Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cetabon

    csendes tag

    válasz ent #217 üzenetére

    Extrák:
    Gamma: szemünk érdekes tulajdonsága, hogy azonos fényerőkülönbségeket alacsony és nagy fényerő esetén eltérő mértékűnek érzékel, így a megjelenítők egy matematikai függvény segítségével korrigálják a képet, hogy az eltéréseket egyenlőnek lássuk. A korrekció jellemző paramétere a gamma, amelynek optimális értéke 2,2-2,3 közötti. Sajnos ha van is gamma beállítás egy tévében, akkor az biztosan nem számokkal történik, így kénytelenek vagyunk az alábbi tesztábra segítségével beállítani a tévét.

    Lépjünk 2-3 méterrel távolabb a tévétől és keressük meg azt a beállítást, amelynél a leginkább a 2,2-es értékkel jelölt négyzet olvad bele a háttérbe. Ha ilyen nincs, akkor azt a gamma értéket válasszuk, amelynél a háttérbe teljesen beolvadó négyzet minél közelebb van a 2,2-es vagy a 2,3-as értékhez. Alacsony gamma esetén egyébként a sötétebb részletek eltűnnek, magas gamma esetén pedig az egész kép „mosott” lesz.

    Dinamikus kontraszt: az LCD-tévék esetében a háttérvilágítás erősségének változtatásával, plazmatévéknél a fényerő változtatásával az elektronika megpróbál igazodni a megjelenített képhez. Minél sötétebb a megjelenített tartalom, annál inkább csökken a háttérfény/fényerő erőssége, illetve minél világosabb, annál inkább nő. A valóság ugyanakkor az, hogy a local dimminges LED-es tévék kivételével ez az opció káros, a tévé összességében kevesebb részlet megjelenítésére képes; hacsak nem local dimminges LCD-tévénk van, ezt az opciót kapcsoljuk ki. (Bővebb infó: statikus vs. dinamikus kontrasztarány)

    Dinamikus szín: szintén kikapcsolandó beállítás, ha működik, az elektronika a tartalomtól függően állítja a színtelítettséget, amire egy jól beállított tévé esetén semmi szükség.

    Zajcsökkentés/MPEG zajcsökkentés: nem titok, hogy az LCD- és plazmatévék elektronikája számtalan módon belenyúl a képbe. Átméretezi, élesíti stb. megjelenés előtt. A transzformáció egyik fontos állomása a zajszűrés, amit alapszinten kivétel nélkül minden tévé elvégez, de emellett kérhetünk extra „alaposságot” is. A zajszűrésnek azonban mozgókép esetében szinte csak negatív hatásai vannak: az élek és a logók környéki terület elmosódhat, a nagyobb homogén felületekről pedig könnyedén eltűnhetnek az apró részletek, adott esetben egy arcot kiválóan lehet ránctalanítani is. Tanácsunk az, hogy LCD-tévé esetében tévéadásoknál és DVD-nél kapcsoljuk ki, esetleg állítsuk alacsony fokozatra, ha viszont HDMI bemenetet és/vagy plazmatévét használunk, akkor semmiképpen se aktiváljuk ezt a funkciót.

    Élkiemelés: minden tévében megtalálható, feladata – meglepő módon – az élek kiemelése lenne. Eláruljuk, nincs olyan tévé, amelynél javulna a képminőség bekapcsolásával, ellenben negatív hatások bőven akadhatnak: lépcsőzetes élek, színtorzulás a kontúrok mellett, stb. Ezt a funkciót mindenképpen tartsuk kikapcsolva!

    100 Hz: ma már a középkategóriás tévék is képesek 100 Hz-es képalkotásra, amely során az elektronika a meglévő képkockák közé továbbiakat számol ki és illeszt be. Az LCD-tévéknél elsősorban az lenne a feladata, hogy az utánhúzást csökkentse; tévéje válogatja, hogy ez sikerül-e. A 100 Hz-es képalkotás velejárója sokszor a természetellenesség, a mozgások több készüléknél is túlságosan folyamatosak lesznek (ezt hívják egyébként szappanopera effektusnak), így meglehetősen egyénfüggő, hogy kinek jön be és kinek nem jön be az alkalmazása. Általános érvényű tanácsunk a beállításra vonatkozóan nincs, ki kell próbálni, hogy tetszik-e a végeredmény vagy sem. A próbálgatáshoz mozgalmas jeleneteket válasszunk! Néhány tévé 100 helyett 200 Hz-es képfrissítést használ, erre az esetre a fenti megállapításaink ugyanúgy érvényesek. (Bővebb infó: így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése)

    24p/film mód/valósághű mozi: a 24p-ről külön cikket is írtunk (bővebb infó: 24p), szerepe csak akkor van, ha Blu-ray filmeket nézünk. Feltéve, hogy a Blu-ray lejátszónk is támogatja, a 24p bekapcsolásával biztosíthatjuk azt, hogy a filmek lejátszása eredeti sebességgel és kadenciahelyesen történjen. Csak arra a bemenetre kapcsoljuk be, amelyre a Blu-ray lejátszót (vagy Blu-ray lejátszáshoz PS3-at vagy PC-t) csatlakoztattunk! Tévétől függ, hogy a 24p gyakorlati alkalmazása milyen; személyes tapasztalat útján döntsük el, hogy tetszik-e nekünk az adott beállítás. Néhány tévé esetében a 100 Hz-es képalkotás és a 24p együttes bekapcsolása akadozó és/vagy szellemképes vagy más módon hibás megjelenítéshez vezethet, ebben az esetben a hibát a 100 Hz kikapcsolásával szüntessük meg. Ha a 24p többféle üzemmódban is elérhető, próbáljuk végig mindet!

    Színtér/színskála: ezzel a paraméterrel a lefedett színtér nagyságát állíthatjuk be. Habár a nagyobb színtér elsőre jobban hangzik, a gyakorlatban leginkább csak túlszaturált képet jelent, olyan vörös és zöld színek megjelenítését, amelyek a valóságban nem léteznek. Érdemes a normál opciót választani, ami szabványos vagy sRGB néven is ismert lehet.

    Fekete szint/HDMI fekete szint/fekete korrekció: az egyik leggyakrabban félreértelmezett paraméter, amely nem a fekete szín mélységét szabályozza! Ezzel a beállítással pusztán arra van mód, hogy a tévé színkezelését a bemenethez igazítsuk. A normál vagy magas beállítás az RGB-t jelenti, míg a low, dark az YCC-t (vigyázat, az elnevezés készülékenként változhat!) A lényeg „csak” annyi, hogy a beállítást igazítsuk a forráshoz. Számítógép esetén mindenképpen a normál beállítást válasszuk, Blu-ray lejátszónál, set-top-boxnál viszont csak akkor, ha azok menüjében a kimeneti formátumnál van erre vonatkozó paraméter, amelyet szintén RGB-re állítottunk be. Ha a forrás RGB, de a tévén YCC-t állítunk be, akkor a sötét részletek eltűnnek!

    OPC/automatikus fényerő szabályozás: ha ez a beállítás megtalálható a menüben, akkor a tévé képes arra, hogy a fényerőt automatikusan a környezeti fényviszonyokhoz igazítsa. Ez jó szolgálatot tehet akkor, ha a tévét sokszor nézzük nappal és éjszaka (sötétben) is, mert így nem kell kézzel igazítanunk a beállításokon, a lehetőségekhez képest mégis mindig optimális képet kapunk. Amennyiben az OPC-t használni szeretnénk, akkor még a finomhangolás előtt érdemes bekacsolni. Egyes tévéknél megadható a fényerő minimális és maximális értéke; ne felejtsük el ezt is ellenőrizni és beállítani!

    Eco mód: sok tévében megtalálható, aktiválásakor egyszerűen csak annyit történik, hogy a tévé csökkenti LCD-tévék esetén a háttérvilágítás, plazmák esetében a fényerő értékét, amely így alacsonyabb fogyasztást eredményez. Jobban járunk, ha ezt az opciót kikapcsoljuk, és inkább manuálisan keressük meg azt a legkisebb fényerőt, amelynél még élvezhető számunkra a megjelenített kép.

    Színprofilok, THX mód: a színprofilok azért maradtak a végére, mert a tévék majd minden fenti paramétert képesek rögzíteni egy-egy színprofilban, így akár többféle beállítást is eltárolhatunk tévénkben. Még ennél is jobb, hogy a készülékek a beállításokat bemenetenként tárolják, így még arra is van mód, hogy az egyes jelforrásokhoz más és más beállításokat használjunk. Általában egyébként a normál mód a legjobb tévézéshez, míg a film mód a gyárinál kicsit hidegebb színhőmérséklettel filmnézéshez. Előfordulhat, hogy a gyártók egyes színprofilok esetében egy-egy paramétert rögzítenek, ha valamit nem lehet állítani mondjuk játék módban, azon ne lepődjünk meg!

