Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszmilan

    tag

    válasz #43960832 #64659 üzenetére

    Ezt a förmedvényt azonnal el kellene innen pusztítani, szörnyűséges.

    Valszeg a bal alsó az N sín, a jobb alsó a PE sín. Gondolom bejövő legalább 10 mm2-es MKH PEN vezeték nincs, földelőszonda nincs...

    Most nem kezdem el felsorolni az összes problémát ezzel a dobozzal, de szerintem az legyen az első, hogy ezt rendbe rakatod.

    Kapcsoló nem éghet össze attól, hogy nem a fázist szakította, mind inkább attól, hogy régi volt és rossz minőségű.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz #43960832 #64659 üzenetére

    Itt azért alapvető bajok vannak, ezt az elosztót úgy ahogy van cseréltetni kellene egy hozzáértő villanyszerelővel.
    (Ősrégi elemek, jelöletlen ALU vezetékek, FI Relé aka. ÁVK hiánya stb,).

    Egyébként az, hogy a fázisceruza mit mutatott nem mérvadó. A fázisceruza nem megbízható, erre kétpólusú feszültségkeresőt kell használni. (Hogy értsd mi az, nekem pl. egy UNI-T UT-18C van; egyébként ezzel Fi relét is lehet tesztelni amit meg is szoktam tenni).

    Szóval abban ne legyél biztos, hogy a kapcsoló nem a fázis szakította meg. Jó eséllyel nem bírta a bekötése a terhelést az ALU vezetékkel (az ALU túl lágy, kilazult, megnőtt az ellenállás elkezdett melegedni és már kész is a baj meg a füst). Eleve ezeket világítás áramfelvételére méretezték nem mosógépre.

    A következő az ÁVK hiánya. Ez adott esetben az életed mentheti meg, szóval jó okkal kötelező ma már.
    Normál esetben bejön az áramszolgáltatótól a PEN (Protective Earth Neutral) ami rámegy a PE sínre amire szintén rámegy amint már írták is 10-es MKH a földeléstől (itt persze nem megfelelő vezeték van, de attól még lehet, hogy a földelés megvan). Na most mivel MKH (flexibilis) vezetékről van szó ezt saruzni kell, maga a saru filléres tétel, a saruzó már nem annyira (persze én is láttam már olyat, hogy simán betekerte az illető a sodrott vezetéket a csavar alá, nem tudom ki volt aki elkövette, de nem így kell csinálni).

    Szintén ide van bekötve még a Fi relé amiből már mint N jön ki és megy nulla sínre. A Fi reléből kijövő fázis meg megy a fázissínre (fésűre) ami a kismegszakítók fázis bemenetét köti össze.

Új hozzászólás Aktív témák