Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    Letelik a 2 hetes visszaküldési lehetőségem, szerencsére nincs is rá szükség és marad az Oly EM5 mk3.
    Nagyon örülök ennek a váznak.

    EM10 mk2 vázról lépek eggyel feljebb (illetve több, mint 1 igazából).
    Amit vártam azt mind hozza az új váz.
    20Mp szenzor a felbontás mellett a zajt is jobban kezeli.
    Igyekszem minél kevesebbet vágni egy képből, most viszont picit bátrabb lehetek. A zaj "szemcsék" is kisebbek. ISO-ban is egy picit feljebb merészkedhetek.

    Az AF volt a másik várt előrelépés. Most már magabiztosabban használom a követő fókuszt.
    Tényleg megkaphatta volna a PDAF-et az EM10. Tudom, különbséget kell tenni a kategóriák közt, de akkor is :) talán még az EM10 mk4 se kapta meg.
    Beleborzongok milyen lehet egy Oly EM1 mk3, ami AF-ben (is) tud többet és nem beszélve az új OM1-ről, ami még az EM1 szériánál is jobb lett.

    Pro capture-rel gyakorlatozok. Ez is a listán volt a váltás során.

    Szerencsére nem sokkal nagyobb a váz az elődnél, pont elég ahhoz, hogy jobb fogást biztosítson.
    Műanyag mivoltával még nem barátkoztam meg 100%-ban, viszont tény, hogy könnyű, stabilnak tűnik és nem nyekeg sehol. Nem beszélve arról az előnyről, hogy szigetelt.
    12-45 obival együtt már nekem is van időjárásálló full szettem :)
    Erre a vázra felfűztem a csomag részét képező nyakpántot. Nem kísérletezek az állványmenetes vállpánttal...

    A custom szettek gombokra programozhatósága a másik hiányosság számomra. Az egy, gyorsan elérhető beállítás majd a pro capture lesz, záridő specifikus módban.
    "A" módban úgy is van ideje az embernek állítgatni. Szóval ezt kibekkelem.

    Az árazás - akció ellenére is - még mindig magas, de ez van.
    Manapság nagyon nem lehet számítani jobbra.
    Mégis csak 2019-es váz és ha jól tudom a szenzora 2016-os EM1 km2-vel megjelent verzió

    Bele se merek gondolni, hogy ha valaha lesz OM5, az mennyire szuper kis váz lesz.
    (oké, várhatóan mini OM1).
    Persze függ ez az OM1 eladásoktól is.

    Kissé hosszúra nyúlt ömlengést be is fejezem ... :)

Új hozzászólás Aktív témák