    Néhány tévé THX tanúsítványt is kapott, amely annyit jelent, hogy az egyik profil (ennek neve a THX-et tartalmazza) átment a THX szigorú rendszerszén. Filmhez (Blu-ray) érdemes a THX profilt választani, tévézéshez viszont nem. Amit még érdemes tudni, az az, hogy a THX profilt kiválasztva a legtöbb paraméter zárolásra kerül, a beállítási lehetőségek nagyon korlátozottak lesznek – cserébe konstans, a mozik képi világát idéző megjelenítést kapunk.

  • eM'82

    addikt

    válasz Laca0 #4669 üzenetére

    elvileg ez a rész kell neked/künk:

    "Az optimális beállításokat az IFS1 színprofilból kiindulva az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 39, kontrasztarány 100, fényerő 44, vízszintes élesség 50, függőleges élesség 50, színtelítettség 59, árnyalat R4 (-4), TruMotion ki, helyi sötétítés ki (de meg lehet próbálni bekapcsolva is), dinamikus kontraszt ki, zajcsökkentés ki, MPEG-zajcsökkentés ki, szuper felbontás ki, fekete szint magas, színskála normál, élkiemelő ki, színszűrő ki, színhőmérséklet meleg, gamma 2,4. Ezekkel a beállításokkal kiváló értékeket kaptunk, a fényerő 117 cd/m² a gamma 2,2, a színhőmérséklet pedig 6250K volt."

    Nekem a fenti beállítással csak annyi gondom volt, hogy alig lehetett látni a képernyőt... tök sötét volt, úgyhogy a háttérfényt jóval magasabbra állítottam.

  • proly01

    őstag

    Nekem meg most az van,hogy összekötöttem pc vel mivel ugye írtam hogy ez a mediszerveres dolog eléggé meghalt.Ha konzollal kötöm össze HDMI n akkor ha megnyomom az infót a távirányítón azt írja ki hogy 16:9 1080p 60Hz idő stb...
    Ha viszont átteszem a pc re a tv-t az HDMI 3 bemenet akkor azt látom hogy 1920x1080@60Hz idő stb
    szóval most nem értem mi a 2 közt a különbség mert biztosan van mert ezenkívül ha pc re rakom és 3D ben nézném a gépről a filmeket akkor szinte semmilyen képbeállítási opciót nem enged amit például a konzol HDMI is bemenetén igen....
    Miről beszélek?
    Például nem engedi a függőleges és a vízszintes élességet állítani PC nél sem a dinamikus kontrasztot sem 2D ben sem 3D ben nincs gamma beállítás nincs élkiemelő nincs színtelítettség háttérvilágítás.Nem lehet ezeket az opciókat állítani egyszerűen,amíg a konzol HDMI is bemenetén az összes opció aktív a képbeállításoknál.
    A videókártyám 9600GT 512mb 2xDVI és erre van kötve ugye egy DVI-HDMI átalakító és így HDMI 1.4 kábellel van összekötve a tv a géppel....ha ez segít. :R

    ....Pr:)ly....

  • proly01

    őstag

    Kicsit fentebb írtam,hogy nem engedi a Tv bizonyos képbeállítási funkcióit megváltoztatni ha pc vel összekötöm HDMI kábelen keresztül és hogy nem 1080p ír felbontásra mint konzolnál hanem 1920x1080@60Hz et.
    Na most azt is írtam hogy a kártyám egy 9600Gt 512mb os nvidia és hogy 2xDVI van rajta és egy HDMI átalakítóval kötöttem össze a tv-vel egy 2m es 1.4 es HDMI vel.
    Ami érdekesség és nem írtam,hogy az nvidia beállítás úgy érzékelte hogy DVI vel van összekötve a tv a pc vel....most átdugtam az átalakítót ami így néz ki:
    [link]
    a jobb oldali videókártya DVI kimenetből a bal oldaliba és az nvidia beállítás már alapból úgy ismeri fel hogy HDMI-HDTV 1920x1080@100Hz de így sem enged semmit állítani(többek közt a trumotion-t se pedig ha 100hz re veszi azért azt illene engedni) a tv a képbeállításokon vagyis nagyon minimális dolgokat háttérfény ilyeneket igen de például se a gamma értéket sem a dinamikus kontrasztot sem az élkiemelőt semmi ilyesmit.
    Jelentkezett már valakinek ilyen mert akkor segíthetne mert annyira nem jó mondjuk egy transformerst vagy tök mind 1 akármit is például játékgép beállításon vagy intelligens érzékelőn nézni jobb szeretném a saját haladó 1 es és 2 es beállításaimat 2D ben is és 3D ben is erőltetni. :W
    Biztosan van itt olyan akinek a Tv össze van kötve a pc vel HDMI vel és a saját képbeállítási profilján nézi a tv-t nem a gyári értékeken?!!!
    :R

    ....Pr:)ly....

  • proly01

    őstag

    Van esetleg valakinek jó beállítása (kép) PC módra? 2D és 3D?
    Én ezeket használom de hátha akad valakinek valami jobb:
    2D:

    képüzemmód Játékgép
    háttérfény 55
    kontraszt 100
    fényerő 49
    színhő 0 (közepes)
    gamma magas
    fekete szint alacsony

    3D:

    haladó 1
    82
    90
    60
    55
    55
    70
    R4
    fekete szint alacsony
    szín szűrő ki
    szín hő közepes
    gamma 2.4
    módszer 2pontos
    trumotion ki
    helyi sötétítés magas

    ....Pr:)ly....

  • Dany007

    veterán

    Eszméletlen jó a fekete szint! Most kezdtem állítgatni. És simán belehet úgy lőni, hogy a fekete tényleg full fekete legyen. Majdnem, mintha ki lenne kapcsolva a tv. Persze így már minden más is túl sötét lenne, szal muszáj egy kis háttérfényt beállítani.

    Nekem most a következőképpen néz ki:

    Háttérfény: 30
    Kontraszt: 100
    Fényerő: 35
    Színtelítettség: 60

    Dinamikus kontraszt: közepes
    Fekete szint: alacsony
    Gamma: 2,4

    Minden más alaphelyzetben vagy "kikapcsolva".
    Egyenlőre így tűnik a legjobbnak. Picivel talán még lehetne magasabb a háttérfény, talán majd felrakom 35-re. De kényes vagyok a feketeszintre.

    Ez a lagot még szokni kell... A fent felsoroltakon kívül minden kivan kapcsolva mégis van lag. Játékmódban valamivel jobb... Hát ez van. Majd nem fogok sokat FPS-ezni :D
    Mondjuk így netezni is sokkal nehezebb.

  • Dany007

    veterán

    Amúgy tegnap ismét bő ~ 2 órát töltöttem a TV szín és egyéb beállításaival.
    Remélem nem gond ha leírom a tapasztalataimat, talán másnak is segíthet.

    Szóval korábban mondták itt páran, hogy mennyire sötétre van beállítva a tévém. Ugye háttérfény 35, fényerő 30-as érték. És bizony egy idő után bizonyos filmek esetében nekem is feltűnt, hogy ez bizony néhol sötét. Kipróbáltam hátha tényleg kevés az a háttérfény. Adott ponton megállítottam a filmet és rátoltam a háttérfényt fényerőt is, de a helyzet nem lett jobb.

    Aztán tegnap rájöttem, hogy a sötétség oka inkább a kontrasztban keresendő. Persze többen mondták is, hogy a dinamikus kontrasztot vegyem ki, mert úgy jobb. Hát én is egyből erre gondoltam, de ez sem volt megoldás. A dinamikus kontrasztot továbbra is középértéken találtam a legjobbnak. Nem vesznek el a részletek, de mégis szép kontrasztos képet ad.
    Aztán továbbléptem és a probléma oka a fekete szint és a gamma értékek voltak.

    Észrevettem ha a fekete szint alacsonyan van, akkor jóval sötétebb az egész gép és részletek is vesznek el a képből. Erre mondjuk előbb is gondolhattam volna, hiszen a grafika területén igen gyakran kell fekete szintet állítanom 1-1 képen korrekciós okokból. Tehát a fekete szintet magasra állítva sokkal világosabb képet kaptam. Több részlet jelenik meg a képen. Egyszerűen jobb. Egy gondja van, hogy az előző beállításhoz képest a kép kissé fakóbbnak tűnik.
    Következett a gamma érték, amit 1.9-2.2-2.4 illetve alacsony-közepes-magas értékeken lehet állítani. Itt szintén azt tapasztaltam, hogy a magasabb értékeken a kép kontrasztosabb de sötétebb lesz. Valamint itt is vesznek el részletek a képből. Itt is megállapodtam az alacsony illetve közepes értékek között.

    Ez egy igen nagy kompromisszum számomra. Amit muszáj volt megtennem. De egyben zavar is. Zavar, hogy nem kapok megfelelően kontrasztos képet, élénk dinamikus színekkel, csak akkor ha cserébe sötétebb lesz a kép és elvesznek a részletek.
    Ez az új beállítás az előzőhöz képest rendkívül fakónak tűnik. Amúgy megszokva ez is szép és gyönyörű a képe meg minden... De a korábbihoz képest nagyon fakó.

    Visszatérve az elejéhez, további világosítást lehet elérni ha a dinamikus kontrasztot kikapcsoljuk. Teljesen. Viszont így már végképp fakó lesz a kép. A színek is haloványak, gyengék. Ezért ezt én középértéken hagytam.
    Tehát a legvilágosabb képhez dinamikus kontraszt: ki, fekete szint: magas, gamma: 1.9 vagy alacsony. De mondom ez így nagyon fakó az én szememnek. Ezért a kontraszt marad középértéken. Ellenben azt észrevettem, hogy ilyen beállítások mellett közel sem ad olyan szép és élénk fehéret, mint amúgy.

    Szóval nem egyszerű a dolog. Ugyanezt a beállítgatást végigcsináltam 3D módban is külön profillal. Az a legrosszabb az egészben, hogy bizonyos képek esetében egyik-másik beállítás sokkal szebb képet eredményez. Megint másik a filmekben mutat jobban... És akkor még arról nem is beszéltem, hogy a TV lehetőséget ad külön RGB színek állítására, kalibrálására is. Azokhoz inkább hozzá se nyúltam. :)

  • Kroni1

    veterán

    válasz Dany007 #8720 üzenetére

    en a helyedben ezt probalnam: fekete alacsony, gamma 2.4, fenyero 30, hatterfeny: 80-100 kozt! ha a fenyerot feljebb veszed, nem fakit annyira mintha a gamma lent fekete magason van..

  • Roland76

    tag

    válasz Levis76 #10081 üzenetére

    A geeks.hu-s cikkből a konkrét értékek:

    Az optimális beállításokat az IFS1 színprofilból kiindulva az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 39, kontrasztarány 100, fényerő 44, vízszintes élesség 50, függőleges élesség 50, színtelítettség 59, árnyalat R4 (-4), TruMotion ki, helyi sötétítés ki (de meg lehet próbálni bekapcsolva is), dinamikus kontraszt ki, zajcsökkentés ki, MPEG-zajcsökkentés ki, szuper felbontás ki, fekete szint magas, színskála normál, élkiemelő ki, színszűrő ki, színhőmérséklet meleg, gamma 2,4. Ezekkel a beállításokkal kiváló értékeket kaptunk, a fényerő 117 cd/m² a gamma 2,2, a színhőmérséklet pedig 6250K volt.

    Ahhoz, hogy a tv lássa a gépedet, be kell kapcsolni fájlmegosztást és értelemszerűen meg kell osztani azokat a médiatartalmakat, amiket a tv-n szeretnél viszontlátni.

    A Nero MediaHome helyett ajánlom inkább a Plex-et. Nem a center-t, hanem a server-t kell letölteni.

  • Kroni1

    veterán

    válasz Bass83 #10127 üzenetére

    Bluray lejátszó!? Hát add el! Nem tudom mennyit érhet, de én se tudnám nagyon hasznát venni..

    A geeks.hu beállitást én is fakónak találtam, jobban szeretem a teltebb színesebb, élénkebb és már kissé természetellenesen túlszaturált képet, attól kicsit mindig vidámabb leszek! De vigyázni kell, mert ha tulzásba esel az már a színek számát csökkenti, a színhűség sokat romolhat. Nálam asszem kontrasztarány 100, fényerő 50, képélesség 70, színtelítettség 65, árnyalatok 0-0, TruMotion 3-3, helyi sötétítés közepes. a többi képjavító off, valósághű mozi be, gamma max, színskála normál.

    [ Szerkesztve ]

  • synar

    őstag

    válasz huncutka1029 #10278 üzenetére

    Én maximumra vettem a helyi sötétítést, így már nincs bevilágítódás a sarkokban. Lehet úgy belőni a többi jellemzőt, gamma, dinamikus kontraszt, háttérfény, fényerő, kontraszt, hogy nem vész el a részlet a sötétebb tartalmaknál sem.
    Ízlések és pofonok, nomeg hw függő, de nálam ezek az értékek váltak be pc-ről hdmi bemeneten:
    LG42LW4590
    Videókártya: Nvidia GeForce 9500 GT hdmi kimenet.
    haladó1
    háttérfény: 70
    kontraszt: 80
    fényerő: 50
    vízszintes élesség: 50
    függőleges élesség: 50
    színtelítettség: 35
    árnylat: R4
    TtueMotion: ki
    helyi sötétítés: magas
    speciális beállítások:
    dinamikus kontraszt: közepes
    zajcsökkentés: ki
    mpeg zcs: ki
    szuper felb.: ki
    fekete szint: alacsony
    színskála: normál
    élkímélő: ki
    színhőm.: meleg
    gamma: 2.2
    a többit alapértéken hagytam.
    Ez csak a pc 2D, a TV adásoknál mások a beállítások, ha kéritek azt is leírom szívesen.
    Nálam a pc típusú bemenetre állítva túl éles volt a kép, amin nem lehetett változtatni, ezért pl. a fekete betűk körül volt egy fényes udvar. Ezért kísérleteztem egy saját beállítással, ami nem biztos, hogy másnál is jó eredményt ad.

    [ Szerkesztve ]

  • synar

    őstag

    válasz idegen lény #10281 üzenetére

    TV műsoroknál nálam ez vált be, talán kiindulásnak, lesz aki tudja használni:
    LG42LW4590 és ha ez számít, Digikábel.
    Energiatakarékos üzemmód: ki, ezt a pc-hez elfelejtettem odaírni.
    képüzemmód: normál, háttérfény: 70, kontraszt: 80, fényerő: 50, képélesség: 50, színtelítettség: 42, árnyalat: 0, színhőm: W25,
    további beállítások:
    dinamikus kontraszt: közepes, dinamikus szín: alacsony, clear wihite: ki, bőr szín: 2, zajcs.: ki, szuper felb.: ki, mpeg zcs.: ki, gamma: alacsony, szem kímélő: ki, színskála: széles.
    Ezekhez a értékekhez és optikai kimenethez, az Audio beállításoknál az AV szink jellemzőt is módosítani kellett: AV szink: be, SPDIF: -5. Jó kísérletezést kívánok!
    Az LW4590, alapból videórögzítésre is képes, digitális adásból, de ha visszaolvasol, megtalálod, hogy lehet az LW4500-án is elővarázsolni.

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz Zjunior #11010 üzenetére

    Jó beállítást? Ez egyéni ízlés dolga, ha most dinamikus módban nézed, akkor amit adni fogok nagyon fakó lesz, viszont egy idő után megszokja a szemed és nagyon kellemes pillanatokat fog okozni. A neten nemigen találni normális beállításokat, mert mindig az adott helyiséghez mérten kallibrálják, de nekem általában hasonlóak a beállításaim plazma és lcd esetén is, persze lcd-nél még van háttérvilágítás is. Minden esetben mozi színprofil, de, kikapcsoltam a local dimminget és a trumotion-t (alacsony beállításon akár használható lenne, de nekem anélkül jobban tetszik) háttévilágítást felveszem 35%-ra (számozástól függ), kontraszt 90%, fényerő 50% (de a 659 esetében a 45% is jónak tűnik teszt alapján is) a szín 50% színhőmérséklet meleg (W50), gamma közepes (2.2) egyéb beállításokhoz nem nyúlok, még a valósághű mozit is bekapcsolva hagyom, nekem ez így nagyon kellemes képet ad, még a plazmások is megnézik és minden bementen jónak tűnik (a fekete színt eltérő, hdmi esetében alacsony, mert ott 4:4:4- ra vannak állítva a lejátszók, viszont RGB esetén (scart, yuv, stb) magasra van állítva, szóval ebben azért eltérnek). :)

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • tomyka74

    senior tag

    válasz BlackJack80 #11041 üzenetére

    nekem DIGIkábel-m van + HDbox ( hiába a puccos tunere a tv-nek ehhez is kellett ) , játékgép(felhasználói), üzemmód, energiatakarék ki, háttérfény 70, kontraszt 90, fényerő 50, képélesség 42, színtelítettség 65, árnyalat és színhőmérséklet 0, a többi kikapcsolva.
    szuper felbontás be, közepes gamma, zajcsökkentés közepes, Mpeg zajcsökkentés ki, fekete szint alacsony. így val belőve az én 42Lm660s-em!

