Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sakal83

    addikt

    válasz Vision #144773 üzenetére

    Odaig jutottam a szamolasban, hogy egy normalisabb hoszivattyu hmv tartallyal 4-6m ft es min 6 nm terulet igeny, ami kb 3m. Tehat 7-9m. A kazan meg max 500e:) a gazterv stb boven nincs ennyi.

    Egy jo hoszivattyus rendszer draga es jo is, ezt hangsulyozom. De rosszat meg sem magamnak sem a szomszednak nem kivanok :) A beruhazok meg 98%ban gyagyit szerelnek sokszor szakszerutlenul.

    + a H tarifa megszerzese sok idobe telik (akar 2 ev is) es ott is van bovitesi ktg.

    Amig volt szaldos napelem addig volt igaz h talan megerheti anyagilag.

    Ami meg nem szeretnek marketingelni, az a karbantartasi es esetleges javitasi ktgek. A stiebel eltronnal beszeltem, ahol olyan osszegeket mondtak, hogy megszedultem. Korrektul elmondtak, ha nem vagyok rakenyszeritve az hoszivattyura, illetve nem fetisem akkor inkabb a gazt javasoljak, ha koltsegkozpontu vagy, DE igenyekkel :)

    A zajnak is utánanéztem, beszeltem komoly akusztikai szakemberrel. Komoly feszultsegek vannak a levegoben a hoszivattyuk miatt, mert zajosak a nem dragak es bizony a birosag kotelezi a tulajokat a zaj megszuntetesere. Egy zajvedo fal 2m is lehet egy attelepites masik helyre pedig 500-800e ft. Felmerettem a telket es a szakértő nem is javasolta a helyet, mert ha en megoldom a zajkerdest a szomszed nem biztos h megfogja.

    Voltam egy eszak pesti keruletben lakast nezni, ahol komoly fujitsu szivattyu volt. A kinezett lakas kozel volt a szivattyuhoz, amit mondtam a normalis eladomak. Mondta h megerti a jogos aggalyaimat, azert is van benne!!! mar a muszaki leirasban az 55db zajforras...

    A gaznal Putyin a gond :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák