Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz alratar #16310 üzenetére

    Az a helyzet, hogy van több nVidia driver, függően attól, hogy régi, vagy újabb kártyád van. Nincs kitöltve az adatlapod, így nem tudok közelebbit mondani, de mindképpen azt kellene használnod, ami a disztród tárolójában van.

    Az meg, hogy az x miatt nyavalyog, az nem értelmezhető, tessék ilyenkor bemásolni az, amit kiír. Nehéz úgy segíteni, ha nem látjuk mi a gond.

    Puskázva az Arch Wikiből, így oszlanak meg az nVidia driverek:

    For GeForce 8 series and newer [NVC0 and newer] cards, install nvidia package, available in the official repositories.
    For GeForce 6/7 series cards [NV40-NVAF], install nvidia-304xx package, available in the official repositories.
    For GeForce 5 FX series cards [NV30-NV38], install nvidia-173xx package, available in the AUR.
    For GeForce 2/3/4 MX/Ti series cards [NV11 and NV17-NV28], install nvidia-96xx package, available in the AUR.

    chab7:
    Lassan a játék is divatba jön majd. Itt a Steam, éppen ma van Linuxos játék akció, minden féláron van. Alig tudom visszafogni magam, hogy ne vegyem meg a Postal2-t, minden idők legjobb játékát! :DDD
    Aztán ott van a Minecraft, az is faszán megy Linuxon, meg van még sok ilyen dolog. Haver megvette a humble bundle-t, kicsit itt-ott bele kellett nyúlni a konfigokba, de végül mindent tudott játszani belőle.

    Én mondjuk ha 32-es gépre tennék valamit, az valszeg Debian lenne (ha nem magamnak csinálnám), vagy Manjaro. Esetleg ha nagyon csirke a gép, akkor Archbang.

    ViZion:
    Vannak ilyen tervek, hogy fussanak a játékok Linux alatt?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák