Hirdetés

  • Hardverek pünkösdre

    ph E-book olvasók, komponensek és perifériák kerültek hétvégi összeállításunkba.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    na, tegnapi tapiról részletes élménybeszámoló:

    disclaimer: tök átlagos kezeim vannak, nem vézna ujakkal, de nem is vastag parasztkéz vagy péklapát. igazi billentyűzet által megcserzett, városi értelmiségi munkáskéz :DDD

    nikon dslr-ek: minden generációval egyre rondábbak és egyre gömb formájúbbak. a d7100, bár szerintem egy álom dslr, de valahogy hihetetlen mód gagyinak, bazárinak hat, a hátsó lcd, a gombok, az egész sokkal inkább a régi d40 kategóriát idézi érzésre, mint a d200-at. :( a d7000 jóval komolyabb gépnek hat, pedig hát roppant hasonlóak. de amúgy már a d7000 fogása is romlott a d90-éhez (!) képest. :( a d3xxx és d5xxx vázak fogása jó, ha közepes, összességében nem egy kívánatos valamik. az első gép, amit jó kézbevenni a d800 volt. :( ami csak azért kár, mert régen valahogy a d40-ig (de a d70/d90-ig mindenképp) minden nikon vázat jó volt kézbevenni, masszív, elpusztíthatatlan, igényes érzetet keltettek.

    nikon 1 milc-ek: az összes fogása pocsék, a kicsiknek nincs is (csúszós féltégla), a nikon v2-nél meg sikerült összehozniuk azt, amit a sony-nak (csak máshol a hiba): van grip, elég nagy is, mégis kényelmetlen a fogása. itt konkrétan túl vékony a váz, ezért nem a természetes tartásban kerülnek a helyére az ujjaid, görcsölve kell szorítani. fail. :( tanulságos, hogy a nikon 1 aw1 fogása, noha sima féltégla, mennyivel jobb. az a váz volt az egyik nagyon kellemes meglepetés, biztos van/lesz hozzá opcionális grip, azzal pazar lesz. a v2 keresője vacak.

    sony nex: nex-fanok most csukják be a fülüket: hááááááááát... van grip, elég nagy is, de az ujjad egyszerűen nem fér be a grip és a bajonett közé. akárhány alkalommal kezembe vettem ezeket a kis dögöket, mindig ez tűnt fel, azonnal. arra rájöttem, hogy ha jobban sréhen tartom az ujjaim a markolaton (nem derékszögben rá, mint egy dslr-nél), akkor javul a helyzet, de így is az van, mint amit steve jobs mondott az iphone antennagate-nél: nekem kéne picit fűrészelnem a csontozatomon és akkor lenne tökéletes. ami csak azért kár, mert egyébként tök korrekt vázak (nex-5/6/7 volt). kereső: szép nagy és erős közepes minőségű. mielőtt bárki elkezdi sorolni a speckókat: én is tudom. viszont most összenéztem mindent, és legalábbis az adott helyen és beállítások mellett a nex keresője nem volt az élmezőnyben. megjegyzem, legutóbb sem, amikor nex-7-et nyúztam. a nex-3n amúgy érdekes váz, mert a szenzora ugyanúgy jó, viszont mivel nincs olyan nagy szögletes grip, elfér az ujjad. a 16-50 viszont nagy, nem hosszában, hanem széltében, és bár semmi bajom az üveggel, azért nem egy tartós valami benyomását kelti.

    olympus e-m5: meglepően jó fogás grip nélkül is, jó minőségű keresőkép (de kisebb a sony-énál), és - megkövetem magam - ritka kretén gombok. tényleg elbabrálták a gombjait a használhatatlanságig. picik, de cserébe jól kiállnak és nem érezhető a nyomáspontjuk, ilyen kis lötyögős oszlopok, brrrrr... :(

    olympus xz-1 és xz-2: tök jó az állítható tárcsa az obi körül, de pici és kényelmetlen használni, az xz-2 nagy, nehéz és szar fogású.

    panából nem volt kint semmi.

    fuji x-e1 + 18-55: hát, itt állatira meglepődtem. a 18-55 építési minősége valami fantasztikus, soha ilyen jó érzetű cucc nem volt még a kezeimben. a nikon ai-s üvegeim is jobban lötyögnek, ez a zoom pazar volt, ha valaki azt mondja nekem, hogy igen, ez a leica minőség, ezért 5000 usd egy ilyen üveg, akkor (noha soha nem gyűjtenék rá, de) elhinném. a váz elég husi ahhoz, hogy jól meg lehessen fogni, és hasonlóan jó minőségérzetet kelt. a keresőt pedig nem hittem el. a többi váznál egy zsizsikesedő c64-es képernyőt néztem, itt egy tükörsima, folyamatos, picit kontrasztszegény (ami, ha engem kérdeztek, előny, a sony-énál kiégett mindkét irányban minden a francba), de állati jó minőségű. és nagy.

    aztán lehet, hogy csak valamit állítgatnom kellett volna, vagy hogy a fuji azért ilyen sima, mert cserébe mozgást nem tud követni, passz. de volt oly vf-2-m egy évig, nagyon jónak tartottam és szerettem, de ez jobb.

    azonnal elkezdtem számolgatni, hogy mennyibe is kerül egy ilyen fuji, aztán persze hamar észhez tértem, de sokat elmond, hogy egyik másik cucc sem váltott ki belőlem ilyet.

    fuji x20: tök ugyanaz, mint az x10, a keresőbe vetített infó szerintem ronda és nem sokat ér, az af biztos jobb, de nekem az x10/x-e1 af-je is elfogadható.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák