Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz 4D4M #147591 üzenetére

    Ezt nem igazán látom, hogy mivel is támasztottad alá.
    Akkor nem tuti, csak 90%.
    Beépítettünk az elmúlt pár évben párszáz ablakot. Nem volt meleg peremes egy sem, és nem jelzett vissza az elmúlt 6 évben senki sem ilyen jellegű garanciális problémával. Ellenben a 8-10 éve beépített ablakoknál több helyről is hallottam már, hogy hasonló hiba jön, hogy az alsó 1-2 cm-en kicsapódik a pára. Ablakos mondta, hogy ez az elszökő gáz miatt van, üvegezést kellene cserélni. Nem én találtam ki.

    Erre csak annyit, hogy egy korszerű épület hőveszteségét lazán meg lehet duplázni ellenőrizetlen filtrációval, mindenki eldöntheti, hogy ez számít vagy nem
    Ellenőrizetlen filtráció... Mekkora légmennyiségről beszélünk? Sosem mértük, ti igen? Tényleg kíváncsi vagyok rá, mennyi levegő megy el így egy nap?
    Normális, nem RAL szalagos beépítésnél, ahol van a tokra kívülről rázáró hőszigetelő rendszer, színvakolat neki van dolgozva a toknak, és van fenn könyöklő is. Belülről pedig rendesen beépített párkány, a toknak neki van vakolva, glettelve, a sarok ki van akrilozva. Blower Door teszten biztos nem megy át egy ilyen szerkezet, de szinte kizártnak tartom, hogy mérhető légmennyiség távozik egy így beépített nyílászáró tok-fal csatlakozásánál. Visszadobom akkor a labdát: Nem igazán látom, hogy mivel támasztottad alá

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák