Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz runner 125 #107850 üzenetére

    Most megint azthiszed,hogy kötözködöm,pedig nem.A telep ahol lakom a 90 es évek elején épült.Annyira még nem volt divat a hőszigetelés.A 36 os phoroton volt az etalon.Sok ház alatt pice van. A házak átlagosan 1 méter magas beton lábon állnak és körbe betonjárda van.Azóta szinte mindegyiket szügetelték,enyémet is,de sehol nem láttam,hogy feltörték volna a beton járdát.Nálam se. :)

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz runner 125 #107850 üzenetére

    Az a gázcső hevítve lett meggörbítve.
    Nagyon bátor mutatvány.

    Anno az első kókler aki szigetelte a házunk felét, ő is javasolta ezt a megoldást.
    Én megköszöntem a lehetőséget és nem éltem vele.

    (#107853) lemmy71
    Nálunk 2 éve lett szigetelve a ház egyik fele, beszéltünk is róla.
    Nálunk a betonjárda nem lett visszabontva, sőt, dübelezve sincs a lábazat és még mondok egy sokkal rosszabbat, DuoContact-al lett ragasztva az XPS.
    (A zsákra rá van írva hogy XPS ragasztására alkalmatlan, mint utólag megtudtam.)

    Nálunk nem emelte meg a fagy a járdát, sőt, el se repedt sehol a lábazat/járda találkozása.

  • LógaGéza

    addikt

    válasz runner 125 #107850 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, folyamatosan agyalok hogy lenne a jó megoldás - hogy a káposzta is megmaradjon, és a kecske is jól lakjon :)
    Ha azért kell főleg leengedni, hogy fagy esetén ne szedje le a megmozduló járda, akkor az a veszély max a ház hátulján fenyeget, ugyanis annyira lejt a porta, hogy nem áll meg a víz rajta, valamint homokos a talaj is (Dél-Kelet Pest), szinte minden víz azonnal eltűnik, nem nagyon találkoztam még tócsával itt :)

    Fotók alapján jó széles a járdád, bőven maradna belőle. Még akkor is, ha mondjuk egy 30cm-t vágnál le belőle és törnéd fel.
    Ha 8cm-es szigetelést raknék fel, miért kell 25-30cm-t kivágni a járdából? A falon 10cm-es szigetelés van (70-es fal + 10), így is szerintem épp bele fogok férni, hogy ne lógjon ki.

    (Egyébként ki csinálta a homlokzatot? Sorry, de ez elég elnagyolt munka... Az élvédők is - ugye vannak? - qrva hullámosan vannak felrakva.)
    Vannak elvileg, ilyen indító profilokkal vannak felrakva.
    Párom nagyapjának a háza, eléggé lehúzták az öreget sajna, amikor csinálták... A háznak csak 3 oldalát szigetelték, azt is ilyen szépen mint látszik, lábazat kimaradt, falon is csak annyira vitték fel, hogy ne kelljen megbontani a léceket... Terasz felett egyik oldalt nem is raktak, mert minek... Gusztustalan munka laikus szemmel is, és nem kis pénzt kértek el érte...

    Amit még észrevettem, h az a gázcső érdekes van megoldva.
    Gázcsőnél mennyire para, ha el van takarva, azon a 20 centin? Arra gondoltam, hogy megfaragom ott az XPS-t annyira, hogy rá tudjam rakni (viszont akkor ott biztos hőhíd lesz) - vagy felszedjük a ház elején a járdát, és keresek egy gázost, aki átalakítja a csövet - gondolom hivatalos út az lenne, hogy gázterv, stb...

    [ Szerkesztve ]

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Új hozzászólás Aktív témák