Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Írtam ide nem túl régen a radiátoraink nem melegedtek át teljesen:
    itcafe.hu/tema/lakasfelujito_szerelo_szakemberkereso_topic/hsz_46908-46932.html

    Azóta annyi történt, h leszedtünk egy radiátort.
    Vagyis nem szedtük le, csak elzártuk alul felül a szelepekkel, és kicsavaroztuk lent is, meg fent is. Nem volt eldugulva, jött belőle a víz. Mocskos volt, fekete, de igazából ilyen finom szemcsés kosz volt csak benne, de ezáltal kiderült, h nem dugulás okozza, h nem melegszik át a radiátor teljesen.
    Alul a távozó vezetéken a torló szelepet is kiengedtük, hátha az a cső van eldugulva, de az sem volt.
    Egy darabig fekete víz jött belőle, de aztán átváltott tisztára (gondolom a gerincvezetékig még fekete volt, de ami már a gerincvezetékből jött, az tiszta volt.
    Úgyhogy visszazártuk, összeszereltük, szépen feltöltöttem vízzel alulról megnyitva, miközben légtelenítőt kiengedtem. Feltelt, megnyitottuk fent is, kicsit még ment a légtelenítő, de már csak víz jött belőle, és kész.
    Utána se javult meg, ugyanúgy félig meleg csak a radiátor, tehát nem dugulás okozta a hibát. A radiátorból kivezető cső továbbra is hideg marad.

    Megcsináltuk ugyanezt egy alighanem másik körön levő, még távolabbi radiátornál is, annál is ugyanez volt, ott sincs eldugulva a rendszer.

    Namost akkor menjünk tovább.

    Ez egy olyan kazán, amiben 90Wattos Danfoss keringetőszivattyú van.
    Lehetséges, h kicsi a teljesítménye?
    Vagy túl hosszú a csőhálózat, és nem bírja mindenhol keringetni a vizet (a távoli radiátorokban)?
    A gerincvezetékben körbemegy a víz, az rendben van; de csak a kazánhoz közelebbi radiátorok melegszenek át teljesen, ezeken valószínűleg átmegy a víz, de a többi radiátorba nem bírja áttolni a vizet, azok csak panganak, ezért nem melegszenek át teljesen.
    A kazánra az van írva, h 9-23KW fűtési hőteljesítményt képes leadni.
    12 radiátor
    minden radiátor 120×60cm-es

    A szerelővel beszéltem, ő is a dugulásra tippelt, (mivel részletesen ki lett neki is fejtve minden), mondta, h már a kazánban is nagyon sok szennyeződés volt.
    Szóval igen, ez valóban fekete, de csak ilyen korom nagyságú szennyező-szemek vannak benne, ez színezi feketére a vizet, szóval ez kosz, de ez nagyon finom, ez nem tud dugulást okozni a radiátoroknál.

    Mivel többen is céloztak ilyesmire, ezért gondolom, h talán a kazánunk kicsi?

    Valaki mondta, h a fűtőteljesítmény az rendben lenne, talán a szivattyú teljesítménye kicsi?

    Na, hát most itt tartunk.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák