Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz bigdady #129237 üzenetére

    0. Ki kell hívni a katasztrófavédelemtől a kéményseprőt, ő méri fel előzetesen a kazáncsere kémény kivezetés opciókat, ő ad jegyzőkönyvet, amit leír csak úgy lehet megoldani. Ha kész a kémény, utána megint ki kell jönnie átvennie a kéményt, kell hozzá méretezési terv (nálunk kérte), kell EPH érintésvédelem villanyszerelő által kiépítve, jegyzőkönyvezve. Kell még egy valaki, aki beüzemeli a kazánt, arról jegyzőkönyv (gázkazán beszerelő tud álatlában segíteni). Ha a meglévő kazán teljesítményét nem lépi túl az új, akkor nem kell gázterv, illetve ha a régi gázcső marad a helyén (sárga felxibilis csővel vagy rézcsővel arrébb lehet tenni egy kicsi, csak a jelnlegi gázcső maradjon a helyén), akkor nem kell gázterv, ellenekző esetben az is kell.

    1. Nekünk furánflex volt a régi kazánhoz már bélelésként a kéményben, így ezzel már nem kellett pluszban foglalkozni (olcsóbb lett emiatt), ebbe van behúzva a kondenzációs kazán kéménye. A furánflex és a kondenzációs kémény között szívja be a levegőt, a kondenzációs kéményen belül meg fújja ki.

    2. Nálunk ugyan ott megy ki a kondenzációs kémény, ahol a réginek is ment, ugyan abban a magasságban, de ha megoldható a ház oldalára kivinni alacsonyabban is lehet. Előírások vannak, hogy nem lehet a közelben X méteren belül ablak és szomszéd. Kéményseprő megmondja mit enged. Ha túl magas a kémény vissza kell bontani, hogy meg tudja csinálni a ballonos nyomáspróbát. Nálunk 1 méterre lett visszabontva kb 1.8m magas volt.

    3. Amilyen gázszerelő van a környéken azt szokták javasolni, mi Vaillant-ot vettünk, nem volt olcsó, reméljük tartós lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • pjen

    félisten

    válasz bigdady #129237 üzenetére

    Nekem aristont tettek, eddig jónak tűnik. Én hívtam egy generál kivitelezőt. Kijött felmérte, adott egy ajánlatot amiben minden benne volt a kéménytől a kazánig. Ha érdekel privibe elküldöm a sźámát. A kéményesét külön is tudom.

Új hozzászólás Aktív témák