Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, amit talán nem egyszerű megválaszolni, ill. jómagam nem vagyok benne biztos, hogyan is tudnék kiszámolni. Szóval 1 hete indult be a napelem termeléünk, 9,9kWp rendszer, ami jelen állás alapján elég jól termel, 416kWh-nál jár. Azon törpölök, hogy ha baromi sok lesz a túltermelés, akkor télen lehet, hogy villanykazánt használunk. Azt szeretném megtudni, vajon azzal mennyibe kerülne fűteni, mekkora lenne a havi áram fogyasztás. Kondenzációs kazánunk egy Ariston genus premium evo system 30, a villanykazán pedig Saunier duval renova electric 24 kw. A ház 325nm, ebből az alsó rész a tároló, garázs, szóval a fűtött rész kb. 100+120nm. Lapradiátorok vannak mindenhol. Tégla ház, 2015-ben totál felújított, kellő szigeteléssel ellátva (pontos értékének utánanézek majd az energetikai tanusítványban), modern, fa nyílászárók, sok rétegű/légkamrás). 23,5fokon szokott menni a termosztát, éjszakára 22. Nagy hidegben van, hogy nappal fejjebb vesszük kicsit, fél-1 fokkal. Nagy átlagban 267m3 körüli a havi fogyi (legtöbb 313 volt). Áramszámlánk érdekesebb, mert van egy hővisszanyerős szellőztetőnk, amihez tartozik egy elektromos kalorifer, és ez télen k.va sokat zabál, közel 1,5hónap alatt 1361kWh volt a fogyasztás, utána már csökkent, kb. 597kWh/hó lett végül. Azt nem tudom, hogy a HMV parallel mehet-e közvetlenül a gázkazánról, míg a fűtés a villanyról, vagy egszerre csak az egyik kazán tudja mindkettőt kiszolgálni. A víz amúgy egy 500literes tárolóból megy. HMV fogyaztás kb. 35m3/2hó (~napi 0,63m3). Szóval mindezek fényében meg lehet valahogy becsülni, hogy ha villannyal fűtenénk (és a HMV - 500l tároló fűtése - is villanyról menne), mekkora villanyszámla várható? :R

    Ja, by the way, van egy másik opció is, az emeleten a szobákban vannak 3,5kW-os klímák, végső soron ezekkel is lehet fűteni. Most kb. az emeleten non-stop megy a hűtés. Csak nem tudom, ezzel mennyi áramot használnánk el a napelem által megtermeltből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák