Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #683 üzenetére

    Hali!

    Kicsit olvass vissza(#673, #674), csináld meg. A progi által visszaadott infóból meg remélhetőleg láthatjuk, hogy mi is lehet a gond.
    (Teck is így járt el és tényleg az NVidia driverrel volt gond)

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #702 üzenetére

    Hali!

    "Amióta írtam, azóta újra let rakva a gépem, mert a rendszerlemezen az NTFS fájlrendszer összegabalyodott"
    Most is a HDD-vel kapcsolatos a hiba, amit a képen adtál...Anélkül, hogy az egészet szó szerint lefordítanám, röviden, fapadosan arról szól a dolog, hogy:

    A windows nem tudta átmenetileg olvasni a merevlemezt, pontosan nem tudják az okát. javaslatokat tesznek hogy mit kellene tenni:
    1. Ments le minden adatot, hogy nehogy minden elvesszen
    2. indítsd újra a gépet, hátha csak egyszer jelentkező hibáról van szó
    3. ha a hiba röviddel egy új hardver vagy driver telepítése után jött elő, akkor szerezz be legújabb frissítést, beleértve a hardverekhez szükségest is
    4. futtass merevlemez tesztet
    5. ellenőrizd a merevlemez kábeleit(adatkábelre, tápcsatira gondolnak, hogy jól van-e csatlakoztatva, nincs-e megtörve..)

    Na mindegy, ebből a felsorolásból ami ér is valamit az a 3. és 4. pont.
    Mikor jelentkezett a hiba először? Tettél valami új cuccot a gépbe? Miket telepítettél fel?
    Aztán kellene futtatni egy HDD Sentinel-t(ez alaposan megvizsgálja a merevlemezt és ha van bármilyen hiba rajt, akkor arról ad infót)

    "Én rontottam el valamit, vagy vmit az analizálás előtt be kellene állítanom?"
    Nem. Nem minden hibánál generálodik(nem tud) minidump fájl.

    Az viszont még kérdéses, hogy ha a szervizben megcsinálták és ott kifogástalanul működött(és feltételezem, hogy nem csak úgy mondták, hogy oké minden), akkor nálad otthon mi változott a gépben?

    Fire.

    UI: Ha a Vista SP2 magyar, azaz a közelmúltban jelent meg, akkor egy darabig hanyagolnám, azaz nem tenném fel, anélkül próbálnám.
    (gondolom ezt Te raktad fel utólag, nem a szervízben, hacsak nem angol a Vista-d, mert abban már van integrált SP2-es változat)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #705 üzenetére

    Hali!

    Mielőtt még nekiállnánk HD Sentinelezni, légyszíves ezt nézd meg(Ez XP kép, de Vista-ban is az Eszközkezelőben látnod kell)
    Azt ellenőrizd, hogy az alaplapodhoz adott AHCI driver van fent, vagy az alap Microsoft-os
    (valami Microsoft AHCI 1.0 driver, vagy hasonlót keress, az utólag telepített AHCI driverek szoktnak szarakodni néha)

    Fire.

    UI: Nekem az XP alatt muszáj volt feltennem, mert AHCI módban használom a HDD-t(IDE módban nagyon lassú), viszont egyszer Vista alá utólag felpakoltam az alaplapi AHCI drivert, ezután pár újraindítás után kékhalállal indult a Vista...

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • PuMbA

    titán

    válasz #62853120 #707 üzenetére

    "És hogy a Vistát azt felejtsem el."

    Én elbújnék a helyébe,hogy rendszergazda létére ilyeneket mer tanácsolni.

    Ha már semmi nem segít akkor majd menj a BIOS-ba és nyomj egy Reset to Defaults-ot és tedd újra a Vistát ( szigorúan SP2-est).

    [ Szerkesztve ]

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #707 üzenetére

    Hali!

    Hát igen, az nem kellene elsőre, az az nForce AHCI driver.... :N
    Valóban kellene egy teljes telepítés, esetleg ha megoldható, akkor újrapartícionálni a Vista telepítővel(az a partíció amire telepítesz max 60-70 giga legyen, és legyen formázva) és NEM KELL semmilyen AHCI drivert beadni neki, se telpítéskor, se utána!

    Ha ez megvan, az persze még nem garantálja hogy minden oké, de legalább egy hiba kizárva, mivel írtam hogy nálam is kékhalál lett az nForce AHCI utólagos telepítéséből.
    (Vista x64 Hun Sp1esteén legalábbis)

    A Vista meg mehet, ahogy Pumba is mondja. Én speciel azért javasoltam csak hogy ha lehet ne SP2-vel elsőnek, mert érhetik az embert meglepetések. Egy példa XP-vel kapcsolatban: XP SP2 esetén a nyomtatóm gyári lemezéről simán felmegy a driver, SP3 után, magától felismeri a nyomtatót az XP és nem engedi felrakni a gyári drivert...
    Vista SP2-ben módosítottak a prefetch(előtöltés) és indexelésen is....Szóval én azt javaslom, hogy először SP1, aztán ha minden oké és elmúlik a kékhalál, akkor mehet SP2...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #711 üzenetére

    Hali!

    Hát megmondom őszintén, a DOS-os Sentinelről nem tudok mit mondani, mert nem igazán használom. Nekem van erre a célra tesztgép, ott meg Windows-os változat fut(tehát az esetleg hibás HDD-t ebbe a tesztgépbe ellenőrzöm Win alól)
    [link]

    De van más HDD utility is, ez ügyben érdeklődj ebben vagy akár ebben a topicban, biztosan segíteni fognak.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák