Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Ijk #86317 üzenetére

    Valamit nem szabad elfelejteni.A vezérelt áramot hálózat fejlesztési díj nélkül kapod.tehát vezérelt és H tarifa nélkül van 32 A.A tervezett fogyasztókhoz képest elég karcsú.Ha kérsz bővítést akár egy akár három fázisra az amperonként kb.5k.Viszont vezéreltnél 3500,vagy több fejlesztési díj nélkül van,és még olcsóbb is.A bojlernek nem tom mért ártana a vezérelt áram,hiszen csak ki-be kapcsol.Vezérlés nélkül is megteszi naponta sokszor.

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #86317 üzenetére

    elkerülheted, csak okosan, nálam is 32a van, gázt kidobtam, 2 zónás indukciós lapokat néztem, 3kw környéke, sütőt nyilván nem feltétlen kell mellette használni, de még akár az is mehet - egyik lakásban 2 zónás ilyen van+villanysütő, 20a-rel, ott klíma nincs, de ezekhez képest elhanyagolható fogyasztása van -
    a fűtéseket gondold át, nálam 100 légm3-t fűt egy db klíma és mindenhol meleg van, "h" tarifán a nappali áramot sem terheli, tehát marad a 32a ott, és nem is feláras elmű felé, akár lehet 3x32a-ed felár nélkül nappali/vezérelt/h felállásban felár nélkül, csak vezéreltnek nem sok értelme van, klímából meg igen sok kell ennyi áramhoz:)
    vezérelt és h tarifa a nappali áram árának 40%-a, nem 8 ft az, nappali 40 körül, utóbbiak 24ft - ha klímával fűtesz menni fog 5-6 hónapot, a bojler sokkal kevesebbet éves szinten is, és szakaszos, tehát nem mindig van, hanem random -
    mondtam nekem ebbena szezonban kemény 6e ft a fűtés számlám, és mindenki azzal kezd demelegvanittmivelfűtesz'? :d

    pjen sok bojler már nem csak ki/be kapcsol, kérdezd meg az ariston mért vonja meg a gart vezérelt áramnál, valószínűleg az elektronikának v fűtőszálnak sem tesz jót a random áram, a régi bojlereknek nyilván nem gond

    YAS-dude
    nem, pont így, légyszi' ne szólj hozzám de tényleg

    szerk:
    Morris
    rimano nem hézagolásra van, az vakoló gipsz
    ha rigips akkor super gipsz, sztem egyik legjobb hézagoló, és ott teljesen jó a gyári leírás ( :
    1 liter víz -1,3kg por, de ha babra munka van nyugodtan lehet 0,5l víz és 65dkg port keverni, bedolgozhatósági idő 30-40 perc melegtől függően, lassan kell keverni
    üvegszálas hézagerősítő, ha az ujjad befér a résekbe és oldalra van hely, nyugodtan tömj bele hosszában egy szalagot, nem baj milyen csúnya lesz, hagyd negatívban, inkább szedj is ki a glettből, másnap kend át, ha sok még a hézag akkor szalag nélkül, közel síkban de kicsit negatívban, és 3. nap egy külső háló, ha szpen csináltad csiszolni sem kell már
    nálam nem repedt ki semmi ezzel a módszerrel, sokkal nagyobb hézagokat is tömtel ezzel a gipsszel, víz jól viszi, ha felesleg van akár szivaccsal is megoldható

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák