Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grohun

    csendes tag

    válasz qpakcovboy #84 üzenetére

    Szia!

    Én is pár napja vásároltam,és az enyémnél is van bevilágítás.Ez az edge led-es megoldás miatt van és nem a HDMI kábeltől.Szerintem egyébként nem zavaró,nálam legalábbis minimális a clouding.
    Azt viszont megkérdezném tőled,illetve mástól is milyen kódú a tv-tek? Az enyém AUDLJG.
    Állítólag ez nem S-IPS panelos hanem VA. Bár a hivatalos LG honlapja szerint ezek S-IPS panelosak mind.A Geks honlapján olvastam,hogy az S-IPS-nek jobba színtartása oldalról, de a VA-snak szebb a feketéje és a kontrasztja.
    Nem tudom mit tegyek.Érdemes e kekeckedni az LG-vel emiatt? Mert,hogy nem ez van a hivatalos honlapon.
    Rosszabb e a VA panel mint az S-IPS, vagy mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is?
    Előre is kösz a segítségetek,véleményetek.

  • BloodRay

    veterán

    válasz drstupid #734 üzenetére

    2 méter a 42"-hoz bőven elég. 55"-hoz kell a 2-3 méter mert az már tényleg szétcsúszik 1-1,5 méterről még.

    (#737) Rent -> 55LE5500-at vegyél akkor inkább. Ebben a méretben az 5300-as már elég gyenge tapasztalatom szerint. 5 év garanciát lehet, hogy lehet venni pluszban ha erre gondolsz.

    (#738) Gabga -> mkv-ket is át tudja természetesen kódolni(gyakorlatilag bármilyen forrást kivéve talán a komponens csatlakozóét ahogy tapasztaltam). Én 720p-vel már teszteltem pendrive-ról, nem volt rossz egyáltalán.

    (#739) tevike -> Konkrét modellekre kérdezz, mert így kicsit túl sokat tudnék írni és ahhoz most nincs elég időm. :B

    (#742) kgy89 -> Ezt ki-be lehet kapcsolni természetesen. Alapból minden tv 50-60Hz-es jelet kezel le(a "600Hz"-es plazmák is).

    (#743) ako001 -> LE8500-nak természetesen nem matt a kijelzője, mivelhogy "borderless"-es, azaz üveglap fedi az elejét. ;) Ha nagyon zavarna a csillogás akkor nézz szerintem LE5500-at, vagy LV5500-at, esetleg az ideiek közül még valamelyik magasabb kategóriást, ezek 650S-ig mind matt panelesek.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • PLaci58

    őstag

    válasz Laca0 #3445 üzenetére

    Nem vettem semmit kötözködésnek. Az érdeklődés természetes.
    PVR= Personal Video Recorder A Digitális tunerről jövő jelet lehet USB eszközre rögzíteni.

    Ebben az árkategóriában elég nehéz lesz találni olyan TV-t ami megfelel a feltételeknek. Az LG nem tudja a DTS hangot kezelni. Ez azt jelenti, hogy a médialejátszója USB-ről nem tudja lejátszani csak a képet. Ha házimoziról játszod, akkor az tudja, ahhoz nem kell a TV hangja. A TV-ről a hangot optikai csatlakozon tudod házimozihoz kapcsolni. Gondolom olyan bemenet nincs a Thomson házimozin.
    A Samsungok tudják a DTS-t, de D6500 alatt nem 100Hz-esek. Ott is sokat olvastam, hogy akadozik a kép, ki kell kapcsolni. Gondolom lassú hozzá az elektronika.

    Az LV4500-ban nincs LAN, viszont az LV5500-ban már van.
    Mindkettő le tudja játszani az MKV-t Level 4.1-ig (X264 AVC Leve 4.1 kódolás). Az 5.1-et már nem ismeri fel, azt kell átkódolni. A 4500-ről tudok csak véleményt mondani, az 5500-at nem ismerem, de úgy tudom jobb panel van benne mint a 4500-ban.
    Árakról nem tudok semmit.

    Lauda! Nekem is leesett amikor megláttam az LG LW4500 3D-jét egy Samu D7000 után :K

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • GEO001

    aktív tag

    válasz Con Troll #4413 üzenetére

    A TV media playere USB HDD-ről csak a High @ Level 4.1 kódolású konténeres médiákat viszi max. , illetve figyelni kell a DTS hangsávot tartalmazó mkv -kre is, mivel nem tudja dekódolni.

    Én nem vettem különösen észre maszatolós jelenséget, de a true motion beállításával amúgy vmennyire kezelhető.

    Ha WLAN -t akarsz hálóba, akkor mindenképpen a saját wi-fi adapterét kell megvenned.
    Szemfülest adnak hozzá eleget, de ha netezni akarzs vele komolyabban, akkor a magic remote -ot célszerő hozzá rendelni, vagy androidos telcsivel helyettesíteni.
    Szükséged lehet 1db 1.4 hdmi kábelre, a többi lehet 1.3 -as.

    Amire figyelhetnél, a panel kerettől való elállása, mozgása, bekapcsolásnál pixel hiba, felhősödés.
    Összességében jó választás, gyönyörő a képe, és megfelelő médiánál a 3D hatása is elképesztő.

    "Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Laca0 #11064 üzenetére

    próbáld meg a beállítások menüben a prémium inicializálása opciót
    Utána el fog indulni az LG apps, és a böngésző is
    + a hálózat beállításokat is nézd át!
    Ha panel csere volt, akkor változhaott a TV host neve, esetleg DNS vagy DMR kódja,
    Routeren add hozzá a hálózathoz.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Yogi Bear

    aktív tag

    válasz laszlo2 #12286 üzenetére

    Szia!

    Amint az több hozzászólásodnál is látszik, a file-ok kiterjesztése 001,002, ... ,0097.
    Ezek total commander által darabolt file-ok (NEM TÖMÖRÍTETTEK, csak DARABOLT).

    1) Nos, itt kell lenni egy ugyanolyan nevű file-nak, mint a többi, csak .crc a kiterjesztése.
    Ha Total commanderben rákattintasz (2x) a .crc kiterjesztésú file-ra, akkor összefűzi neked a másik oldalon lévő mappába.
    Ha végzett, akkor vagy jó lesz a file név is, vagy lehagyja róla a kiterjesztést, ilyenkor a total commanderben ráállsz a .crc kiterjesztésű file-ra és megnyomod az F3 billentyűt és ott fogod látni, hogy milyen kiterjesztést kell mögé írni.

    2) Ha esetleg nincs .crc kiterjesztésű file-od, az sem gond, mert akkor a total commanderben ráállsz a .001 kiterjesztésű file-ra, kijelölöd, majd a File menüben rákattintasz a "Combine files..." vagy "File-ok összefűzése" menüpontra és utána csak katt az ok-ra a feljövő panelen. Lehet, hogy itt a file kiterjesztését ki kell találnod, vagy használod a Mediainfo programot, az megmondja, hogy milyen file, milyen a kiterjesztése (Matroska = .mkv) és még a kódolását is megmondja (High@L4.1 vagy High@L5.1).

    Sok Sikert!

    .: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

  • #20844032

    törölt tag

    válasz OldMike #19044 üzenetére

    Áh, marhára nem. Úgy emlékezem abban ilyen szinten régió nem jelenik meg. Most melóban vagyok, valahol otthon megvan a historyban az megfejtőképlet, de azt pl. biztosan tudom, mert ez lényeges, hogy a 4. helyen lévő W jelenti, hogy a panelt az LG gyártotta (W - LG Display Co.Ltd. S-IPS).
    Naszóval azok a számok sokkal inkább típusra/modellévre/sorozatra utaló kódok.

  • OldMike

    őstag

    válasz Ákinard #20091 üzenetére

    Szia!
    Korábban Moby fórumtárs linkelt egy fórumot (bolgár nyelvű, a G.Fordítóval lehet használni), ahol leírják az LG product code megfejtését. Nincs minden benne, de azért vannak fellelhető egyezések. Az az igazság, hogy ezt a kódot a tévé hátlapján lévő címkén lehet megtalálni, vagy a csomagoláson lévő vonalkódos matricán.
    A következő cím alatt találod a panelek kódját: "R - revision inserted into the model matrix". Nem könnyen emészthető adathalmaz, számomra azok sorok a legrejtélyesebbek, ahol az IPS után W-vel kezdődő kódok is vannak. Az LS3500 kódja nálam a "G"-t tartalmazza, és valóban TN van benne. Az LM660S megfelelő kódja "W", ami a tesztekben is emlegetett S-IPS panel.
    Viszont ha működés közben láthatsz egy ilyen tévét, akkor is megállapíthatod, hogy TN vagy IPS. Felülről vagy oldalról a kijelző síkjához képest kb. 45 fokos szögben nézve jelentősen fakul a kép a TN-nél. Az IPS-nél csak minimális az eltérés.
    Egyébként az orosz honlap igazat írt, csak a valóság ennél sokkal összetettebb.

    42LM660S

  • szab.tam

    nagyúr

    hi!

    lenne egy lg tv-s kérdésem. általános, menüt érintő.
    volt már régebben, de senki nem tudta a megfejtést.

    tv adás hangolás.
    először ráküldöm az analógot.
    vagy manuálisan a upc-s csatornakiosztást.
    koax átdug.
    dvb-t-re is rákeresek. kiosztja.

    alapból az analóg kábelt használom, a dvb-t-t nagyon ritkán, csak ha fulld sportközvetítés van.

    tehát analóg kábel bedugva.
    megnyomom pl. az 2. programgombot.
    előjön egy legördülő menü szerű izé: "hasonló programok listája"
    2 tv2 dtv
    2 kossuth rádió
    2 tv2 (ez lenne az analóg upc kábelen jövő tv2)

    3-nál ugyenz, csak rtlklub és a petőfivel...

    tehát én minden egyes direkt programváltásnál le kelljek lépni 2-3-at, hogy elérjem az analóg kábelt.
    iszonyat bosszantó és fárasztó.

    lehet valahogyan a listában prioritást váltani?

    ***

    ez a saját tv-m, és mégcsak megteszem, de van egy kedves barátom, egy idős néni, akinek kéne vennem egy tv-t.
    86 éves. bedöglött a képcsövese. otthonban lakik, kábele van.
    tőle nem várható el, ha megnyomja a 3. gombot, ott rögtön ne az analóg kábeles rtl jöjjön, hanem még le kelljen lépnie 2-t a listában.
    döbbenet, hogy a gyártók ennyire nem képesek gondolkodni a tervezéskor...
    és pont egy 22-es ips paneles lg-t néztem neki ki.
    (32"-os is lenne annyiért, de nem fér el...) :(((

    aztán lehet, hogy a programhelyen lévő csatornák törlése, áthelyezése megoldaná a problémát, ami egy igen pepecs meló.

    tehát kérdés:
    az lg menüben van esetleg valami programhelyhez varázsolható "prioritás"?

    ****

    hab a tortán, hogy napok óta járom az áruházakat.
    tecnika 24" akciós, 43k. távkütyü sehol, eladó kb. a nevét tudta és a pin kódját.
    kezdek besokallni.

    ****

    másik topic-ban a technika "csodatévére" kérdeztem rá, de nem volt reakció.

    ***

    :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lackki #38998 üzenetére

    Azt tudom, hogy a feltüntetett 200Hz ellenére csak 50, viszont megnéztem rajta többféle kódolású médiát (720p, 1080p, DivX, plusz külön forma1-et, fociközvetítést) és egyáltalán nem vettem észre ghosting meg szappanopera effektet. Az LG IPS panelját viszont sajnos nem tudtam élőben megnézni, lehet a Sony VA-val szemben a gyengébb fekete és kontraszt jobban zavarna, mint a kisebb képfrissítés :/

  • #16729600

    törölt tag

    válasz TMT7TMT7 #39220 üzenetére

    Ezek kár felidegesítened magad,ilyen egy átlag fórum.Minden topikban elhangzik ugyanaz a kérdés naponta X-szer,hiába van összefoglaló vagy első hsz. Mondjuk a gyártónak is megvan ebben a maga sara,hiszen lehetne gy nyamvadt cimke a paneleken,hogy pontosan hány hz es.Ugyxanolyan top secret a dolog,mint Fort Knox belépő kódja,vagy az fw frissítések changelogja.Szóval nem csak a beírkálók hülyék,a gyártó is bekaphatná...:)

  • MR!!

    aktív tag

    válasz Zsmester89 #43422 üzenetére

    Nem értek teljesen egyet azzal az állítással, hogy "Csupán marketing"

    Egy ilyen mai okos tv születése kb úgy zajlik, hogy a mérnök úr Szöulban megtervezi , megálmodja a tv-t. A fő komponenseket (SoC-Main IC,NYÁK,Display) a gyártó készíti el . De a többi részét (Chip Tuner,Audio Amp, DDR Memoriák, stb...) más gyártóktól szerzi be (Dél Amerika, Európa, Japán).

    A lényeg, hogy egyetlen processzorhoz kapcsolódik minden egység:

    kép: bemenetek kezelése HDMI,RF,SCART,USB, meghajtás -T-CON- ->Display, 2D->3D
    hang: bemenet , vezérlés, audio kódolás - DTS stb
    Remote Con, BT, Wifi, LAN

    vezérli egyszerre. Ez van összeintegrálva 1 prociba !

    Ez kb olyan, mintha a számítógéped processzora csinálna mindent és nem lenne pl déli híd, vagy külön lan rész.

    És a más gyártóktól beszerzett részeket kell összehangolni úgy, hogy minden simán működjön mindennel.

    Ezért van az , hogy a mai tv-k 2-3 panelból állnak. (általában 1 táp panel és 1 main board). Ezért olyan borsos egy-egy panelnak az ára, ha elromlik (pl nincs hang, nincs 1ik bemeneten kép stb) javítani nem lehet ( több rétegű panelok) és csak csere .... display-ről nem beszélve, drágább mint maga a tv készülék...

    Ezzel ösztönözve arra a fogyasztókat, hogy újat vegyen. Hiszen ha inkább megjavíttatod nem veszel újat -> nem megy a gyártás annyira és ez a gyártóknak nem kedvez...

    Szóval ha csak a média lejátszásra törekednének, nyugodj meg simán tudnának olyat csinálni, ami a te készüléked is simán lenyomná. Csak nem lenne költséghatékony.

    Nekem semmi panaszom nincs az én LA620S-emre. Simán viszi a filmeket, nyilván nem úgy mint a sz.gépem amiben külön VGA van több RAM.

    [ Szerkesztve ]

    miszter

  • Technoman

    őstag

    Sziasztok!
    Egy új TV vásárlásán gondolkozom. Ami fontos, hogy a filmjeimet (.mkv) szeretném jobb minőségben élvezni.
    Ár/érték viszonyban eddig az LG a nyerő a "nagy hármasból" (LG/Samsung/Panasonic)
    az LB670-es családot néztem ki.
    Kérdéseim:
    1. Ebben már van "Micro Pixel Control" (ha jól tudom, ez a technika a helyi fényezőszabályozásért felelős több blokkra bontva a panelt, ezálta "plazmásaan feketébb" lesz a fekete) Ez a fenti filmeknél (.mkv) mennyire hatásos, mondjuk egy sötétebb jelenetnél?

    2. Ha jól tudom, a panel a "nagy hármas" közül egyedüliként Direct LED-es, azaz FULL LED technikát alkalmaz. Mennyivel ad jobb képet, mint a szokásos Pana/Samu ÉL LED-esei?

    3. HEVC kódolás: Tényleg van benne??? Valaki már kipróbálta ezt? Ha így van, a media playere -ami gondolom röhögve elboldogul a 720/1080p .mkv-kal- mennyire tudja lejátszani az ilyen formájú filmeket?

    4. IFC/TrueMotion: Bolondulok a "szappanopera effektusért. Gondolom ebben is megtalálható. Mennyivel folyamatosabb, mit a 630-as típusban lévő (ott 500 itt 700 a Hz-ek "száma")? Azt már megsasoltam, de mintha egy kisit még láttam volna benne egy-két röccenést.

    Bocsi ha kicsit hosszú voltam, de hát szeretnék egy jó és "ócsó" TV-t venni és hát a Panasonic 3D-s TV-i -a 640-es kivételével-ugyebár LG panelesek (miért fizessek felárat a névért), a Samsung meg irdatlan drágán adja a szolgáltatásokban azonos modelljeit. Mivel még sosem volt semmi LG cuccom, ezért szívesen fogadok minden észrevételt, ötletet.
    Köszi:)

  • direwolf

    őstag

    válasz cidalain #54725 üzenetére

    Rákérdeztem LG supportra, hogy konkrétan az 50LB650 IPS paneles-e, és azt válaszolták, hogy igen. Akkor az a kódfejtés nem jó. Vagy az LG supportja... ;]

    @Sakab: a flash támogatást lassan mindenki elfelejti (okkal)

    [ Szerkesztve ]

    "I've seen things you people wouldn't believe"

  • direwolf

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Szeretnék egy kis felhívást intézni az LBxxx szériás készülékkel rendelkezőkhöz.
    Van a TV hátulján egy teljes termékkód ilyen formában: 50LB650V - ZN.BEEDLJG (ez az enyém :) )
    Ha megtennék minél többen, hogy ezt bepötyögik ide, megköszönném.
    Szeretném kideríteni, hogy az én készülékemben tényleg LG IPS panel van-e ahogy a support állítja, vagy a kód alapján AUO AMVA.

    Köszönöm!

    "I've seen things you people wouldn't believe"

  • ilyenezalaci

    tag

    válasz luckyman #55605 üzenetére

    Ha igaz, amit az oldalon írnak, akkor gyakorlatilag a típus kódban a pont utáni 4. betű jelöli a konkrét panel típust.

    google fordítás:

    gyártója és változata a modell emelte videopanel

    W - mátrix első sorozatgyártású változata LG Display Co., Ltd. (2012, 2014)
    Y - mátrix első sorozatgyártású változata LG Display Co., Ltd. (2011, 2013)
    Z - mátrix második változata a termelés LG Display Co., Ltd. (2011, 2014)
    U - LG Display Co.Ltd. IPS
    P - LG Display Co.Ltd. IPS
    Q - LG Display Co.Ltd. IPS
    V - LG Display Co.Ltd. IPS
    R - LG Display Co.Ltd. IPS
    H - CHI MEI Innolux (IPS)
    J - CHI MEI Innolux (S-MVA)
    D - AU OPTRONICS CORP. (A-MVA)
    T - AU OPTRONICS CORP. (A-MVA)
    M - SHARP CORPORATION (MVA) или HEESUNG ELECTRONICS LTD. Heesung Electronics LTD.
    S - SHARP CORPORATION (MVA)
    G - CHI MEI Innolux. (TN)

    [ Szerkesztve ]

  • #94529552

    törölt tag

    válasz cidalain #55639 üzenetére

    Egyetértek, és javaslom, hogy senki ne vegye konkrétumnak ezen orosz, bolgár, stb. oldalak tippjeit, a tévéje kódszáma alapján. Az utolsó linkelt oldalon a még a méretek is hibásak. Az illetők nem tudják helyesen átváltani a panel méreteket sem, 2,5 cm-rel váltanak, ez pedig nagyon nem jó.
    luckyman :R :R :D

  • Stevenstyle

    senior tag

    Igen azért pár dolgot nem árt tisztázni! Egyrészt teljesen igaza van Pumma kollégának, hogy a nem hivatalos forrásból származó adatokat azért illik minden esetben fenntartásokkal kezelni, nem készpénznek venni.

    Másrészt mint már írtam is teljesen megszokott dolog az, hogy egy gyártó akár ugyanazon modell, ugyanazon méretű készülékébe is más beszállítótól vegyen panelt. Ez a gyártás kifutásával még gyakrabban elő szokott fordulni. Az pedig végképp előfordulhat, hogy egy típusból bizonyos méretű változat esetén más beszállítótól származó, ne adj Isten más típusú panelt épít be.

    Ezen nem kell megrökönyödni, nem egy új dologról van szó, sőt még csak nem is a TV gyártásban egyedülálló dologról van szó! Nem kell tovább menni itt van példának a céges telefonom, SONY Xperia Z, aminek anno nagy nyomozás folyt a topicjában, mivel kapásból a magyar piacra is kétféle kijelzővel érkezett, az egyik Sharp gyártmányú volt míg a másikat a Japan Display gyártotta. Egyiken jobb volt az amúgy is harmatos betekintési szög a másikon kevésbé. Hogy egy TV-s példát is mondjak a másik koreai gyártó szintén középkategóriás és 3D-s Tv-jének az 50"-os méretében sem Samsung panel van, míg a 48"-osban és a kisebbekben az van.

    Azt meg szögezzük le, hogy attól, hogy bizonyos méretben nem LG IPS a panel, attól még nem feltétlenül lesz rosszabb a készülék!

    Teljesen felesleges ezen kiakadni, bevett szokásról van szó és Isten igazából, ha a csomagoláson és a TV-n nem vírít ott, hogy márpedig ebben ez van és nem az akkor nem is megtévesztés. Persze kideríteni ki lehet, sőt magam is érdekesnek és hasznosnak tartom mindig a hasonló információ cseréket és eszmefuttatásokat, de ettől még nem lesz selejtes a termék! Az EU-n belül pedig bármennyire is hihetetlen sosem leszünk elsődleges piac, hovatovább elektronikai termékekben Mindig is a német piac volt az egyik elsődleges, külön oda, arra a piacra szánt termékekkel. Az én Z-m is pl DE-s (csak a szemléltetés kedvéért)!

    Végezetül csak, hogy mindenki megnyugodjon megnéztem az én 50LB671V-m kódját (ZB.BEEWLJG), ami, ha a Bolgár oldal hiteles akkor IPS ugyebár.

    Nem hagyott nyugodni a dolog és bementem az MM-be (ha már úgy is arra jártam) és kicsit meg szadiztam az LG promótert és körbefotóztam pár LG 65-et :D

    42 LB650V (ZN.BEEWLJP) - Ha hiteles a Bolgár oldal akkor IPS
    47 LB650V (ZN.BEEWLJG) - Ha hiteles a Bolgár oldal akkor IPS
    50 LB650V (ZN.BEEDLJG) - Ha hiteles a Bolgár oldal akkor A-MVA az AU-Optronics-tól
    60 LB650V (ZN.BEEWLJP) - Ha hiteles a Bolgár oldal akkor IPS

    Ha valaki kételkedne a hitelességébe fotókat szívesen küldök :D

    Következtetésképp helytálló lehet az a feltételezés, hogy az 50"-os LB650-ekben nem LG panel van, VAGY legalábbis nem mindegyikben. Ismétlem, abban az esetben ha hiteles a forrás!

    Megnyugtatásképpen az AU Optronics nem egy kis sufni cég, hanem a világ legnagyobbjai között tartják számon és többek között a Samsungnak is szállítanak (a fenti példámban szereplő konkurens márka 50"-os készülékéhez is ők szállítják a panelt).

    Érdekességnek és informálódásnak persze nagyon jó ez az eset, de felvonulást szervezni érte azért kár és butaság lenne :)

    UI.: Sry, nem akartam, de ez megint a szokásos Wall of Text lett ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Tegnap megjött az 55UF8507. Minden szuper, az új magic remote zseniális, volt szerencsém a régihez apámnál, ő például le is cserélte inkább egy hagyományos távirányítóra a remote-ot. De ez mindent tud. A képminőség is nagyon jó, ebben tényleg IPS panel van, a matricán lévő kódsor is ezt mutatja, meg rá is van írva a dobozra, hogy 4K IPS. A smart képesség is nagyon jó, vitt mindent fájlt és feliratot NAS-ról etetve tartalommal, már amennyire volt időm tesztelni.

    Viszont sajnos elhittem azokat a hangokat, akik azt mondják, hogy egy tévé nem lehet elég nagy. Ez a tévé sajnos nagy. Túl nagy. Egyszerűen bántja a szememet, olyan nagy. 3m-ről nézem, még próbálom pár napig szokni, de ha nem fog összejönni, akkor sajnos vissza kell küldenem, és így bukom a nagyszerű MM-s akciós árat. :O Néztem, ebből a modellből csak két méret van, a 49-es és az 55-ös. A kisebbet kellett volna venni. Feleségem iszonyat ideges lett, mert ő már a kezdetektől mondta, hogy ez a tévé túl nagy lesz. Sajnos, mint általában mindig, most is igaza lett. :DDD

    Az UPC-s CI+ kártya tippeket köszönöm mindenkinek, valószínűleg akkor majd bemegyek egy UPS-s ügyfélszolgálatra, és ott fogom lecseréltetni. Csak előbb még kivárom, hogy mi lesz ezzel a tévével, mert ha visszaviszem, akkor vissza kell állni a jó öreg 32-es Sharpra. :)

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Az miért lehet, hogy az LF652V a SmartShare-en keresztül megosztott videóknál nem látja a mellé pakolt felirat (srt) fájlokat?

    Amúgy megnéztem a kódját a TV-nek, az enyém nem IPS, hanem VA. Nagy különbség van a két panel minősége között? (Mármint tisztában vagyok a technológiai különbségekkel, de arra vagyok kíváncsi, hogy milyen minőségű az IPS változat, miről maradok le vagy esetleg mit nyerek, ha nyerek a VA panellel).

  • #94529552

    törölt tag

    válasz Imi1981 #64688 üzenetére

    Lapozz vissza egy kicsit, vagy keresőt is használhatsz. [link]
    _Dumber_ is az MM-ben cseréltette ki:
    A történet az, hogy bejelentkeztem, hogy visszahoztam. Az LG szakembere átvette, hogy akkor a TV-m rendben van, és visszaveszik.
    Elkezdtem vele beszélgetni, és kiderült, hogy nemcsak VA paneles van forgalomban Mo-n. Mikor rákérdeztem, hogy itt is van e IPS-es, akkor elkezdte keresni, és a kb 20db TV-ből 2 volt IPS-es. Ekkor mondtam, hogy én szívesen cseréném, és vinném az IPS-t mert alapvetően nincs bajon a TV-vel.[link]

    A dobozon és a tévé hátulján is rajta van a kód:
    _Dumber_ "A téma összefoglalóba nyugodtan bevéshetitek, hogy ezt a típust 2 féle panellel árulják itthon:
    42LF652VZA.BEED - A-MVA panel
    42LF652VZA.BEEY - IPS panel"
    Ha itt van a topikgazda, akkor akár az egész hsz-t beírhatná. (#55623) hcs57

    [ Szerkesztve ]

  • gyilkos répa

    tag

    válasz olasz69 #66150 üzenetére

    akartam kérdezni, hogy miért ösztönzi mindenki az ips panelt ennyire (általános tanács, hogy figyeljünk a sorozatszámban a beey kódra)? persze logikus, hiszen ez egy LG topic, és majdnem nyilvánvaló, hogy a postolók ízlésének ez felel meg jobban. de ettől ltekintve mik az objektív szempontok?

    a dell 27es monitorom ips, szeretem nagyon szép természetes színei vannak, de azért a va panelnek is vannak előnyei. az lf652v-ből 3 verzió járt nálam. ebből 2 volt va paneles és 1 ips. végül egy va panelesnél kötöttem ki. a 3 készülék közül az ips-nek volt a leggyengébb a képe (persze nem mérvadó talán, mert szerintem az konkrétan hibás volt) - nem volt homogén, a 3d totálisan áthallásos volt. a va panelesnek a betekintèsi szöge valóban rosszabb, de a feketéje kiváló és nincs az ips-re jellemző glow sem. a 3d pengeéles. nincsenek elszíneződések sehol a képen (az ips verzió bevilágításos is volt, ill. sárgás zöldes elszíneződései is voltak. pont ez a probléma az ips monitoraimon is rendszeresen jelentkezett, nagyon sokszor kellett cserélnem).

    csak azt akartam mondani hogy a va panel sem ördögtől való...és bár lehet, hogy én vlltam csak nagyon peches, de a személyes tapasztalataim alapján az ips-nél elég nagy a hibaarány is.

    hozzá kell tennem, hogy az LG ügyfélszolgálat nagyon jó fej, és szuper segítőkész.

  • #94529552

    törölt tag

    válasz leslieh1 #67470 üzenetére

    Az LG 50LF652V, vagy az LG 49LF632V-t is kétféle panellel szerelik általában, a típusszám utáni negyedik betű a panel kód : Például 49lf632V BEEYLJG Most ott Y van, tehát ez IPS panel. Most itt van a (#67478)-as hsz-ben a táblázat. Rajta van a kód a dobozon, és a tévék hátulján is.

    Fang LG 32LF5610 [link], sajnos minden tévé tükröződik, meg kell oldani a szobában az árnyékolást.

    [ Szerkesztve ]

  • Gtaati

    őstag

    válasz Diamond500 #67629 üzenetére

    Helló!

    Nekem ilyen kódú a 42lf652-m és ez AU Optronics M-VA panel. Én direkt ilyet akartam:)

  • #94529552

    törölt tag

    válasz LionX #67755 üzenetére

    Mindkettő korrekt, a 3D-n kívül a paneleknél van a legnagyobb eltérés, mert van többféle variáció. 652 direkt ledes, míg a 632 edge ledes, de ha ez még nem lenne elég, vannak ips és va panellal is. Az ips-nek jobbak a betekintési szögei, vagyis nem fakulnak oldalról mint a va. De többen utóbbival is elégedettek ilyen szempontból, ha beleolvasol a topikba. Azonosítás ha érdekel, jobb fent a keresőbe beírod hogy panel kód.
    Tufa_ Nincs bekapcsolva dinamikus kontraszt, fényerő, eco mód, local dimming(helyi sötétítés), valami ilyesmire tippelek. Ha átkapcsolsz PC vagy játék képmodra, ott kikapcsol minden effélét elvileg.

  • kalapacsolok

    senior tag

    Na, eldöntöttem, ezt veszem: LG 55LF632V 55"

    Aquánál 219 ezer forint http://www.aqua.hu/lg-55lf632v-55-full-hd-smart-led-tv-800hz-pmibeepitett-wi-fi-377690.html

    Két utolsó kérdésem van: ez csak IPS-paneles verzióban létezik, vagy van VA-s is? Nem találtam erre vonatkozó infót és a boltnál nem tudták megmondani.

    A másik a garancia kérdése, honnan tudom meg, hogy EU-s piacra szánt-e a készülék, van valami azonosító a dobozon, kód? Az első hozzászólásból azt olvasom, hogy ha EU-s piacra szánt, akkor lehet webshopos, szürkeimportos is, ugyanúgy kaphatok rá két év "normális" LG garanciát, nem csak boltit...

  • kalapacsolok

    senior tag

    válasz balintka #71147 üzenetére

    Milyen árkategóriájút vettél, milyen garit adtak rá - beregelve valódi gyári garid lett? Nekem azt mondta az eladó, hogy az alábbit nem lehet regelni és nem lesz rá soha gyári gari - de sztem tévedett...

    Eredeti kérdésem :"Aquánál 219 ezer forint http://www.aqua.hu/lg-55lf632v-55-full-hd-smart-led-tv-800hz-pmibeepitett-wi-fi-377690.html
    Két utolsó kérdésem van: ez csak IPS-paneles verzióban létezik, vagy van VA-s is? Nem találtam erre vonatkozó infót és a boltnál nem tudták megmondani.
    A másik a garancia kérdése, honnan tudom meg, hogy EU-s piacra szánt-e a készülék, van valami azonosító a dobozon, kód? Az első hozzászólásból azt olvasom, hogy ha EU-s piacra szánt, akkor lehet webshopos, szürkeimportos is, ugyanúgy kaphatok rá két év "normális" LG garanciát, nem csak boltit..."

  • kalapacsolok

    senior tag

    válasz #94529552 #71171 üzenetére

    Értem, köszönöm szépen. Megnézem a boltban a dobozt, csomagolást, mielőtt fizetek - de honnan tudom, hogy IPS-es lesz? Ha esetleg ez így szó szerint nem lesz rajta az IPS, van vmi kódjel, típusjel, ami alapján be tudom azonosítani, IPS-es-e a panel?

  • lowzor

    veterán

    válasz #94529552 #73041 üzenetére

    Szerintem már csak főleg VA paneles van. Mondjuk nekem tetszik a VA panel, szóval nem baj (szemből jobban is, mint az IPS) és én csak szemből nézem. Mondjuk érdekes, mert van itthon egy 4 éves 5-ös szériás Samu (amiben szintén VA panel van, kódszám alapján AUO) és szinte egyáltalán nem fakul oldalról (sőt sehonnan), míg a 630V AUO panelje simán nyomta oldalról a Gamma Shifting-et.
    Az 5500 amúgy nekem sem annyira szimpatikus, szóval szerintem marad az LG. 6000-res Samu már drága, meg észrevehetően kisebb lenne a 40-es. Már csak az a dilemma, hogy 630V, vagy 652V legyen. Ha 130 lenne az emagnál a 652V is (mint máshol), nem vacilálnék.

    [ Szerkesztve ]

  • LilProphet90

    senior tag

    válasz Bile Demon #73797 üzenetére

    Elég összevissza információk keringenek még a hivatalos LG oldalon is (pl.: egyes típusoknál, valamely specifikációra A-t írnak mondjuk a magyar régiós oldalon, és B-t az ausztrálon). De volt rá példa itt a fórumban is, hogy egy típust valaki IPS panellel kapott, valaki VA-val. Egyedül akkor tudsz már biztosra menni, ha már megvan a konkrét termék, amit hazaviszel, a dobozon lévő kódsor elég sok mindenre enged következtetni.

    Az IPS szép, szó se róla, de kicsit túl van értékelve szvsz. Itthon egy 9 éves, akkor felső kategóriásnak számító Samsung LCD-t váltott, hát erősen gondolkodtam, hogy cseréljem-e, mert ég és föld volt a különbség (sajnos nem az LG javára), végül az időtállósága, alacsony fogyasztása és vékonysága miatt az LG maradt. De jó vétel, szerintem egyikkel se foghatsz nagyon félre. Az alaptévék előnye az okosokkal szemben, hogy egyszerűségük miatt sokkal gyorsabbak, szóval ha géphez használod, szerintem bőven elég. De ez csak egyéni vélemény.

    Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

  • OldMike

    őstag

    válasz szabessz #73831 üzenetére

    Úgy tűnik hogy az UH635V többet tud az UH6207-nél, viszont az egy szakportál szerint az egyetlen idei LCD tévéje az LG-nek, ami nem IPS panellel van szerelve, és a háttérvilágítás módja nem ismert. Elképzelhető hogy VA paneles, de nem tudom hogy az Összefoglalóban leírt kódok alapján, a csomagoláson lévő kóddal egybevetve kiderül-e. Nem tudom hogy elérhető-e valamilyen UH65xx típus (és mennyiért), mert az biztosan IPS, ha ez szempont.

    42LM660S

  • leon11

    tag

    válasz #94529552 #74347 üzenetére

    A linkelt üzlet az egy hozzászólás, üzlet említése nélkül.
    Az hiszem IPS-re több kód is létezik. VA panelre nem ismerek.

    Ha vkinek van VA paneles írjon legyen szíves tapasztalatot róla és hogy milyen kód van rajta.

  • #94529552

    törölt tag

    válasz Tamás34 #75471 üzenetére

    Ha ezt látod a tévék hátulján, vagy a doboz oldalán. akkor IPS ... BEEY
    A VA paneles pedig "BEED , ami jóval ritkábban fordul elő.
    Tehát: 42LF652V--ZA.BEED - A-MVA panel, a 42LF652V--ZA.BEEY - IPS panel.

    A panel kód lista:
    W - LG Display IPS
    Y - LG Display IPS
    Z - LG Display IPS
    U - LG Display IPS
    P - LG Display IPS
    Q - LG Display IPS
    V - LG Display IPS
    R - LG Display IPS
    H - CHI MEI Innolux IPS
    J - CHI MEI Innolux S-MVA
    D - AU OPTRONICS A-MVA
    T - AU OPTRONICS A-MVA
    M - SHARP vagy HEESUNG ELECTRONICS MVA
    S - SHARP (MVA)
    G - CHI MEI Innolux. (TN)
    F - HEESUNG ELECTRONICS IPS
    A nagyobb üzletekben meg lehet sasolni a kitett tévéken és a dobozokon. Az eladóknak valóban nem sok fogalmuk van erről, kivéve talán a tvraktár nevű boltot.

  • #94529552

    törölt tag

    válasz htom127 #75769 üzenetére

    Te melyiket szeretnéd? Az a biztos, ha megnézed az üzletben a panel kódját[link]. A tv címkéjén és a doboz oldalán is rajta van.

  • scivok1

    csendes újonc

    válasz SkyLine3000 #76250 üzenetére

    Én tegnap küldtem vissza az emagra, egy 40fl632v-t (40FL632v-
    ZC.BEEJLIP), mert nem tudtam megszokni, hogy VA panelos volt. Próbálkoztam két hétig, de borzasztóan fakult, főleg a bőr színén lehetett látni. 30 foknál már Fehérek voltak az emberek. Szembe ülve elé két méterre, ha már kibiccentettem a fejem, láttam a fakulást. A családban mást nem zavart, de én hülyét kaptam tőle. Hozzá kell tennem, nekem általános esti tévézésre kell felkapcsolt lámpánál leggyakrabban, nem mozizós film nézésre. Forgattam a tv-t , hogy az ágyból is jó legyen meg a számítógéptől is lássam, de nem ment.... Most utánanéztem a product kódoknak én is ez a BEEJLIP-ben J- volt, ami VA panelt jelent. Rendeltem egy 40FL630v-t most a mallról, de csak akkor veszem át, ha olyan kód lesz a dobozon ami nekem tetszik, vagy esetleg még nem találkoztam azzal a kóddal.

  • ashtm

    csendes tag

    Egy hetes ismerkedés után leírnám a véleményemet a 32LH6047-ről, hátha segít valakinek.

    Pro:
    Szép a képe (nem tapasztaltam felhősödést)
    WebOS teljesen használható és eddig jónak is tűnik
    DLNA szépen működik
    Hangja is rendben van
    Rádiós billentyűzettel szépen összedolgozik (Logitech K400 Plus)
    Formátumtámogatása OK (nem eszik meg mindent, de 95%-ban igen ami szerintem jó arány)
    A lábai (simán elfér alatta a BD lejátszó, már amennyiben nem haladja meg az 5cm-es magasságot)
    Kibontottam már pér TV-t, de eddig ennek a legésszerűbb és leghasználhatóbb a csomagolási megoldása

    Kontra:
    Lassú a menüje (korábbi Samu UE32EH6030-al összevetve)
    A távirányító elég gagyinak tűnik (nevetségesen könnyű)
    A Youtube nem érzékeli a billentyűzetnek csak a tapipadját
    A retinakiolvasztó rózsaszín a menükben

    Összességében bejött, nem volt rossz döntés.

    Pár infó, amit az LG Supportból szedtem ki még vásárlás előtt:
    A készülék képfrissítése100Hz, ez a frizikai panel benne.
    A televízió támogatja a H264 és X264 kódolásokat is.
    Direct led-es a készülék ami azt jelenti, hogy a kijelző mögött van a megvilágítása
    A böngésző csak HTML5 kódolást támogat, flash-t nem támogat.

    Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

  • Levelezés LG ügyfélszolgálattal az LG 49LH630V modellről és a Digitalkoról.

    1) Szeretnék érdeklődni, hogy az LG 49LH630V típusú tévé milyen panellal van szerelve, IPS vagy VA? Az előző évi modellnél (49LF630V) ugyanis mindkét panel előfordulhatott, és csak a tévé dobozára írt kódból derült ki, hogy pontosan melyikkel van szerelve (BEEY=IPS; BEED=VA). Itt is kell erre figyelni?

    A készülék paneljáról nem rendelkezünk hivatalos információval sajnos, ugyan úgy mint a tavalyi modelleknél sem. A legjobb tudomásunk szerint is mindkét panellel szereltek a készülékek.

    2) Másik kérdésem, hogy a digitalko.hu webáruház az Önök hivatalos viszonteladója-e, tehát ha ott veszek tévét, akkor arra rendes 2 éves LG garanciát kapok?

    A digitalko nem szerződött partnerünk, de ez nem zárja ki, hogy tőlünk vásároljanak. Amit javasolnánk figyelni, hogy a dobozon az importőrnél az LG Magyarország legyen feltüntetve, ha esetleg nem az lenne a készülékre nincs gyártói garancia.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz Intelligencs #77215 üzenetére

    UPDATE, levelet írtam a Digitalkonak is.

    Tisztelt Digitalko,

    1) Szeretnék érdeklődni, hogy az Önök által értékesített LG 49LH630V (http://www.digitalko.hu/index.php?id=49lh630v_led_televizio&kat=full_hd) típusú tévét Önök az LG Magyarországon keresztül szerzik-e be? (A 2 éves _hivatalos_ LG garancia miatt kérdezem ezt.)

    Cégünk az általa forgalmazott LG készülékeket magyarországi forrásból szerzi be, így a Magyarországon érvényes jótállási feltételek érvényesek a készülékre, tehát a termékkel probléma esetén a vásárlástól számított 2 éven belül a gyártó magyarországi szervizhálózatához fordulhat.

    2) Az Önöknél raktáron lévő tévé típusszámában (ami a kartondobozon van) a BEED vagy BEEY karaktersorozat szerepel? (Ez pedig a panel típusára utal, BEED=VA, BEEY=IPS).

    Jelenleg a raktárunkban lévő termékek dobozán a BEEW, ill. BEEG karakter sorozat szerepel.

    Már csak azt kéne megtudni, hogy ezen új jelölések közül melyik az IPS... Valakinek van erről infója?

    MOD:

    @vond, vagy akinek ilyen LG 49LH630V típusú tévéje van, le tudná fényképezni a dobozon lévő kódot és felrakni ide? Nem teljesen értem, hogy a digitalko most csak leírta az épp raktáron lévő LG tévék kódját (tehát nem azt a modellt, ami nekem kell), amik régebbi modellek (?), vagy az LG megváltoztatta a 2016-os kódokat? E szerint a hozzászólás szerint a BEEW az IPS, de 2012-es vagy 2014-es gyártásnál írják, ami nem hiszem, hogy aktuális lenne egy 2016-os modellnél.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • #94529552

    törölt tag

    válasz Intelligencs #77219 üzenetére

    Úgy tudom, hogy itt mindannyian(már akiknek netán elromlik), a fenti Téma összefoglalóban leírtak szerint járunk el, vagyis hogy a hazai forgalmazótól(számlával igazolva) vásárolt tévéket az LG-nek kell jelenteni, amit az országos hálózatában meg is javítanak. Tehát nemcsak a hivatalos viszonteladóktól vett tévéket. Be is lehet a tévéket regisztrálni náluk a gyorsabb intézés, és a követhetőség miatt is. Ez az egész működött is a tapasztalatok szerint. Most ez a levél nem tudom mi, mert erről többen is beszéltünk velük, és azért került be az összefoglalóba is. Volt aki bemásolta ide akkor a beszélgetést, talán még nekem is el van mentve, mert én is webshopból vettem tévét 2,5 éve.
    Panel, az Y tuti IPS, de a G-vel gondban leszünk, mert a táblázat szerint TN, de az 100%-ra kizárható. Vagy a forrásban volt elírás, vagy pedig változott a kódrendszer. Az én tippem, hogy ez is IPS-t jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • honda23

    aktív tag

    Sziasztok. Elszállt a pont 2 éves 55lf652v beey ips panelom egy piros pixelcsíkkal.
    Vagy kapok bele új panelt vagy csereutalvány.
    Nincs valakinek táblázata, hogy milyen kódos panelok vannak lf652vhez? Beey az ips. Nem találom a keresőben sem.
    Nem szeretnék va panelt bele.
    Illetve 270e ftért milyen 55-ös ips panelos 3d tvt kapok?

    nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

  • stemplar07

    őstag

    válasz odipapa #86594 üzenetére

    Köszi a választ . kkhhhm Hááát ez bizony azért elég nagy kompromisszum , még akkor is ,hogy árártékben a 65SJ850V 200 al olcsóbb az MU8000-nél :-)
    Azt viszont észrevettem ,hogy az LG alapbeállításai konkrétan szarok .. ha jobban belemászok az expert beállításokba akkor sokkal jobb eredményt érek el, mint a rohadt sok gyári beállítással .[link] az rtings-en van néhány okos ötlet az LG beállításra..
    Ezt leszámítva gyönyörű a képe , és az alapárban lévő most 5 év gari sem mindegy, mivel 4,5 éves korában led panel hibás lett az előző Samsung 65UEs8000 :W ( úgy látom 5 év gari alatt nem szabad manapság TV-t venni ..)
    Pár napja jött új Firmware hozzá , és az amúgy sem kevés képbeállítás mellé érkezett egy ,,Technicolor ,, színtér is .
    Élég gyors a proci és a webos3,5 is. Netflix hol az istennyilában van az infó gomb ( a Samun és a PS4-en volt, itt nem találom ) ? a netflixen van egy rakat UHD , sőt a többi TV-ből hiányzó Dolby Vision is , szépen kiírja ha abban van a HDR kódolva .

    [ Szerkesztve ]

  • Kiskutya

    veterán

    2 nap után leírom a véleményem egy 55uk6950-es tv-röl hátha valakit érdekel és tudok segíteni. Egy 55uj6307-et váltott, panelhibás lett. Először sony-ban gondolkodtam 55fx7596 de miután megnéztem az mm-ba pont egy lg 6950 mellett volt és nem győzött meg, számomra az lg színei és "feketéje" is jobb volt. Mivel már megszoktam az lg webos rendszerét és szerettem, maradtam a márkánál. Telekomtól rendeltem mert ott vásároltam az előzőt tehát a csere is oda szólt. A külső nagyon szép, a telekom oldalán feketének írják de ezüst. [kép] Furcsa, hogy egy kis keskeny rész tartja az egész tvt de gondolom jól megtervezték. A kijelző kikapcsolt állapotban jobban tükröződik mint az előző. Első bekapcsolás után azonnal látszódott, hogy sokkal jobb mint a 6307. Jobb "fekete" jobb fehér és sokkal szebb színek. Sokat állítgattam az 6307-es tv-t de soha nem tudtam ezt meg se közelíteni vele. Ebben a kategóriában én nem látom a direct led előnyét mint ahogy írták mert az előző az volt de ez mindenben veri pedig edge led. Telekom sat tv-vel sokkal szebb minden de ez elmondható a 720p és 1080p filmekről is. 4k film hiányában youtubos videókkal teszteltem. mondanom se kell nagyon szép.El sem tudom képzelni mit tudhat egy oled 10 bit ha már ezen is így mutat a 4k+hdr. teszt videó 1 teszt videó 2 webos 4 van rajta túl sok különbséget nem vettem észre a 3.5-höz képest. A rendszer gyors és könnyen kezelhető. Telefonommal azonnal tudtam párosítani. (mate 10 pro) Plex is egyből működött. HBO go sajnos mint az előzőn csak szolgáltatós kódot fogad el ezért ps4-en keresztül használom. ps4 slim van rákötve hdr, deep colour tökéletesen működik. játék módban semmi hibát nem tapasztaltam igaz nem vagyok pro gamer, nekem tökéletesnek tűnt. Játékoknál is érződött a fekete és a színek javulása. ( milyen lehet 4k-ban egy ps4pro-val ) Tv hangjárol sokat nem tudok írni mert erősítőn optikán keresztül használom. DTS-t is szépen kiadja a tv optikán keresztül. ( többek között ezért is estek kis a samsung tv-k mert itt olvastam hogy ebben a kategóriában már nem megy a dts az idei modellekben) A magic remote nagyon jó a legjobb távirányító amit eddig használtam. Van súlya pont illeszkedik az ember kezébe. [kép] Van még egy Ai Thinq funkció amit még nem teszteltem de ittegy videó amin meg lehet nézni ha valakit érdekel. Kb ennyi 2 nap után ha valakinek van kérdése privátban írjon nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

    hmm...

  • PioDVD

    senior tag

    válasz #01819392 #90858 üzenetére

    Itthon a tv. (32lk6100)
    Csatornák: nyelv magyar, ország svéd (hogy az ékezetek rendben legyenek), automatikus keresés, egyéb szolgáltató, kábel és digitális kábel, kódoltak is - > 200+ csatorna. Sima upc koax, Kártya és stb nélkül.

    A tv-t továbbra sem tudom hová tenni, a betekintési szög csalódás, a fekete viszont fekete. Ha tippelnem kellene, va panelt mondanék.

  • Carvus

    senior tag

    No szóval LG 55UK6950PLB, előre is elnézést ha hosszú lesz, de mivel nem volt egyszerű a tévé vásárlás, hátha valakinek segít a döntésben. :U

    Előtörténet: Egy 2011-es Samsung 40D5500-t váltott, szerettem, sok gondom nem volt vele, de valljuk be el járt felette az idő és változtak/bővültek az igények is. Pár éve olvastam egy cikket az LG Magic Remote-ról, ami akkor meg is tetszett és úton-útfélen LG-t ajánlottam neki, viszont mikor most nyáron elkezdtem nézegetni a tévéket, meg mondom őszintén szó se volt róla, hogy nekem LG-m legyen, mivel hiába tetszett az LG OLED baromi drága, illetve PS4 Prohoz mondhatni Sony tévé dukál(csak náluk lehet hivatalosan plussz garanciát venni!!!) és teszteken is jól szerepeltek, igaz XE(XF) 85-90 széria ami nem éppen olcsó(~370k) és mivel kifutó széria volt nem nagyon lehetett kapni vagy horror áron. Ezután elkezdtem szemezni a TCL QLED tévéjével(U55X9006), olvasgattam tesztjeit sok hiányossága ellenére is tetszett és baromi jól néz ki szerintem(persze ez szubjektív), szóval vártam, hogy MM újra leakciózza 255-280k-ról 233-ra, pár héten belül meg is történt, már bent is volt a kosaramba, de mire a fizetéshez értem valaki elvitte előlem...alig voltam ideges, de megnyugodtam mondván nem lehet véletlen! Na akkor újra mindenféle tesztek, már a tököm ki volt vele, hogy minél inkább beleásom magam a témába annál nehezebben választok, és ami legjobban zavart hogy 300k+ árkategóriában is bizonyos kompromisszumokat(panel, háttér világítás, OS, etc.) kell kötni, OLED továbbra se fér még bele a büdzsébe.

    No de a szóban forgó tévéről is legyen szó: ekkor találkoztam LG 55UK6950PLB Telekomos ajánlatával(otthoni előfizu mellé 190k), itt is azért még nézegettem nanocellás SK modelleket, de újra 1.5-2* ár jelent meg, szóval előbbi lett és szerencsére Telekom se problémázott, 5nap alatt meg is jött.

    TV adásokkal(UPC koaxon) kezdtem, egyből fel is ismerte UPC-t, aztán mindenféle kódokat meg frekvenciatartományt kért, szerencsére hamar megtaláltam őket és a TV is a csatornákat. HD csatornák nekem megfelelnek(90%-ban sportcsatornákat nézek), SD-ket inkább hagyjuk...műsorújság is fasza. Ami még tetszik, hogy több db kedvencek listáját lehet csinálni, eddig csak kettőt tudtam.