    érdekes,hogy a saját tunerével megkerestem a tv csatornákat egyszerűen élvezhetetlen volt ugyhogy én ezt is HDbox-ra kötöttem és így beszarás milyen képe van! ugyhogy ezen a tv-n is javítja a minőséget!!!
    bár én azt hittem ehhez már nem kell majd a HDbox de mondom nélküle élvezhetetlen volt a tv csatornák! vagy valamit be kell állítani a tunerén vagy nemtom!

  • benjoe1

    aktív tag

    Ki milyen beállítással nézi a foci eb-t? :R

    Én: Játékgép (felhasználói), háttérfény 40, kontaszt 90, fényerő 50, képélesség 55, színtelítettség 59, árnyalat 0, színhőmérséklet 0, szuper felbontás be, gamma közepes, színskála széles, minden más kikapcsolva.

    https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

  • kisp113

    tag

    válasz #03969024 #12671 üzenetére

    Most kipróbáltam és igazad van. Akkor TV-nél semmit nem lehet tenni a feketébe bukó dolgokkal? Emelni kell a fényerőt esetleg a gammat piszkálni?

  • blakey

    titán

    válasz kisp113 #12675 üzenetére

    Szerintem az 5590-nél a fényerő 44-en nem jó, ott kb 50 környékén lesz megfelelő, legalábbis amit eddig tapasztaltam. 659-en 45-46 környékén még jó, ebből is látszik hogy más elektronika dolgozik, gamma 2.2, de ezt neked kell látnod.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Tome08

    tag

    válasz blakey #13216 üzenetére

    ez alapján állítottam be:

    "A legjobb beállításokat a profi színprofilból kiindulva az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 51, kontraszt 88, fényerő 49, képélesség 0-10 között, felbontástól függően (HD: 0, SD: 10). A képjavítóknál már több módosításra váró paraméter volt: árnyalat R4, dinamikus kontraszt ki, szuper felbontás ki, színskála normál, élkiemelő ki, gamma 2,2, zajcsökkentés ki, MPEG-zajcsökkentés ki, fekete szint magas (csak HDMI bemenetnél állítható), helyi sötétítés ki vagy alacsony, TruMotion ki. Ezekkel a beállításokkal 3,2-es átlagos deltaE-t, 2,2-es gammát, 6700K-s színhőmérsékletet és 126 cd/m²-es fényerőt kaptunk, a fekete fényerőssége pedig 0,12 cd/m² volt, a kontrasztarány így 1100:1-hez volt, ami egy IPS paneltől nem rossz teljesítmény."

    forrás:

    http://www.geeks.hu/tesztek/120718_lg_47lm660s_3d_lcd_teve_teszt?page=0,1

    van esetleg más javaslat?

    előre is köszi a segítséget

    Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

  • Tome08

    tag

    válasz HofiZoli #13307 üzenetére

    nem-nem láttam én, jártam is utána eleget, úgy éreztem, hogy alaposan körbejártam, de sajnos egy dologra nem hallgattam....mindenképp olvasgass teszteket....nos a geeks-es teszt már kint volt mikor vettem, de ugy látszik az egy fizetett teszt volt....
    számomra a legfontosabb pont az lett volna, hogy vigye el a valos 100hz-et a sportesemények miatt!!!! feláldoztam volna a szépséget érte, mert tegyük hozzá messze a legszebb TV most ez a piacon...
    mindenesetre remélem, hogy ezt valamiféle software fogja csak le és lesz rá megoldás, meg talán ha megszabadulok majd a box-tól akkor javul valamit a helyzet.

    amúgy az avforums-on van egy komoly beállítás hozzá, érdemes kiprobálni :)

    2D

    Energy Saving: Off
    Picture Mode: Expert 1
    Backlight: 56
    Contrast: 87
    Brightness: 53
    H Sharpness: 11
    V Sharpness: 11
    Colour: 46
    Tint: 0
    Expert Control -
    Dynamic Contrast: Off
    Super Resolution: Off
    Colour Gamut: Standard
    Edge Enhancer: Off
    Colour Filter: Off
    Gamma: 1.9 (or 2.2, can vary from person to person and depends on the room brightness)
    Colour Temperature: Warm (or normal, can vary from person to person and depends on the room brightness)
    Method: 2 points
    Points: High
    Red 0
    Green 0
    Blue -3
    Points: Low
    Red: 0
    Green: 0
    Blue: -14
    Method: 20 Point IRE
    IRE: 100
    Luminance: 130
    Red: 26
    Green: 0
    Blue: 0
    IRE: 90
    Red: 28
    Green: 0
    Blue: 0
    IRE: 80
    Red: 18
    Green: 0
    Blue: 0
    IRE: 10
    Red: 1
    Green: -1
    Blue: 13

    Colour Management:
    Red
    Saturation 0
    Tint 18
    Luminance -4
    Green
    Saturation 1
    Tint 11
    Luminance -6
    Blue
    Saturation 0
    Tint 0
    Luminance 3
    Cyan
    Saturation 0
    Tint 2
    Luminance -9
    Magenta
    Saturation 0
    Tint 0
    Luminance -7
    Yellow
    Saturation -6
    Tint 0
    Luminance -1

    Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

  • Tome08

    tag

    válasz blakey #13317 üzenetére

    spec állítások
    dinamikus kontraszt - ki
    szuper felbontás - ki
    színskála - normál
    élkímélő - ki
    szín szűrő - ki
    gamma - 2.2

    képbeállítás

    zajcsökkentés - ki
    mpeg - zajcsökkentés - ki
    fekete szint - magas
    valósághű mozi - be
    helyi sötétís - alacsony
    tru motion - most épp felhasználó (1)
    erre azt mondják többnyire kapcsoljuk ki, max 3D-be érdemes

    na kb így üzemel most épp, a többi az AVforumsos beállítás, ami mondjuk spec nekem bejön

    a másik haladó pedig
    a másik meg a geeks alapján van belőve

    Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

  • blakey

    titán

    válasz nightshadow #13333 üzenetére

    Érdemes megnézni a tavalyi és az idei lg-ket, tavalyi 659-től, idei meg 760-tól, ezek 200Hz-esek és nagyon jó a képmegjelenítésük, ja és sötétben tv-zek, van fekete ami bőven elég egy filmhez és kalibráltan a sony sem tud többet feketében, a részletek elvesznek a nagy feketeségben, kontraszt van bőven az lg-n, pont annyi amennyi kell, 1.8-as deltaE érték szerintem nem rossz 2.2 gamma mellett, színhelyességről meg ne is beszéljünk. Sok tv-m volt, lcd, led, plazma, gyakorlatilag mindegyik paneltípusból, led-ből nekem az lg jön be, konkrétan előtte egy samu d6510-es volt, és nem voltam elájulva a színektől, a feketétől a hatalmas felhőktől.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Cole86

    senior tag

    válasz Cole86 #14157 üzenetére

    Na hát kedves hölgyeim és uraim!

    Eléggé erősen korrigálnom kell a korábban tett kijelentéseimen!

    Az LG LM42 620S típusú készülék mégis csak alkalmas lehet monitornak is... :DDD

    Van benne külön pc mód ,de elb@szottan eldugták.

    HOME = Bemeneti jel kiválasztása = HDMI (1-4) = piros rec lenyomásával a HDMI (1-4) átnevezése, jobb alsó sarokban micro betűvel feltüntetve = HDMI jel sok más mellett asztali számítógép mód kiválasztható (ezt animált icon is jelzi ezen túl) "még sok más mód is van, többet közt, laptop, konzol, fényképező, mobil, mozi, stb..."

    Pozitívumok :

    A kép komolyan megváltozott, az élesség torzítása kb 90%ban javult!

    Immáron a kemény input lag bármelyik profilban szinte 0, illetve game módban már tényleg röhejesen kevés lehet! :K :C Ennek köszönhetően már több defininálható pc profilra is lehetőség van (kb 6-7+ az automata érzékelő)

    Negatívumok : minden létező extra képjavító és optimalizáló dolgot letilt, kivéve fekete szint és gamma.

    A betűk elmosódása ill fehér előárnyéka (a mozgási iránnyal megegyező oldalon van a fehér árnyék, nem pedig a betűk mögött) függőleges ill akár vízszintes irányba is komolyan csökkent (szinte már már érszrevehetetlen) ,de nem szűnt meg teljesen.

    Megjegyzés:

    A fényerő,kontraszt, háttérfény, élesség és árnyalat, színhőmérséklet ill színtelítettség szabadon állítható továbbra is.

    A kép összességében sokat javult, ezáltal már bátran lehet monitornak is ajánlani, ha valakinek egyébként elvettem volna a kedvét.

    Korrekt készülék, jó panel, jó tv-s tudás és monitorként is kiváló minőség az ips panelnak köszönhetően és a feketéje is nagyon rendben van. :R

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz -=RelakS=- #14217 üzenetére

    Ja, nem nekem, hanem Yogibear974-nek :D

    lásd milyen vagyok :D

    Philips 32PFL5605H-n ezeket a beállításokat használtam:
    Smart kép: játék
    Kontraszt: 75
    fényerő: 58
    Szín: 57
    Képélesség: 0
    Zavarelnyomás: ki
    Színárnyalat: egyéni
    Felhasználói árnyalat: 127-114-46
    Pixel Plus HD:
    Javított élesség: ki
    Dinamikus kontraszt: ki
    Dinamikus háttérvilágítás: ki
    mpeg zavar elnyomása: ki
    színjavítás: ki
    gamma: 4
    optikai érzékelő: ki
    képformátum: nem méretezett

    Ezen felül Catalist Control Center -> My Digital Flat Panels -> Display Color-ban beállítottam egy -9-es Brightness-t, hogy ne sárguljanak a majdnem fehér szürkék.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • cetabon

    csendes tag

    válasz Land #17137 üzenetére

    A legjobb beállításokat a profi színprofilból kiindulva az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 51, kontraszt 88, fényerő 49, képélesség 0-10 között, felbontástól függően (HD: 0, SD: 10). A képjavítóknál már több módosításra váró paraméter volt: árnyalat R4, dinamikus kontraszt ki, szuper felbontás ki, színskála normál, élkiemelő ki, gamma 2,2, zajcsökkentés ki, MPEG-zajcsökkentés ki, fekete szint magas (csak HDMI bemenetnél állítható), helyi sötétítés ki vagy alacsony, TruMotion ki.
    http://m.geeks.hu/m/cikk?id=7898

  • stomi76

    tag

    válasz #16729600 #18553 üzenetére

    A Geeks.hu tesztje alapján:

    A legjobb beállításokat a profi színprofilból kiindulva az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 51, kontraszt 88, fényerő 49, képélesség 0-10 között, felbontástól függően (HD: 0, SD: 10). A képjavítóknál már több módosításra váró paraméter volt: árnyalat R4, dinamikus kontraszt ki, szuper felbontás ki, színskála normál, élkiemelő ki, gamma 2,2, zajcsökkentés ki, MPEG-zajcsökkentés ki, fekete szint magas (csak HDMI bemenetnél állítható), helyi sötétítés ki vagy alacsony, TruMotion ki. Ezekkel a beállításokkal 3,2-es átlagos deltaE-t, 2,2-es gammát, 6700K-s színhőmérsékletet és 126 cd/m²-es fényerőt kaptunk, a fekete fényerőssége pedig 0,12 cd/m² volt, a kontrasztarány így 1100:1-hez volt, ami egy IPS paneltől nem rossz teljesítmény.

    Egyébként engem is érdekelne ki milyen beállítást használ.

  • drdr

    senior tag

    válasz #93966848 #20591 üzenetére

    Szokatlan volt, de nem rossz a kép, azt sem mondanám hogy elvesznek a részletek...

    Mindenesetre kíváncsi lennék egyedi beállításokra. Bárki aki olvassa, ha van egy kis ideje leírhatná milyen képbeállításokat használ, Fényerő, kontraszt, helyi sötétítés... Ha időm engedi én is eljátszadoznék egyéb beállításokkal. Kezdetnek:

    LW659:
    Képarány: levágás nélkül
    Háttérfény: auto
    Kontraszt: 86
    Fényerő: 54
    Vízszintes élesség: 50
    Függ. élesség: 50
    Színtelítettség: 51
    Árnyalat: G10
    Spec. beállítások:
    Din.kontraszt: ki
    Zajcsökkentés: ki
    MPEG-zajcs.: ki
    Szuper felbontás: be
    Feketeszint: alacsony
    Valósághű mozi: be (amikor aktív)
    Színskála: széles
    Élkiemelő: ki
    Színhőm: közepes
    Gamma: 2,2

    Módszer: 10 pontos
    IRE: 100
    Fényesség: 130
    Piros: 0
    Zöld: 0
    Kék: 0
    Vörösszín: 0
    Vöröstónus: 0
    Zöldszín: 0
    Zöldtónus: 0
    Kékszín: 0
    Kéktónus: 0
    Sárgaszín: 0
    Sárgatónus: 0
    Ciánszín: 0
    Ciántónus: 0
    Bíborszín: 0
    Bíbortónus: 0

    TruMotion: 5/5
    Helyi sötétítés: magas
    HDMI1 vevőegységnek beállítva, PC esetén a fentiek nagyrésze le van tiltva.

    Jelenleg ezek vannak beállítva. Kíváncsi lennék mások beállításaira és arra hogy pl. a szín skála milyen értéken célszerű, gyakorlatilag semmi hatását nem látom. A másik az IRE ill alatta a sok szín és tónus. Ezeknek sem láttam semmi hatását. Esetleg csak bizonyos felbontásokon és frekvenciákon van hatása? Tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz drdr #20594 üzenetére

    A beállítások helyiség, környezet függők, mivel nekem is LW659-em van, leírom:
    Képarány: levágás nélkül

    Háttérfény: 35

    Kontraszt: 85

    Fényerő: 51
    Vízszintes élesség: 50
    
Függ. élesség: 50

    Színtelítettség: 51

    Árnyalat: 0

    Spec. beállítások:

    Din.kontraszt: ki

    Zajcsökkentés: ki
    
MPEG-zajcs.: ki

    Szuper felbontás: ki
    
Feketeszint: alacsony

    Valósághű mozi: be (amikor aktív)

    Színskála: normál

    Élkiemelő: ki

    Színhőm: meleg

    Gamma: 2,2
    Módszer: 2 pontos

    vörös kontraszt: 0
    zöld kontraszt: -2
    kék kontraszt: 1
    vörös fényerő: -5
    zöld fényerő: +5
    kék fényerő: +3

    Többi 0
    TruMotion: ki

    Helyi sötétítés: ki/be
    Ez megközelítőleg színhelyes képet ad, nálam, nálad nem tudom mit eredményezne.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • drdr

    senior tag

    válasz blakey #20695 üzenetére

    A 78-as kontraszt úgy jött ki, hogy filmen néztem meg pl. felhőket, hogy mennyire részletes ill. korábban a fényerőt állítottam be sőtétebb képeken, hogy a fekete azért fekete maradjon, de azért árnyalatok is látszódjanak valamennyire.

    Szóval így be tudom állítani ill.a W7-nek is van kalibrációs programja, azzal is ezeket az értékeket kapom, kontrasztot magasabbra 82-88.., mindezt 2,2 gamma mellett.

    Azt lenne jó tudni, van-e erre vmi szabvány, vagy minősítés (pl. THX), ami megmondja, hogy egy szürkeskálán 0-255 árnyalattal honnét kell a feketének és fehérnek szétválnia... Ezekkel az IRE beállításokkal nagyon nehezen boldogulok, gyakorlatilag semmi szemmel láthatót nem látok amikor állítom, csak film közben válik kissé más élménnyé a látvány.

    Sok helyen olvastam, hogy a színprofilok közül a különböző TV-ken a mozi ill. THX profilok a legszínhűbbek. Ez most vajon tényleg igaz lehet? Mármint a THX az színhű? Én úgy tudtam, hogy az George Lucas "agyszüleménye", mozi-feeling. Nem merném állítani, hogy a moziban minden szín a megfelelő (mondjuk lehet mozi válogatja...)

    IRE manuális próbálgatására tudsz vmi applikációt vagy vmi tesztképet amivel lehetne próbálkozni?

  • Laca0

    addikt

    Valakinek ígértem korábban a beállításaimat (47LM620S). Kicsit megkésve, de azért közreadom. Nem műszeres beállítás, csak szemre.

    háttérfény 39
    kontraszt 94
    fényerő 50
    vízsz.élesség 10
    függő.élesség 10
    színtelítettség 51
    árnyalat G5
    gamma 2.2
    fekete szint: alacsony
    minden képjavító kikapcsolva

    Nálam már nincs semmilyen akadás, úszás, felhősödés... olyan, mintha most már "bejáródott" volna a panel... teljesen meg vagyok elégedve a képével!

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • blakey

    titán

    válasz proly01 #22418 üzenetére

    Háttérfény 32, fényerő 52, kontraszt 100, feketeszint alacsony, gamma 2.4, színskála normál, képjavítok ki, egyelőre a többihez ne nyúlj. Így milyen képet kapsz? Amit írtál beállításokat szerintem nem a legjobbak, persze nem ismerem a többi beállítást de így nagyon sokat veszit a részletességből sötét jeleneteknél.
    Ha nem tudsz megbékélni vele akkor vidd vissza, sokáig fog zavarni.

    #22419) Moby
    Mekkora méretben nem foltos?

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • csizo13

    tag

    válasz Balinov #22479 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő, mire beírtam az előző hozzászólásomhoz

    Megnéztem nekem ezek a jelenlegi beállítások:
    Általános:
    Háttérfény:70 , Kontraszt:74, Fényerő: 50, Vízszintesélesség:28, Függélesség:28, Színtelít:55, Árnyalat:0,
    Speciális Beállítások:
    Dinamikus kontraszt:ki, Szuper felbontás:be, Színskála:széles, Élkiemelő: alacsony, Színszűrő: ki, Specminta:ki,
    Gamma:1,9,
    Fehéregyensúly: Színhőm: meleg, Mődszer:2pontos, Minta: külső, Pont: alacsony, Piros:0, TZöld:3, Kék:0, Színtelítettség: kék: telít:1, árny:0, fényesség:20, cián: 0,0,0 , magenta: -5, 0, 10 , sárga:-10,0,0, piros:10,20,0, zöld: -10,0,13
    Képbeállítás:
    zajcsökk:ki, Mpegzajcs:ki, feketeszint auto, Valóshűmozi:be, szemkím: ki, Helyisötétít: alacsony, Trumotion: felhasználói dejudder:5

  • proly01

    őstag

    válasz proly01 #22661 üzenetére

    A jelenlegi beállításaim (nyugodtan írjon ám ki szerint nem jó vagy aki szerint még jobban le tudnám minimalizálni a bevilágítást):

    Hátérvilágítás:40
    Kontraszt:88
    Fényerő:48
    Vízszintes élesség:10
    Függőleges élesség:10
    színtelítettség:60
    Árnyalat R4

    Minden képjavító kikapcsolva
    színskála:normál
    Gamma:2.4
    Színhő:közepes
    Módszer:2 pontos
    Pont:magas

    Színkezelő rendszer:
    Színtelítettség:piros

    Fekete szint:alacsony
    Helyi sötétítés:alacsony

    ....Pr:)ly....

  • englandhool

    csendes tag

    válasz #20844032 #23927 üzenetére

    Trumotion ki,mozi be,és zsíííír!!!Jó lett.Köszi.Később ,ha én is megszokom akkor egyszerűen visszakapcsolom.Most már csak a másik kedvencemet a focit kellene megtanulni belőni.Ezeket ,hogy zajcsökkentés,mpeg zajcsökkentés,helyi sötétítés,dinamikus kontraszt,clar white,szuper felb.,gamma,stb.Bár tegnap a MM-ban néztem egy gyorsmozgásos tesztet...hát annál nem tünt túl jónak az Lg-m.Itthon is azt látom,hogy a gyors mozgásoknál azért pixelesedik rendesen.Az eladó szerint az LM640 ennyit tud.Ugye nem?Be lehet lőni ,hogy az is jó legyen? Az a 400Hz jónak tűnik.Vagy ez nem azon múlik? Tudom próbálgatni kellene,de pl. a trumotion nekem eszembe sem jutott volna,és tessék.Gondoltam hátha itt is van valami jó kis okosság.Bocs,hogy megint a hülyeségeimmel sokkollak. :F

  • Tibcsi32

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azért írok mert olvastam hogy többen is találkoztatok a "piszkos képernyő" jelenséggel főleg focimeccs és f1 közvetítés alatt! Korábban én is írtam hogy az én 47LM620 készülékem is szenved ettől! Nagyon sok képbeállítást kipróbáltam hátha eltűnik,de azt kell mondjam szerintem ez csupán képbeállítással nem múlik el viszont lehet valamilyen szinten csökkenteni! Szóval sok állítgatás és utána olvasás után én az LM 620 ra így találtam számomra legjobbnak a képbeállításokat! Szerintem minden műsorra tökéletes,gyönyörűek az sd felbontású műsorok,filmek,sport közvetítés stb,sőt hd és 3d hez is ezeket használom!! tré home tányéros előfizum van! A Laca által favorizált játékgép üzemmód nekem nem jött be,persze szerintem minden készülék más és más! Szóval itt vannak a beállításaim ha gondoljátok próbáljátok ki és írjátok meg észrevételeiteket!

    Energiatakarékos: ki
    üzemmód: mozi(felhasználói)
    háttérfény: 16
    kontraszt: 95
    fényerő 55
    képélesség 22
    színtelítettség 60
    árnyalat 0

    Spec beállítások
    dinamikus kontraszt ki
    szuper felbontás ki
    színskála normál
    élkiemelő ki
    színszűrő ki
    gamma 2.2

    fehéregyensúly:

    színhőm. közepes
    módszer 2 pontos
    minta külső
    pont magas
    piros,zöld,kék 0,0,0,

    zajcsökkentés ki
    mpeg zajcsökkentés ki
    valósághű mozi ki
    trumotion felhasználó, de judder 2

    Jó éjt mindenkinek!!!!

  • makoss

    addikt

    Sziasztok!

    Végre sikerült beszereznem új LG 42 LA 620S tévém, leírnám észrevételeim! :K
    Auchanból lett véve, tegnap lett összerakva, nézegettem álítgattam elég jó, számomra ami igazán meglepett az a képminősége, SD-n is, nem vártam ennyit a UPC Direct+ műholdas csomagtól :U
    Képminősége legalábbis SD-n jobb mint a boltban (kifejezetten kértem, hogy nullázzák ki a Demó videókat mert így ebben a formában hülyeség...) Akkor ért a meglepetés amit az Euronicsban tapasztaltam menyire f*s ott az SD, néztem a mostani favoritnak számító F6400-as Samsungon is, azon is f*s, de itthon meglepően szép.
    A HD felbontást egyenlőre a tévére kötött A.C. Ryan Playon!HD Mini médialejátszó, és a rákötött 2,5"-os 500GB-os LG HXD5 vinyó küldte a tévére az Elysium - Zárt világ 1080p nCore-ról leszedett filmet, és azzal teszteltem, a képminősége briliáns!
    Nem akarom reklámozni a terméket, de nagyon belezúgtam, nagyon király a kép rajta, tökéletesen elkészült fényképszerű minőséghez hasonlítanám, mint ha kinéznék az ablakon és látnám mi folyik a filmben.
    Apropó fénykép, amit nem dudok az a fényképező funkció :F :B
    A gyorsabb mozgásoknál vettem észre csak szaggatást egy cseppet de lehet ez a konvertálásnak tudható be amúgy ez volt: Elysium.2013.1080p.Bluray.DTS.x264.HuN-TRiNiTY
    Megnéztem a 3D tartalmat is szintén a netről leszedett Ocean.Predators.2013.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DTS.x264.HuN-arpi170 volt a teszt anyag.
    Noha nem a 3D volt a feltétele amiért megvettem a tévét, de ez is jól működött a Led-hez adott 4 szemüveg eggyikével.
    Amit hiányolok az a vaskos használati útmutatóban a magyar leírás lényegre szóló részei, nekem mondjuk nem volt rá szükségem mert könnyen elnavigáltam a tévé menürendszerében de aki abszolut kezdő az biztos hiányolni fogja mi mirevaló, hova kell navigálni, és most itt a szájbarágós magyarázatra gondolok, a távszabájzó gombjaira kitérnek. Amúgy van a tévében is leírás mi mi
    A boltban 2 év garit adtak rá, plusz 1 évet is lehetett volna asszem 8000Ft ellenében
    Az eladó elmagyarázott mindent mit kell istenőrizz tenni, szervíz esetén kit kell felhívni, a telószám megvan, ha bármi baja lenne a tévének kijönnek megnézik, ha megtudják javítani itthon rendbehozzák, ha nem Miskolcon. ... mondta az eladó
    A netet vezeték nélkül még nem tudtam összehozni valószinü a PC távolsága miatt, Routerem: TP-Link TL-WR841NDde lehet ideiglenesen beszerzek egy UTP kábelt a tévé frissítéséhez, később valahogy jó volna ráküldeni ezt azt, hogy működik-e, meg hogyan, de ezt majd itt rákérdezek hogyan megy pontosan.
    Jelenleg így van beállítva, kép:
    Energiatakarékos üzemmód: minimális
    háttérfény: 100
    kontraszt: 100
    fényerő: 33
    képélesség: 25
    színtelítettség: 65
    árnyalat: R5
    színhőmérséklet: C30
    további beállítások:
    ---> dinamikus kontraszt: alacsony
    dinamikus szin: alacsony
    kívánt szin:
    ---> bőr: 0
    fű: 3
    ég: 0
    szuper felbontás: közepes
    gamma: közepes
    zajcsökkentés: alacsony
    fekete szint: magas
    valósághű mozi: be
    szemkímélő funkció: magas
    Tru motion: sima

    ....ha van valakinek ajánlott beállítása vagy ami jobb lenne az írja meg, köszönöm.
    Eddig kop kop elég jó a tévé, köszönöm az itteni fórumozóknak akik ilyen tévét ajánlottak! :R

    [ Szerkesztve ]

    Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

  • dr.bubo

    őstag

    válasz makoss #30445 üzenetére

    Nekem így van beállítva a 42LA620S tévém:
    Energiatakarékos mód: Ki
    Képüzemmód: Haladó 1
    Háttérfény: 67
    Kontraszt: 83
    Fényerő: 58
    Vízszintes élesség: 10
    Függőleges él: 10
    Árnyalat: G4
    Speciális:
    Dinamikus kontraszt: Ki
    Szuper felbontás: Ki
    Színskála: Normál
    Élkiemelő: Be
    Színszűrő: Ki
    Gamma: 2.2

    Képbeállítás:
    Zajcsökkentés: Ki
    MPEG zajcsökkentés: Ki
    Fekete színtelítettség: alacsony
    Valósághű mozi: Be
    Szemkímélő. Ki
    TruMotion: Sima
    (A speciális és a képbeállításnál néhány opció nem állítható át, szürke)

    Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

  • demonlaci

    tag

    Szevasztok!

    Én Miskolcon vettem december 4-én Miskolcon az Auchan-Dél-ben az LG 42LA620s-t.
    A "Nagy" Auchanban vettem hozzá Magic távirányítót itt 9480ft volt.A csomagban van a harverkulcs és usb kábel is.Tökéletesen működik. Én ezeket a beállításokat használom:
    A legjobb beállításokat a Professzionális 1 üzemmódból kiindulva kerestük, és az alábbi helyen találtuk meg: háttérfény 39, kontraszt 96, fényerő 53, élesség 0/0, színtelítettség 50, dinamikus kontraszt ki, szuper felbontás ki, színskála normál (BT709), élkiemelés ki, gamma 2,2, helyi sötétítés ki, zajcsökkentés és MPEG-zajcsökkentés ki, TruMotion ki vagy Clear Plus, feket eszint forrás szerint (esetünkben, mivel a tévét PC-re kötöttük, magas). Ezekkel a beállításokkal az optimálisnak mondható 2,2-es gammát, 6500K-s színhőmérsékletet és 121 cd/m²-es fényerőt értünk el, a fekete fényessége pedig 0,14 cd/m2 volt, 854:1-es kontrasztot eredményezve. Az átlagos deltaE 3 alatt volt, ami azt jelenti, hogy az elvárt és a megjelenített színek között szemmel észrevehető különbség nem fedezhető fel.

    LG 42LM620s LA620S-en is jó szerintem
    Kontraszt 82
    Fényerő 60
    Háttérfény 33
    Színtelítettség 48
    Árnyalat 0
    Dinamikus kontraszt ki
    Szuper felbontás SD: Be, HD: Ki
    Színskála Normál
    Élkiemelő Ki
    Gamma 2,2
    Fehéregyensúly piros 15
    Fehéregyensúly zöld -14
    Fehéregyensúly kék -25
    Zajcsökkentés Ki/Alacsony
    Fekete szint Alacsony
    TruMotion Ki/Sima

    LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

  • Müszi

    senior tag

    válasz nufenen111 #32608 üzenetére

    Kinek a műszaki tartalom a fontos, másnak a kinézet, megint másnak mindkettő és van olyan is akinek egyik sem , legfeljebb a zsebe. Ez így természetes és ezért is van ennyi típus.
    Abban szerintem megegyezhetünk, hogy a teljes vételárukhoz képest nem arányos az esetenkénti 20-30K-s vagy magasabb árkülönbség főleg ha csak a kinézet más. Én 5-10K-t tartanák annak. De ez már az üzletpolitika része, hiszen sokan ezzel nem foglalkoznak és hajlandóak akár jóval többet is kiadni.
    Mindenkinek megvan a magyarázata a dőntésére.
    Beállítás terén itt írták, hogy nem lehet egységesíteni mivel az egyéni megszokások, igények is eltérnek és nagy a tipuson belüli szórás.
    Én az ECO (Felhasználói) beállításokkal játszom még és fixnek csak a 70%-os hátérfényt a 95%-os kontrasztot és az 50%-os fényerőt mondanám a mindigtv-hez.
    A többi most így áll: Képélesség: 30, színtelítettség: 60, árnyalat és színhö: 0. A további beállitásokban: Dinamikus kont: közepes, Dinamikus szín: alacsony, Szuper felbont: közepes, Gamma: közepes. A képbeállításnál esetleg a TruMotion kikapcsolt állapotát említeném és esetleg a helyi sötétítés alacsonyra állítását. Ja a típus: 42LA660S

    [ Szerkesztve ]

  • demonlaci

    tag

    Én ezekkel a beállításokkal használom a 42LA620s-t

    G 42LA640S
    Kontraszt 92
    Fényerő 49
    Vízszintes élesség 10
    Függőleges élesség 10
    Árnyalat 0
    Színtelítettség 50
    Színhőmérséklet Meleg2
    Dinamikus kontraszt Ki
    Szuper felbontás Ki/Alacsony
    Színskála Normál
    Élkiemelő Ki
    Gamma 2.2
    Zajcsökkentés Ki/Alacsony
    MPEG zajcsökkentés Ki
    Fekete szint Alacsony
    TruMotion Ki
    Fehéregyensúly piros -14
    Fehéregyensúly zöld -2
    Fehéregyensúly kék 16

    LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

  • spiritex

    veterán

    Még sose volt lcd tv-m, ezért kérlek segítsetek, hogy milyen értékekre érdemes állítani a következőket:
    - "háttérfény",
    - "gamma",
    - "fekete szint".

    Illetve a teletext hibás karaktermegjelenítéséhez melyik országot kell állítani?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • OldMike

    őstag

    válasz spiritex #33806 üzenetére

    Ezek a beállítások nagyon egyénfüggők, ezért csak tájékoztatásnak vedd, amit írok:

    Nálam a háttérfény 65, a gamma 2,2 és a fekete szint alacsony.

    A háttérfényt sokan ennél lejjebb veszik, akkor jobb a "fekete" árnyalat, a bevilágításnak mondott világosabb foltok kevésbé látszanak, viszont a sötét területeken elveszhetnek részletek.
    A gamma állításával az összkép lesz valamivel világosabb vagy sötétebb.
    A fekete szint állítgatása is egy kicsit hasonlót eredményez, de itt a világos felületek nem igazán fognak változni.

    Legjobb ezeket valamilyen statikus tartalommal próbálni, például elindítani egy videót - és egy megfelelő képnél, ahol a legtöbb sötét, közepes és világos árnyalat van - megállítani. Lehet a képnézőt is használni, ha van ilyen jellegű, jól sikerült képed.

    Egyre vigyázni kell: a képbeállítások csak az adott bemenetre lesznek érvényesek, ha valamelyik tetszik, írd fel az adatokat, és állítsd be a többi bemenetre is.

    (ez is segíthet: [link]

    42LM660S

  • Gicz

    addikt

    válasz Woodslave #34685 üzenetére

    42lm671s-en, attól függően hogy mikor nézed, este kb 80cd az ajánlott fényerő.

    tehát:

    haladó profil

    35 körüli háttérfény,
    fényerő kb 50,
    kontraszt 90,
    függőleges, vizszintes élesség hd-nál 0, sd nél max 5-10.
    színtelítettség:45-47

    speciálison belül:
    dinamikos kontraszt ki
    szuper felbontás ki
    színskála normál
    élkiemelő ki
    színszűrő ki
    gamma nappal 2,2 este 2,4
    fehéregyensúly: meleg

    képbeállítás menün belül:
    zajcsökkentés ki
    mpeg zajcsökkentés ki
    fekete szin alacsony
    valósághű mozi be(ha 24p-t nézel külső forrásból)
    szemkímélő ki
    helyi sötétítés ki, vagy ha nagoyn kell, akkor minimum.
    trumotion ki

    képarány: levágás nélkül

    ezekkel eléggé forráshű a kép.

    [ Szerkesztve ]

  • T_Stark

    őstag

    válasz dorika87 #36898 üzenetére

    Nekem is nemrég óta van 620S, így használom:

    Háttérfény 40
    kontraszt 88
    fényerő 52
    vízszintes/függőleges élesség 10/10
    színtelítettség 52
    árnyalat R2

    Speciálison belül:
    színskála normál, gamma 2.2, minden más ki.

    Képbeállításnál:
    Zajcsökkentés alacsony
    Fekete szint alacsony
    TruMotion felhasználóin és 1-re állítva, minden más ki.

    3D-hez annyival másabb, hogy ott a háttérfény 45, fényerő 55, mert 3D-ben kicsit sötétebb a kép a szemüveg miatt, többi ugyanez.

    Mikor meg csak monitorként használom, akkor a játékgép profil, csak a háttérfény/kontraszt/fényerő stb ugyanígy beállítva a fentiek szerint.

    Nálam egyelőre így megy, de még Én is kísérletezem.

  • samspade

    csendes tag

    válasz pelda10 #37522 üzenetére

    Beállítások SD TV adásnál: Háttérfény 50, Kontraszt 80, Fényerő 50, Vízszintes élesség 10, Függőleges élesség 10, Színtelítettség 70, Dinamikus kontraszt Ki, Színskála Normál, Élkiemelő Ki, Színszűrő Ki, Színhőmérséklet Meleg 2, Gamma 2.2, Zajcsökkentés Alacsony, Fekete szint Alacsony, Valósághű mozi Be

    Beállítások a belső lejátszónál HD filmlejátszáshoz: Háttérfény 60, Kontraszt 90, Fényerő 50, Élesség 15, Színtelítettség 60, Zaj Alacsony

    El lehet vele babrálni rendesen, én mondjuk túl sokat nem játszottam vele. Igaz nem is én nézem ezt a TV-t :)

  • ujhelyiferi

    tag

    válasz pusi1981 #37889 üzenetére

    Én is hasonló jelenséget tapasztalok zöld illetve még talán kék képnél amikor vizszintes kameramozgás van.Azt gondolom mivel 2 tv-n is ilyen volt, csak máshol(mind2 47LA660),ez ilyen.Talán a gamma állításával nekem mintha kicsit csökkent volna.
    Ha valaki tud rá megoldást, megoszthatná!

    [ Szerkesztve ]

  • bubuxp

    tag

    válasz boksz #38156 üzenetére

    energia takarék: ki
    képüzmód: Normál
    Háttérfény: 85
    kontraszt: 95
    fényerő: 52
    képélesség: 35
    Színtelítettség:40
    árnyalat: 0
    Színhőm.: C15
    Dinamikus kontraszt: közepes
    Dinamikus szín: magas
    szuper felbontás: közepes/v alacsony "ezt rád bízom"
    kívánt szín: bőr: 0, fű: 2, ég: 2
    gamma: közepes
    zaj és mpeg szűrők: ki
    fekete szint: alacsony
    valósághű mozi: be
    szemkímélő: ki
    helyi sötétítés: be
    trumotion: törlés
    képarány 16:9

    Filmeknél pedig ugya ez csak a háttérfény vettem 90-körülire.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bubuxp #38158 üzenetére

    Nálam ez így néz ki a htpc tv-zés - filmnézéshez a gép vált amikor változik a forrás 50Hz -TV-zés 24Hz Film nézés (Ilyenkor a Valósághű mozi bekapcsol magától a TV-n). A Tru Motion De-Blur -ját de csak azt néhány forráshoz be szoktam kapcsolni leginkább TV-hez ha olyan a műsor.

    Picture Mode ISF Expert 1
    Háttér fény 83
    Kontraszt 89
    Fényerő 55
    Energia takarékosság Ki
    V Élesség 10
    F élesség 10
    Színtelítettség 60
    Árnyalat 0

    Speciális
    Dinamikus Kontarszt Ki
    Szuper felbontás Ki
    Színskála Normál
    Éllinkítő Ki
    Szín szűrő Ki
    Gamma 2.2
    Fehér egyensúly 20pt IRE
    Színhőm Meleg2
    Method 20pt IRE
    Minta Külső
    Képarány Levágás Nélkül

    20pt Fehér egyensúly (Végig be kell állítani 100-5 ig)
    IRE Pir. Zöld Kék (130 Fényesség 100-nál)
    100 32 0 1
    95 -28 -12 -7
    90 -16 0 8
    85 -9 -6 -9
    80 0 -7 -7
    75 -1 -15 -17
    70 0 -14 -12
    65 -6 -24 -21
    60 -10 -21 -13
    55 -16 -24 -18
    50 -16 -21 -15
    45 -17 -21 -18
    40 -15 -20 -14
    35 -17 -18 -17
    30 -15 -17 -17
    25 -15 -17 -19
    20 -18 -19 -24
    15 -20 -18 -26
    10 -18 -18 -49
    5 9 8 50

    Képbe áll.
    Zajcsökkentés Ki
    MPEG Zajcsökkentés Ki
    Fekete szint Low
    Valósághű mozi (Magától bekapcsol ha a forrás olyan)
    Szemkimélő F. Ki
    Helyi sötétítés Ki
    Tru Motion Ki

  • Gicz

    addikt

    válasz rfjanika #39881 üzenetére

    haladó képmód, ha este nézed háttérvilágítás 30 körül, fényerő alapbeállításon, kontraszt 90 körül, élesség 0, színhőmérséklet meleg, dinamikus kontraszt off, helyi sötétítés off, mindenféle zajszűrő meg egyéb szarság off pl élkiemelő, élénk szín, tiszta fehér stb.... Gamma 2.4
    trumotion off.

    [ Szerkesztve ]

  • dmraven

    csendes tag

    HI!

    A múlthéten vettem egy egy LG 42LB650V-et. Én teljesen meg vagyok elégedve vele.
    Valakinek van egy használható beállítása hozza?:

    Kontraszt
    Fényerő
    Háttérfény
    Vízszintes élesség
    Függőleges élesség
    Árnyalat
    Színtelítettség
    Színhőmérséklet
    Dinamikus Kontraszt
    Szuper felbontás
    Színskála
    Élkiemelő
    Gamma
    Zajcsökkentés
    MPEG Zajcsökkentés
    Fekete szint
    TruMotion
    Fehéregyensúly Piros
    Fehéregyensúly Zöld
    Fehéregyensúly Kék
    Köszi!

  • direwolf

    őstag

    válasz #94529552 #45220 üzenetére

    Beszúrom ide a beállításokat, mert ez tényleg elég jó kiindulási alap akármelyik LB6xx, LB7xx -hez:

    Picture Mode:Expert 1
    Backlight: 60
    Contrast: 75
    Brightness: 45
    H Sharpness: 0
    V Sharpness: 0
    Colour: 50
    Tint: 0

    Aspect Ratio: Just Scan

    Expert Control
    Dynamic Contrast: Off
    Super Resolution: Off
    Colour Gamut: Standard
    Edge Enhancer: Off
    Colour Filter: Off
    Expert Pattern: Off
    Gamma: 2.2
    White Balance 2-Point:High R 10, G 0, B3; Low R 0, G 0, B -4

    Picture Option
    Noise Reduction: Off
    MPEG Noise Reduction: Off
    Black Level: Low
    Real Cinema: On
    Motion Eye Care: Off
    LED Local Dimming: Low
    TruMotion: Off

    Ezt én pár helyen módosítanám az én tapasztalatom alapján (kizárólag TV adásokra, PC-re telejesen más kell!):
    Backlight: 75
    Contrast: 85
    Brightness: 60
    (így világosabb ugyan a fekete, de több a részlet a sötét árnyalatoknál)

    Super Resolution: On
    (SD adások szebbek)

    Black Level: Low
    (ez jó így ha a HDMI source NEM fullRGB, mert akkor High-ra kell állítani, hogy ne legyen automatikus backlight dimming)

    Real Cinema: Off
    TruMotion: User
    De-Judder: 4
    De-Blur: 7
    (ezek együtt kezelendők, úgy vettem észre a Real Cinema bekavar a TruMotion-nek, néha akadozik a kép, ha együtt be vannak kapcsolva. Nekem így jobban tetszik)

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák