Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz A Zéé #128262 üzenetére

    1. Más kérdés: felettem lakó klímájának kültérije behozz egy fokozattól függően 30-60 dB-es, 53 vagy 67Hz-es morajlást a lakásba.
    A kültéri az erkély oldalsó falára (jó magasra) van felszerelve, ami a benti elválasztó főfal meghosszabbítása, és behozza a rezgést.
    Rezgéscsillapító gumibak alap lenne(nem átmenő csavaros), de mivel lehetne még csökkenteni a falra átvitt rezgést? Ha egy gumicsík lenne a konzol falra felfekvő része alatt, az használ valamit?

    Van bajom ezzel a kedves szomszéddal :( A strang mizéria is bonyolódik:
    2.Múltkor felhívtam közösképviselőt, és mondom van itt egy vaslemez ami elválasztja a két szintet: azt mondja ott nincs semmi, a szinteket nem választja el semmi. Mondom hát én látom, itt van: akkor az utólag lett odatéve.
    És igaza volt. Leszedtem a hátfalat teljesen, az áttöréseknél felnyúltam a vaslemez másik oldalára és mit ad isten, több centi beton van a vaslemezen. 2008ban lett a strang felújítva asszem, és igazság szerint én se emlékeztem, hogy el lett volna választva.
    Ami árulkodik: a 2008-ban felszerelt rézcső polifoamján itt-ott megfolyt, lecsöpögött betondarabkák, az áttörések alatt a földön pedig szép adag beton, a fémkeret keresztmerevítőinek zártszelvényén szintén betonkosz, 2 db törött csempedarab, amilyen a lakásban soha nem volt, és a 2008-ban a szerelők által itthagyott nejlonszatyor (emlékszem, hogy azt használták tömítésnek a lefolyócső körül) tetején szintén megkötött beton.

    3. És hogy ne legyen ennyire egyszerű az élet: a kajaszag is rendszeresen elöntött, de fogalmam sem volt, hogy van kialakítva a panelben a szellőző. Most már tudom: mellékcsatornás szellőző, azaz minden szinten a 25centis nagy szellőzőcső belsejében van egy-egy 2m-es szakasz, és csak azután ömlik bele a vastag cső közepébe. Betettem egy kamerát a konyhaiba, és lám valami fénylik benne. Mérőszalag hoz, 190centire van. Belmagasság+födémből visszaszámolok: pont konyhaszekrény felső részének magasságában kell lennie: ez a hülye - ha már beleköti az elszívót a szellőzőbe, ami teljesen szabálytalan - legalább vinné fel a saját lakásához tartozó nyíláshoz, de nem. Abban a magasságban megfúrta a falat és a csövet, és belevezette az én mellékcsatornámba. Mivel gravitációs a ház szellőzése, így áramlik hozzám mikor az elszívója fújja be a moslékszagot.

    A klíma zúgása miatt már szóltam neki: ha most ezzel a két másik dologgal is rápirítok, akkor jó panelproli módjára még neki áll majd feljebb...

Új hozzászólás Aktív témák