Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #03969024

    törölt tag

    válasz #03969024 #59143 üzenetére

    Corsair90

    Nos, nem tudom, hogy mire mész az én adataimmal, de lássuk:
    38-as PTH téglafal, szigetelés nélkül. padló alatt 5 cm XPS, födémen 5 cm EPS, tetőszigetelés 10 cm kőzetgyapot. (15 éve kezdtem építeni.) Viszonylag sok ablak. (Konyhában pl. 4db 60x180-as, + 1db 90x180-as.) 290 cm belmagasság. Kondis cirkó, bár a radiátorok nem kifejezetten erre lettek méretezve, mikor vettem, még 700k-tól indult egy kondis cirkó...
    A felső szint kb 30 nm, csak 8 fokra temperálva, radiátorokkal.
    Lent 35 nm garázs, szintén csak temperálva, radiátorral.
    Gardrób, WC, fürdőszoba és a lépcsőház/előszoba padlófűtés+radiátorok, igaz, az utóbbi belmagassága 6,5 m. ez durván 55 nm.
    Nappali, konyha, közlekedők tisztán padlófűtés, ~70 nm.
    Két hálószoba radiátorokkal, ~32 nm.
    21-22 fokra fűtök, sajnos a termosztátok külső falra kerültek, az egyéb vezetékek (LAN, antennák, riasztó) miatt, így minél hidegebb van kint, annál nagyobb a belső hőmérséklet. De tényleg csupán 1 fokkal.
    Most, mikor kb. fagypont van kint, a radiátorok 50 fokos vizet kapnak, a padló 34 fokost, a visszatérője 28 fok, padló hőmérséklete 25 fok. Lehetne valamelyest alacsonyabb is, de idén nappalra csökkentem a hőmérsékletet a radiátoroknál 3, a padlónál 1 fokkal, s emiatt, hogy ne kelljen sokat várni, emeltem a víz hőfokát. Meglátom, hoz-e valamit a konyhára.
    Visszanézve a fogyasztást, bár nem írtam a kinti hőfokokat, de nekem napi 11-16 m3 gáz fogyott az előző években. Meleg vízre, főzésre 20-25 m3 megy el havonta.
    Ja, és nálam a felfűtés min. másfél nap.

Új hozzászólás Aktív témák