Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz bernel #189065 üzenetére

    Szia!

    "...OK, állapotot veszünk, ahogy mondani szokták..."

    Mondják a kereskedők, ami még igaz is lenne, ha ők maguk is foglalkoznának ezzel. Ők sem az állapot alapján árazzák be az autóikat, pedig úgy kellene! Hanem meglesik, hogy más mennyiért ad egy ugyanolyan autót, és állapotot nem nézve, ő maga is annyiért kínálja. Ezért szilikonozzák látszólag egyformára őket. Vagyis sz@rik az állapotra! Nem érdekli, hogy az övével pályáztak e, vagy városon belül jártak vele, nem érdekli a benne lévő kilométer sem,mert úgyis kb egyformára van állítva szinte mind... :F
    Komolyan, megnéztem pár németben eladó autót, és bizony nem kis eltérés van az árban ugyanolyan autónál kilométerek függvényében. Ahogyan az összefoglalóban is írják. Érdekes, hogy megnézve azokat az autókat, amiket mostanság lesegetünk idehaza, nem egy bizony bőven 100ekm alatti, vagy közeli a hirdetés szerint! (kor alapján, ugyanolyanok bizony 200 ekm környékén vannak odakint) Én nem tudom kinn tekergetni szokás e? Ott is ennyi csaló nepper van é? Az viszont biztos, hogy idehaza, élek a gyanúperrel szinte minden autót, ami 10 év körüli....bizony tekergetnek rendesen. Ok, majd meglesetem valakivel a kiszemelt járgányt, megoldom, de nem egyszerűbb lenne, ha állapot alapján árazna a kereskedő? Mert itt, most, ár alapján nincs ember, aki eldönti, hogy kb mire számíthat. Talán, akkor nem hoznának be ennyi szemetet, nem is lenne ennyi kereskedőnek álcázott biohalmaz. Nem indok az, amit az egyik mondott, hogy a szegényebb embereknek is kellhet autó, mert azoknak bőven megtenné az itthoni régi kínálat is, nem kell nekik ezer-kétezer km ről behozni semmit sem. Persze, ez csak szerintem van így. Nem indok az sem, hogy mennyi embernek adnak ezek (kereskedők) munkát? Keressenek rendes foglalkozást, mert erre az átb@szásgyárra nem sok szüksége van szeretett kis hazánknak.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák