Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EFT

    tag

    Véleményeteket szeretném kérni a következőben:
    Mennyire érdemes Olympus E-PL1-t E-PL2-re lecserélni?
    Én eddig amellett voltam, hogy nem túl sok, legalábbis sok pénzt nem érdemes ebbe beleölni.
    Nyerek vele nagy felbontású, szép kijelzőt, ami tényleg jó dolog; jobb kezelést tárcsával; szebb vázat; 1/4000-es záridőt, bár elveszteném az ISO100-t; új MSC-s kitobit, bár főként a 20/1.7-est használom.
    Nálam a m4/3-os gép egyelőre DSLR mellett, csúcskompakt helyett van, ezért az E-PL1 kompaktos kezelésével elég jól elvoltam.
    Képminőségben, videóban elvileg ugyanaz, bár a dpreview értékelése szerint low-lightban és videóban az E-PL1 valamivel jobb ?? Másik oldalon pedig a dxomark a RAW low-light képminőséget kb. 15%-kal jobbnak értékelte az E-PL2-ben.
    Kérdéses számomra az is, hogy az AF mennyivel lenne gyorsabb, pontosabb, az E-PL1-nél? (A dpreview szerint kb. annyival, mint amennyit az MSC-s kitobi jelent)
    Tulku kollega szerint az E-PL1 az mFT-s gépek közül az egyik leglassabb (Ő nem pont így fogalmazott :-) ezt azért rögtön meg is cáfoltam :-) de AF-ben a Panák tényleg jobbak. Viszont kérdés számomra, hogy az E-PL2 hogyan viszonyul ehhez.
    Ebben a témában asszem Parci kollega aki igazán szakavatott :) de mások tapasztalatát, véleményét is szívesen fogadom.

    PS Tulkunkak: ennyit a kognitív disszonanciáról :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák