Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv,

    Házvásárlás előtt állunk. Nagyjából már felmértük a terepet, mi az, amit megengedhetünk magunknak anyagilag, így a pesti oldalon szóba jöhető kerületek száma korlátozódott a 17., 18. kerületekre.

    A 18.-ban úgy észleltük, hogy az Újpéteritelep / Pestszentimre rész, ami normális. A 17. kerületet nem igazán ismerjük, s a kérdés ezzel kapcsolatos. Ott hova érdemes költözni kertes házba, ami nyugodt (nem hallatszik a reptér és az autópálya), mégis külvárosi, kertvárosi a hangulat és nincsen... ööö... hogy is fogalmazzak... szóval normálisak a szomszédok.

    Tehát, ha lakik valaki a 17. kerületben él és elmesélné a helyzetet, azért hálás lennék :)

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz Ace Ventura #3550 üzenetére

    A Fundamentával ugye fel tudsz venni majd' 2 milliót. Úgy tudom, hogy az áthidaló kölcsönt most már akár azonnal is igényelni lehet. A részletekhez fel kell hívni a Fundamentát, lesz egy személyi bankár (vagy valami hasonló), aki elmagyaráz mindent. Nekünk azt mondták, hogy amíg le nem jár a futamidő, addig tovább kell fizetni a 20k-t + 18k áthidaló kölcsönt (ami az enyészeté lesz). A kiutalási időszakban felfüggeszthető a 20k fizetése (de ajánlott), majd a futamidő végétől már "csak" a ~32k törlesztést kell fizetni 65 hónapig.

    A maradék 1 misit kénytelen leszel felvenni egy banktól, amelyik a legjobb feltételeket nyújtja.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz axioma #3553 üzenetére

    A 2M a megtakarításon felüli, 20eFt/hó és 4 év 4 hónap futamidő esetén ez ugye 980eFt saját rész, 2M hitel, valamint az állami támogatás (s így jön ki a 3,220MFt). Igen, én már kérhetném az áthidalót, de míg nekünk azt mondták, hogy csak 2 év elteltével lehet kérni, addig 1 éve megváltoztatták a törvényt, s tudtommal akár azonnal is kérhetővé vált.

    A pénz használatának ára van, persze. Csak nagyon nem mindegy, hogy mennyi. Ha te akarod kamatoztatni a pénzed, kapsz jó esetben 7%-ot (vagy már annyit sem), s ebből még az állam is levon. Aztán még b***odnak is az emberrel, ha nem "új" pénz, akkor le se kötheted a baromi nagy akcióval, hanem kapod a 3-4%-ot. Ha te kérsz a banktól, az alsó hangon 10% (lakás/felújítás esetén), személyi kölcsön esetén meg 20-30% THM is megvan (per év természetesen). S ez az, ami felháborító.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz axioma #3563 üzenetére

    Szóval azt mondod, érdemesebb 20 évre felvenni hitelt? Miért is?

    Idevágó passzus, hogy a szüleim 30 évre vettek fel tök jó 3%-os kamatra lakáshitelt. Aztán egyszercsak módosították egyoldalúan a szerződést és két opciót vázoltak fel: kifizetik a hátralékot egy összegben vagy duplájára változik a kamat. Kifizették. Én nem tudom, hogy ez megeshet-e még a mai világban, de gondolom igen, aztán mit tudsz csinálni? Még 10 év alatt is sokat változhat a világ, senki meg nem mondja, hogy reálértékben akkor hol fog tartani a pénz, így azt sem, hogy reálértékben tulajdonképpen hányszorosát fizeted vissza a kölcsönnek.

    Azért érdekel egyébként a téma, mert lenne egy nagyon jó ház, csak éppen 26MFt, amiből alkuval is jó, ha 23MFt lesz, nekünk meg van 14MFt kp + 4M Fundamenta eddig. Alsó hangon is min. 5MFt-t kellene felvennünk, de a mai világban egyet kell értsek a párommal, miszerint hülyeség. Lassan esedékes ugye a babaprojekt is, akkor az ő fizetése kiesik. S bár a cég, ahol dolgozom elég biztosnak tűnt eddig, ez meginogni látszik sajnos. Igen nagy rizikó ez és marhára nem könnyű a felelős döntés. Még akkor sem, ha tudjuk, hogy néhány hónapot baj esetén a szüleink át tudnának hidalni.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz axioma #3573 üzenetére

    Én nem félek a hiteltől, tényleg van, amit csak így lehet megvenni. Menyasszonyom fázik tőle nagyon, hogy mi van, ha ez lesz, mi van, ha az lesz... egy 10 éves ház szerintem simán megér egy kis eladósodást, mert évtizedekig semmit nem kell rá költeni (jó, kivéve belső festés), korszerű gépészetileg és elektromosan, rendes alapja van, nem toldott-foldott, stb. Hát még, ha jó helyen is van. Elvileg vasárnap nézzük meg, kíváncsi leszek.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák