Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz BullZeye #2642 üzenetére

    Hát erre a hibajelenségre nem tudok mit mondani, én még ilyen nem nagyon tapasztaltam.
    Lehet vmi egyedi hardver/ driver/ alaplapi USB vezérlő probléma, de az is lehet, hogy ASM1153E chipnél van vmi bug. Utóbbi chipre már többen panaszkodtak, különféle alvó mód, abból való ébredési problémákra. Meg kéne másik gépen, teljesen más konfigon is, más OS-en, ott produkálja-e? Ha igen, akkor szóba jöhet lehet a vezérlő és firmware bug.
    Én mindenesetre ASM1053/ ASM1053E és sima ASM1153 vezérlőknél nem tapasztaltam ilyen hibát. Utóbbi folyamatosan pörgeti a lemezt, nincs semmilyen leállás, amikor a notit alvóba rakom, a rack LED-je kialszik, de a HDD pörög. Ott aztán nincsenek elérhetetlenségi problémák... ;]

    Olyan is előfordul, hogy különféle rejtélyes adatkapcsolat szakadozást, ledobálásokat a Wi-Fi is okozhat, mert kicsit zavar(hat)ják egymást az USB 3.0-val. Bár nálam a kapcsolat nem szakadozott, de azt tapasztaltam, hogy amikor rá van dugva 3.0-ra és külső vinyó + még másolás is van, akkor a wifi jelerősség kicsit visszaesik...ha leválasztom a gépről, akkor meg helyreáll... :F

    ASMedia esetében egyazon 3.0 vezérlő típusnál, kétféle verzió is lehet, az E végződésű a biztosan SATA 6 Gbps.
    Firmware-nél maga a chip fő felirata számít, tehát pl. ASM1153/ 1153E vezérlőre is jó egyazon firmware.

    "MP tool pedig 1051-et ír product stringnél."

    Azt már korábban többször elmondtuk, hogy amit az MP Tool kiír felül, "ASMT1051, 55AA" és társai, az nem mérvadó, mert a programnak az a default felirata. Nem véletlenül szoktuk szétszedni és szemrevételezni, lefényképezni a chipet. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák