Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz gordonfreemN #68957 üzenetére

    Villanyszerelő nem tud hozzányúlni, mert állítólag a villanyóránál lehet összekötve (még nem biztos, tesztelni nem tudom hogy lehet lakáson belülről), de plombát nem lehet leszedni, erre mondta az ügyfélszolgálatos, hogy keressek valamelyik oldalon engedéllyel bíró szakit (van köztetek ilyen esetleg? :) )

    Annyi infó van még, hogy kb 1 éve cserélték a villanyórát már digitális, és mintha hallottam volna olyat, hogy ilyenkor EU szabvány szerint kellene bekötni már mindent, de mint mondtam, plomba miatt nem bonthatjuk meg...amúgy 25A-es a kinti megszakító.

    Van valami tipp, hogy hogy tudjuk ezt kitalálni? Bekötjük a Fi relét, és valami 19 Amperes 4400 wattos valamit (mit?) rákötök direktbe, és remélem, hogy menni fog? És ha nem csapja le a FI relét, akkor boldogan használhatom a következő 10 évben?

    Azért bosszantó a dolog, mert mindenhol azt olvastam, hogy FI relé kell, az jó, az életmentő, és tényleg, gyerek és nyúl ellen nagyon is jó dolog, de így fölöslegesen 6k-t kidobni érte bosszantó.

    (#68943) ecaddsell
    Elméletileg ahogy bejön a dobozbaa lakáson belül, sehol sem közösül a nulla és a föld. 3 ágú tömör réz megy minden dugaljba és kapcsolóba, és tudtommal sehol sem érnek össze. (tudtommal, szakit azért megkérdezem).
    De akkor ha bejön a FI relé-ig az áram, és előtte föld meg nulla a kinti óránál összeér, akkor az nem jelenthet problémát?

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz gordonfreemN #68957 üzenetére

    OK, szóval valami olyasmit akartál írni, hogy mivel a nulla és a föld vezeték is a PEN vezetőbe torkollik a szolgáltató oldalán, ha a Fi relé után ha összeér a föld és a nulla akkor a fogyasztón áthaladó áramnak két útja lesz a PEN felé a föld és nullán át ami azt jelenti, hogy a fázison befolyó áramnak már csak 1 része fog a nullán visszafolyni azaz a Fi relében felborul az egyensúly és hibaáramit érzékel.
    Igen, így már érthető.
    Mondjuk laikusoknak nem árt egy kicsit egyszerűsíteni az ilyen jellegű magyarázatokat.

    Viszont praktikus szempontok alapján tényleg az az út járható, hogy ki kell venni az összes földet a sínből és ellenállást mérni minden 1-es föld és a nulla között (még ez sem biztos, hogy mindig eredményre vezet, mert lehet a nulla-föld összekötés csak 1 adott feszültség szint felett valósul meg amit 1 sima mérő lehet nem tud, de ez azért már jól le tudja fedni az esetek nagy részét).

Új hozzászólás Aktív témák