Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    veterán

    válasz rayoliviero #18663 üzenetére

    Kissé bogaras lévén,végül pontatlanság miatt le is vágtam 2 digitális hőmérőm külső szondájának érzékelőjét.Csalódva tapasztaltam,hogy a régi higanyos hőmérők a legpontosabbak.Boltokban árulkodó néha,hogy a belső és a kinti érzékelő egymás mellett elhelyezve a kirakatban 0,5-2C eltérést is mutat. :Y ...kábé mint a rádió-ellenőrzött órák egymástól több mp.-es eltérése a kirakatban. :U

    #18664) alázógyík...hacsak nem hűtöd le 2-3 foknál is többet naponta a lakást,mindig megspórolsz valamennyit.A kérdés valójában,hogy mennyit.Itt nem az számít mennyit van csökkentve hanem mennyire hűl le a köv.bekapcsolásig.Ha elmész 1 hétre,lehűtheted 6-8 fokot is mert egyszer fűtöd vissza egy 7-en,de ha naponta vissza kell fűtened,végül keveset vagy semmit nem spórolsz és kényelmetlen is a hideg lakás.Ki kell tapasztalni,mondjuk több egyforma napon leolvasva a gázórát.Társasházban,3 külső+egy lépcsőházi fallal,tetőtérben,majd nulla szigeteléssel éjjelre és eltávozáskor a radiátorokat lezárva ~13% tudtam spórolni...úgy döntöttem,hogy egy fűtési idényben elfogyasztott ~5Mwh (~20e huf/egység) -nál megspórolt 10-15e nem éri meg a vesződést és hideg lakás miatti diszkomfortot.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák