Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz panoly #88801 üzenetére

    Nekem egész más problémát jelent a Panasonic szín. Egyiket megpróbálom demonstrálni. Itt látható (bal Pana, jobb Fuji), hogy a bőr egyes 'tükröződő' felületei (pl a pirossal bekarikázott) hajlamosak kiégni, amit viszont még se neveznék valódi kiégésnek, mert inkább a szín tűnik el és fehéredik el. Highlights-al nem lehet visszahúzni és a szaturációval se megy. Régóta nincs Olympusom, de mintha annál ez nem lett volna.
    Hasonló figyelhető meg az arc részleten is, de egy másik jelenség is észrevehető, bár itt nem túl szembeötlő. Enyhe sávosodás is megjelenik ahol ilyen túlvilágosodó bőr van és átmenne a sötétebb részbe, a kettő közt/mellé egy nagyon enyhe vörös átmenet kerül. Itt mutatom talán jobban látható egy vonallal az ívét. Itt egy másik amin bekarikáztam a vöröseltolódást. :D
    Ilyen kis részletben bagatellnek tűnik, de egész képen (családi fotókat nem publikálok) számomra kis mértékben zavaró. A Fujival is vannak nekem szín problémák, meg sokkal kevésbé éles ugyan azzal az objektívvel... ;] :DDD
    De lehet ez az egész csak az én hülyeségem.

Új hozzászólás Aktív témák