    DLNA: bár eredetileg nem akartam használni, de amíg nem kapok végre egy használható TV boxot, addig használni fogom. Wifin UHD-s filmekkel nem boldogul, kábelen már jobb a helyzet, de azért néha be-be röccen magas bitrátájú HDR videóknál. FullHD-t simán viszi!

    Kijelző: IPS panel ide vagy oda engem egyszerű tévénéző laikusként egyáltalán nem zavar a "gyenge" feketéje, színek viszont nagyon szépek! Érték módosításokkal még nem játszottam, szóval egyenlőre Eredeti és Eco mód van használatban, Élénk az durván retina égető, nekem már too much.. :)

    Local Dimming: láttam már itt a topikban durva képet róla, először nekem is fura volt ez a sávos dolog, egyből megkérdeztem a Főnökasszonyt, hogy mit gondol róla...hát Ő speciel észre se vette ezt a fícsőrt, mindenesetre ahogy tesztekben javasolták levettem mediumra, aztán majd az idő eldönti, hogy marad-e.

    Hang + DTS:X: bár van egy hobbi kertész JBL Boost soundbarom, de tetszik ezaz új DTS-X cucc, filmeknél és PS közben mindig bekapcsolom, TV adásoknál viszont kikapcsolom, mert ott már zavaró az eredetihez képest. (Azért már elkezdtem szemezni az LG SK5-el, JBL meg menne a hálóba..)

    PS4 Pro: ezt vártam a legjobban! Uncharted 4 betárazva, majd közli a konzol, hogy a készülék nem HDR képes ellenőrizze a TV beállításait...kicsit játszottam vele gúgli segítségével, aztán csak felvillant a HDR logó. Álleejtős! Mikor nekiálltam játszani, asszony épp jött és kérdezte, hogy milyen film ez?! (Mondjuk ez nem csak a TV előnye) :)))

    YouTube cast tökéletesen működik androidos telóról(talán annyi, hogy mikor elindul a tévén a YT utána egy pár másodpercig várni kell amíg elindul a videó, ilyenkor az előzményeket mutatja), más beágyazott netes videók kiküldésére még keresem a tökéletes appot.

    WebOS-el még csak ismerkedem, Magic Remote ami az egyik legfőbb érv volt a TV mellett az tényleg fantasztikus! (Bár egy "Play/Pause" gomb elfért volna rajta, vagy van rajta valami "gyorsabb" megoldás, mint görgő gomb 2* ?)

    Summa summarum: 190k-t nekem mindenképpen megért, de szvsz 220k-ért se rossz vétel! Elérhető áru OLED-ig szerintem simán el lehet lenni vele igazából nagy kompromisszumok nélkül is..nekem összességében abszolút pozitív csalódás volt az egész, és eddig akárki jött vendégségbe mindenki el volt ájulva tőle. (Persze HDR tartalmakkal etettük őket!:))

    [ Szerkesztve ]

  • Sisa1

    újonc

    Üdv!! Korabban mar irtam h van egy 4 éves Lg 42 lb 671v tv, ami bekapcsolás utan csak az Lg. logót mutatja, amit elvittem
    a szerelőmhőz négyszer is mert amikor megjavította 1 hétig v 1 napig volt jó!! Itt a fórumon kaptam egy infót h a tv-m panel cikkszáma EAX65384004 még kompatibilis több másik lg 42 típusú tv paneljéval
    http://tel-spb.ru/remont-tv-lcd/lg-42lb671v
    Ma a jófogáson volt is egy fenti cikkszámú panel de Lg 42 lb 650 v tv- ben volt! Beszéltem az eladóval és azt monta hogy anem csak a cikkszámnak hanem a termék kódnak is egyeznie kell!!!
    Felhívtam az Lg. szervízt is es ott is azt mondák h a termék kódnak is egyeznie kell, sőt az én tv típusomnak három fajta termék kódja is van!!! Mi tévő legyek??????

  • AkosKJ

    tag

    válasz repvez #96156 üzenetére

    Nem tudom nekem nem dob fel semmi más eszközt ha közelbe van, még az asszonyét se mondjuk panel árnyékol mint állat de a tv mellet sem.
    Nem volt párosítva soha a telója a tvdhez?
    Esetleg a kapcsolatoknál vagy a bemeneteknél nézd meg nem e tudod eltávolítani vagy letiltani elfeljtetni vele.
    Mondjuk nekem a csatlakoztatás se volt egyszerű külön kódot kért stb bár lehet LG tv és LG telefon közt ez jobban megy.
    Ha semmire nem jutsz esetleg egy próbát az LG ügyfélszolgálat is megérne.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bollokcs80 #98092 üzenetére

    Ráadásul az se biztos, hogy az LG tette rá a címkét. Fura lenne ha a hivatalos minőségellenőrzés során így megjelölnék, aztán így kimenne az ügyfélhez.

    Ez inkább olyan, mintha valahol már eladták volna, aztán a vásárló visszavitte kijelzőhibával, a boltban meg rátettek egy ilyen címkét és visszaküldték a nagykernek. Az is elképzelhető, hogy utánna megjavították, kicserélték a panelt, csak a címkét elfelejtették levenni és újra dobozolták.

    A BEUFLJP kód is fura, meg a feliratok. A neten főleg francia, spanyol, olasz találatok jönnek ilyen kódra. Mintha nem ide szánták volna eredetileg.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • TeeJay

    félisten

    válasz Kaba #101519 üzenetére

    Valami service menü nincs a TV-ben? Esetleg ott látni lehetne a panel kódját
    Bár akkor tényleg úgy néz ki a 7400 és 8000 széria csak az egy plusz HDMI portban tér el, esetleg emiatt a 8000-es lap alaplapja ennyivel komolyabb.
    Akkor tudnánk többet ha látnánk a panel kódját hogy melyik miféle

    Most jött meg a 3m HDMI2.0 kábel és már rá kötöttem gépre (GT1030)
    MPC-BE + madVR és hú nagyon komoly minősége lett. :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • cidalain

    veterán

    válasz cidalain #106004 üzenetére

    puru kolléga tévécímkéjén ez a tévékód szerepel (a tévé hátulján is rajta van):
    43UP77003LB.BEUGLJP
    Itt a pont előtti résszel most nem foglalkoznék, mert azt már mindenki tudja, hogy mi mit jelent. A pont utáni rész lenne az érdekes, ha azt akarjuk hasonlítgatni, hogy melyikbe milyen panel van. Tök jó lenne ha pár ember meglesné hogy az ő tévéjének mi a kódja, és beírná ide. Aki meg meg is vizsgálta a panlejét nagyítóval melléírná. UN, UP széria szerintem elég ezeket lehet most boltban kapni.

    Naszóval: BEUGLJP
    B=ez általában (régebben) a NYÁK gyártási helyét jelölte, régen nem volt B betű, nem tudom milyen ország lehet
    EU=ez azt jelzi hogy hol tervezték a tévét, vagy a nyákot, az EU az Európai Uniót jelöli, de több más opció is lehet, és 1 vagy 2 karakteres ez a kód
    G=ez az LCD panel kódja. itt másnak kell lennie RGB, RGBW, VA panelnél is, de különböző méretű RGB paneleknél is lehet más kód, mert a beszállítót is jelöli ezzel
    L=ez a háttérvilágítás típusára utal
    JP=ez a tévé gyártási helyét jelöli, JP az Lengyelország

    [ Szerkesztve ]

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Új hozzászólás Aktív témák