mert még a találkozón is ezt állítja. Vagy pl, az, hogy a kereskedő még saját maga sem képes kinyitni a hátsó ajtót, ott előttünk rángatja a "makulátlan, megkímélt hölgytulajdonos"...stb autót, és annyit mond rá, hogy idézem..." ja a hátsó ajtó kulcsát elfelejtettem kihozni..." MI VAN? most nyitottad ki fél perce az autót a távirányítóval vadbarom, az első ajtókat már ki is nyitotta az idióta, és meg akar róla győzni, hogy a hátsó ajtónak van egy másik kulcsa....biztosan ehhez a járgányhoz adtak vagy 15db kulcsot :C
    A motorháztetőt, majd mindegyik, csak unszolásra nyitja ki, de minden mást belülről mutogat ezerrel, hogy milyen megkímélt, egy karc sincs rajta, nézzük meg, hogy milyen aranyos hölgyé lehetett. Ami igaz is, mert úgy kitudják tisztítani, szilikonozni, hogy ihaj. De a motorteret kerülgetik, mint a forró kását. Mondom neki hejj, nyissuk mán fel, ezt, az ugyan nem túlságosan fontos alkatrészt takaró lemeztetőt is. Mikor kinyitja, de mondja közben, hogy " mondom, hogy nagyon jó állapotú.." mit látsz? Hát azt, hogy különbül néz ki, mint a saját 1,5 éves Kugam motortere, de az még vadi új korában sem nézett így ki esküszöm. Mi szükség van így kinyalni egy kocsi motorterét, amivel semmi gubanc nincs, és amúgy nem is állt szándékában megmutatni. Beindítani...? Minek? Hiszen mondta, hogy jó. Vagy nincs benn akku, vagy, csak akkor, ha foglalózol....MICSODA? Gatyát nem veszek próba nélkül, hát akkor 1,5 misiért, már csak meghallgatnám legalább nem?!
    Mindegy no, lehet én vagyok ilyen pöcs, hogy kifogtam a legsilányabb kereskedőket, vagy alapból a fejszerkezetem arra ösztökéli őket, ..."nézd mán ni, egy újabb hülye jött autót venni faluról"... :D
    De, kb ott tartok, hogy vagy hajtogatok drótból egy autót, vagy deszkából összeütök egyet. Még az a szerencse, hogy az asszonykám is igazat ad ebben, ő is látja ezt a sok simliskedő, semmirekellő ingyen élő gyökeret, tisztelet a kivételeknek, akiket én még, sajnos nem találtam meg. Adtunk magunknak még időt, és megpróbálunk háztól, tényleg magyarországi autót keresni.
    Apropó, magyarországi érvényes okmányok, 2 év friss műszaki, és garancia....emígyen hirdetnek! Olyan autókat, amiket tegnap gurítottak le a trélerről, és nagy kegyesen megengedi, hogy én műszakiztassam le, hozzam el tőle adás-vételivel, rádob nekem addig egy "P"-s rendszámot
    De, mondom, hogyan adnak rá ford garanciát egy 10-11éves autóra?
    Válasz: van ismerős szerelő a fordnál, aki bármit meg tud oldani, ha probléma van?! Csak azt nem tudjuk, hogy adott esetben több száz km távolságból, ha lerohadok az autóval ki juttatja el, és hogyan ehhez a pesti emberkéhez az autót :F
    Arról már ne is beszéljünk, hogy ezek a csodálatos kereskedők az okai annak, hogy most pesten odab...tak a forg. helyezésnek, vizsgáztatásnak(lebukott egy komplett erre szakosodott "banda", adták ki jó-pénzért a műszakit, a bontóérett hölgytulajdonosmegkímélt 3-500.000km futott csodákra.
    Lehet, közületek van jobban megedződött emberke is, aki már járatos a használtautókerskedés zeg-zugos útvesztőiben. Szerencsére, én még csak eladói oldalon jelentem meg a "piacon", mert eddig 3 új autót vettünk, az előző kettőt eladtuk. Az elsőt a kereskedésnek, a másodikat házhoz.
    Addig-addig morfondírozom, hogy veszünk egy új autót, az asszonykának is, csak semmi értelme, az utcán tartani, egy alig futó kis autót, de legalább tudnám mit veszek.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bernel #188691 üzenetére

    Szia!

    Hidd el, amit lehetett megnéztem. A legnagyobb baj az, hogy ha bemész egy élelmiszerboltba, akkor ott nem adnak bélszín helyett csirkelábat, és még ráadásul abból is régen lejárt szavatosságút! Magyarán mondva, ami rá van írva, az többé kevésbé igaz is. Nem kell ahoz hentes végzettség, és még csak nem is kell elvinned magaddal egy hentest, hogy tudjál venni egy kiló karajt. Mert nem b@sz át senki, és nem ad karaj helyett pacalt....nem tudom ez érthető e?
    Szóval komoly bajok vannak itten. Nekem sincs arra időm, sem energiám, hogy végigjárjak minden kereskedést, vagy minden jónak tűnő hirdetést. Kérdeztem már meg karosszériást, szervizes, autószerelő ismerőst, hogy esetleg eljönnének e? De érthető módon egyik sem vállalna "felelősséget" az elhozott autóra, igaz én ezt nem is kértem , de nem szívesen járnak már ilyesféle szemrevételezésekre, mert volt már nekik olyan, aki őket okolta, hogy "hát te mondtad..." címszóval. Most is úgy hirdeti az illető pl a fiestát, hogy 1 év Ford garancia! Ez milyen már? Még a Ford is felléphetne ellene, mert ez vicckategória ám, hiszen az új Kugámra is csak 5 évet ad a Ford. Egy németből behozott 11 éves autóra nem létezik ilyen.....
    Tetszene az, amit az egyik fórumtársunk linkelt pár napja egy kereskedésről, ahol elég ígéretes feltételekkel lehetne elhozni autót. Csak nem sok járgány van még, ami nekünk szóba jöhetne, mondjuk ő talán: [link]
    Azt nem tudom, hogy ő, az itt többször ajánlott verzió e? Vagy esetleg nem az, de elméletileg 3 napig visszaveszik. Azt esetleg meglehetne próbálni, mert így elhozhatnám, akár márkakereskedésbe is, vagy más szerelőhöz elvihetném, és megnézethetném, ha gebasz van vele....vissza a feladónak, ha ok akkor szuper.
    Én sem készítek Gigabites hálózat helyett 10, vagy 100 megabitest, pedig tehetném, mert a jelenlegi hálózat elemei nem alkalmasak a gigabitesre, de ettől még a későbbiekben, fejlesztések után, akár alkalmas lehet. Nem tudom, más országokban is így van e, de nálunk már boldog boldogtalan autókat hord be, van egy két kolléga, akik az ingyenes kiutazási kedvezmények miatt kijár behozni autókat, no ők még nem hoztak be olyat, amit jó szívvel ajánlottak volna.... :F
    Mindenesetre nektek köszönök, minden segítséget! Tőletek több segítséget, iránymutatást kaptam, mint bármely kereskedőnek álcázott kóklertől. További szép napot nektek!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz inf3rno #188823 üzenetére

    Szia!

    "...Szóval minden esetben érdemes rákérdezni, hogy a kereskedő nevén van e a kocsi, nem pedig valami cégnek vagy magánszemélynek a nevén..."

    A Honda Jazz, amiket néztem a "kereskedőknél" mind, az eredeti tulaj nevén volt...Olasz hölgy, német mami..stb
    A Ford Fiesta, szintén német tulaj nevén, ....stb! :W
    A legnagyobb piszokság, hogy pofátlanul beírják a hirdetésbe, hogy magyar okmányokkal, magyarországi forgalomba helyezéssel, érvényes műszaki 2020.07 akárhányadikáig...stb, és kiderül, hogy semmi nem igaz ebből. A szemétládák, csak azért írják be ezeket a hirdetésbe, mert aki a szűrőket is használva, bejelöli, hogy magyar okmányai legyenek a "jószágnak" ( ezáltal is elkerülve az ilyen jöttment, kintről behozott szarokat), tudják, hogy így kiesnének a feldobott találatok közül. Ezt elkerülve inkább beírnak mindenféle hazugságot, csak ők is ott legyenek a találati listán. Az, hogy amit írtak, az teljesen valótlan, apró kis nyomtatási hiba, hiszen ott van leírva az is, hogy a hirdetésben szereplő elírásokért, hibákért nem vállalunk felelősséget :(( .........No, innentől kezdve, még védve is vannak ezek a szemetek. Magyarország, én így szeretlek.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz akooos #188868 üzenetére

    Szia!

    De akkor miért mondja, hogy hozzam el tőle adás vételivel, és helyeztessem én forgalomba+ műszakiztassam le én.... úgy egyszerűbb lesz?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bernel #188872 üzenetére

    Szia!

    Wazze....,csak én vagyok ilyen besz@ri? Komolyan mondom, az összes Jazz, már elkelt, vagy legalábbis nem található már a használtautóról...?!
    Már, csak ezt találom közülük: [link]
    Már a mentett linkjeim sem találják, de ez a fiesta még megvan, igaz odaírták, hogy már foglalózva. Érdemes elolvasni a leírását.
    [link]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz BigBlackDog #188905 üzenetére

    Szia!

    Köszi, ez tényleg jó. A Supreme is mentve vagyon.... :R

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz inf3rno #188916 üzenetére

    Szia!

    Hát igen, mikor legutóbb a Vitarát adtam el, hát bizony sajnáltam a debreceni házaspárt, akik lemaradtak róla. Mert a hirdetés feladásának napján hívtak, de nem tudtak jönni, csak 3 nap múlva......Mondtam nekik, hogy én nem zárolom az autót, ha lesz vevőm eladom, ha nem akkor az övék lesz. Verekedtek érte szabályosan, vagy 20 ember hívott még, amikor már eladtam, és azonnal le is vettem a hirdetést. Szegény debreceniek is hívtak, és hallottam, hogy a "mami" osztogatja a "papit" rendesen a teszetoszaságukért. Biztos vagyok benne, hogy lényegesen többért is eladhattam volna. De már akkor is a kereskedők voltak a leggusztustalanabb emberszerkezetek. Meg is mondtam, hogy nekik nem adom el. Hű a AAA autó mit el nem játszott érte?!
    De, érdekes módon, hozzám ők jöttek ki, mivel megmondtam nekik, hogy én be nem viszem hozzájuk, csak azért, hogy ott alkudozgassanak velem. Kijöttek, de mivel alkudozgattak, így hazamentek isten hírével, mert otthagytam őket a sunyiba. Hívtak vagy 5 ször utána, és a végén meg is adták volna az árát, de mondtam, hogy már ez az autó nem lesz a maguké.

    No, így maradok majd le én is, mint szegény debreceniek, majd mindenről. Mert, mire összeegyeztetek az autóvizsgálat.hu szakértőjével, akinek azért van munkája, és nem az én hívásomat várja nagy unalmában....szóval 4-5 nap is eltelik, mire rám tud szánni időpontot(beszéltem vele, ezért mondom). Az autó, addigra, vagy elkel, vagy kereskedőé lesz, és párszázassal drágábban lehet enyém.
    De, nem adom fel... :N Azért is veszek egy autót, a feleségemnek :K
    Azért elképzelem magam egy festékréteg vastagságmérővel, amint eljátszom, hogy tudom mit, meg hol kell mérni, aztán meg aláfekszem, és úgy nézek majd, mint aki tudja mit les, szemem folyik majd kifelé, mint a csigának....Aztán felállok, és egy szabó-centiméterrel, megnézem a szélességét, meg a hosszát, hogy ámuljon, aki látja....hű ez tud nagyon?! :C Majd fizetek, oszt jó napot.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap "BigBlackDog" fórumtárs bedobott egy Jazz-t, mint lehetőség. Beszéltem is az illetővel. Ma viszont már felkerült egy másik hirdetés is ugyanazzal az autóval(rendszám azonos), persze nem ugyanazon az áron?! Jó lenne tudni, hogy akkor most mennyi, az annyi?
    [link] [link]
    Vagy ilyenkor, már más árulja(megvették, csak az eredeti eladó, még nem vette le? Mert, a telefonszám is más a drágább verzsönön. Igaz nem drasztikusan lett drágább, csak érdekes...?! :F Jó, oké tudom, egy hívás és kiderül, lehet az lesz....

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bernel #189065 üzenetére

    Szia!

    "...OK, állapotot veszünk, ahogy mondani szokták..."

    Mondják a kereskedők, ami még igaz is lenne, ha ők maguk is foglalkoznának ezzel. Ők sem az állapot alapján árazzák be az autóikat, pedig úgy kellene! Hanem meglesik, hogy más mennyiért ad egy ugyanolyan autót, és állapotot nem nézve, ő maga is annyiért kínálja. Ezért szilikonozzák látszólag egyformára őket. Vagyis sz@rik az állapotra! Nem érdekli, hogy az övével pályáztak e, vagy városon belül jártak vele, nem érdekli a benne lévő kilométer sem,mert úgyis kb egyformára van állítva szinte mind... :F
    Komolyan, megnéztem pár németben eladó autót, és bizony nem kis eltérés van az árban ugyanolyan autónál kilométerek függvényében. Ahogyan az összefoglalóban is írják. Érdekes, hogy megnézve azokat az autókat, amiket mostanság lesegetünk idehaza, nem egy bizony bőven 100ekm alatti, vagy közeli a hirdetés szerint! (kor alapján, ugyanolyanok bizony 200 ekm környékén vannak odakint) Én nem tudom kinn tekergetni szokás e? Ott is ennyi csaló nepper van é? Az viszont biztos, hogy idehaza, élek a gyanúperrel szinte minden autót, ami 10 év körüli....bizony tekergetnek rendesen. Ok, majd meglesetem valakivel a kiszemelt járgányt, megoldom, de nem egyszerűbb lenne, ha állapot alapján árazna a kereskedő? Mert itt, most, ár alapján nincs ember, aki eldönti, hogy kb mire számíthat. Talán, akkor nem hoznának be ennyi szemetet, nem is lenne ennyi kereskedőnek álcázott biohalmaz. Nem indok az, amit az egyik mondott, hogy a szegényebb embereknek is kellhet autó, mert azoknak bőven megtenné az itthoni régi kínálat is, nem kell nekik ezer-kétezer km ről behozni semmit sem. Persze, ez csak szerintem van így. Nem indok az sem, hogy mennyi embernek adnak ezek (kereskedők) munkát? Keressenek rendes foglalkozást, mert erre az átb@szásgyárra nem sok szüksége van szeretett kis hazánknak.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bernel #189275 üzenetére

    Szia!

    Persze!
    A múltkori kereskedői szakszerű árazáshoz még annyi, hogy legközelebb 2km el távolabb leparkolok majd az autómmal, és gyalog megyek oda+kérek szakadt koszos ruhát valakitől, mert ahogy elnézem ezek is erősen felfelé tornázzák ám az árat.... :K Képes volt, még arra is, hogy, ahogy mi eljöttünk a kereskedőtől, és beültünk a kocsiba, már azonnal kitette a "foglalózva" feliratot a nézett autóra a hirdetésben(én nem foglalóztam, és más nem is volt ott...) Nehogymán eszembe jusson alkudozni, és lehetőleg gyorsan vegyem meg, mert kurvára kapós a járgány... :D Még azóta is ott van a hirdetésben.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ez, egy elég szemrevaló darab(szvsz). [link]
    Igaz a gyengébb 60 lovas benzines, egy kis optikai tuning-al "ST" verzióra építve. Szerintetek élhető egy ilyen 60 lovas fiesta a városban?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek! Majd meglátjuk mi lesz, de úgy látom ez a tipus nagyon bejön az asszonykámnak.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mennyire életszerű, hogy egy 40-60ekm futott fiestánál vezérlést cseréltek már?
    Nem lehet, hogy ez is bizonyítja az autó visszatekert állapotát? Mert én kissé "elhamarkodottnak" gondolnám csöpp agyammal..... :F

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ezeknél a hibrideknél+elektromosoknál mi számít sok kilométernek?
    Mert nézegettem én is már ezeket, de itt soknál 200ekm feletti értékek vannak. Mikor kell ezeknél nagyobb beruházásokra számítani?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz molnarpeter #189630 üzenetére

    Köszönöm szépen.

    "dj79" neked is...

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Talán, .......eldőlni látszik, hogy ezen autók közül már valamelyik a miénk lészen. Megannyi nézelődés járkálás után, már egy kissé rá is unva az egészre, ha törik, ha szakad ezek közül megvesszük az egyiket. De melyiket ugye?!
    Nos, a Jazz elég érdekes, bár lehet igaz az amit a tulajdonos állít, hogy ő aut.szerelő, és ő maga cserélgette az olajat állandóan, és ezért nem látok/találok én róla semmiféle szerviz számlát, és ő sem tud mutatni ilyet. Hát emiatt azért egy kissé, én veszélyesnek gondolom a megvételét. Ezért őt talán töröljük.
    A narancsos színű fiesta, jónak tűnik, lekérve minden adat ok. számlák megvannak mindenről, ad hozzá új gumival téli+nyári kerekeket,patent állapot. Magánszemélytől vásárolnám, ez azért talán nem akkora gubanc, bár azt mondják, hogy jobb cégtől venni pont emiatt, de én azért ezt vehetőnek gondolom.
    A másik fiesta mellett szól, a fiatalabb kor, a szintén lekövethető adatok rendben vannak, magasabb/titanium felszereltség, ajánlott kereskedőtől lehetne megvenni, aki állapotlappal+festék réteg vastagsági jegyz. könyvel adná át az autót. Gondolom, ez valamit lehet érne, ha én el hozatal után átnézetném az autót.....
    Szóval a két fiesta közül ti melyiket gondolnátok jobb vételnek? Tudom az egyik 200-al olcsóbb, de azért a másik ad hozzá plusz kerekeket+meg volt a vezérléscseréje, új fékek, és még pajzs is van benne. Valószínűleg rá elméletileg nem kellene költeni egy buznyákot sem. Az olcsóbbik, magasabb felszereltségűre azért igen.
    No, ezek után ti hogyan döntenétek? Vagy magamnak, már meg is válaszoltam a megoldást? :R

    A három autó:
    [link] [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Tomics #202674 üzenetére

    Szia!
    Szerintem jó áron számolták be a kis swiftet. Én, ilyet vettem idén februárban, az asszonykámnak, szine is ilyen. Igaz 2012. évi 180ekm volt benne, 1,4m ért. A volt tulaj, valóban egy doki nő volt(ismerem is). Átadás előtt ragaszkodott hozzá, hogy megcsinálja az éves szervizét(vezetve volt addig is), kicseréltette a csomagtér ajtó teleszkópot(nem nagyon birta megtartani az ajtót), cseréltette a jobb tükröt(repedés miatt), és még ahhoz is ragaszkodott, hogy tele tankal adja át a járgányt. Ja, és komplett téli kerékgarnitúra is, új gumikkal járt mellé. Kereskedéshez képest, jó az ár, amit adtak neked érte szvsz.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák