Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz #62853120 #702 üzenetére

    Hali!

    "Amióta írtam, azóta újra let rakva a gépem, mert a rendszerlemezen az NTFS fájlrendszer összegabalyodott"
    Most is a HDD-vel kapcsolatos a hiba, amit a képen adtál...Anélkül, hogy az egészet szó szerint lefordítanám, röviden, fapadosan arról szól a dolog, hogy:

    A windows nem tudta átmenetileg olvasni a merevlemezt, pontosan nem tudják az okát. javaslatokat tesznek hogy mit kellene tenni:
    1. Ments le minden adatot, hogy nehogy minden elvesszen
    2. indítsd újra a gépet, hátha csak egyszer jelentkező hibáról van szó
    3. ha a hiba röviddel egy új hardver vagy driver telepítése után jött elő, akkor szerezz be legújabb frissítést, beleértve a hardverekhez szükségest is
    4. futtass merevlemez tesztet
    5. ellenőrizd a merevlemez kábeleit(adatkábelre, tápcsatira gondolnak, hogy jól van-e csatlakoztatva, nincs-e megtörve..)

    Na mindegy, ebből a felsorolásból ami ér is valamit az a 3. és 4. pont.
    Mikor jelentkezett a hiba először? Tettél valami új cuccot a gépbe? Miket telepítettél fel?
    Aztán kellene futtatni egy HDD Sentinel-t(ez alaposan megvizsgálja a merevlemezt és ha van bármilyen hiba rajt, akkor arról ad infót)

    "Én rontottam el valamit, vagy vmit az analizálás előtt be kellene állítanom?"
    Nem. Nem minden hibánál generálodik(nem tud) minidump fájl.

    Az viszont még kérdéses, hogy ha a szervizben megcsinálták és ott kifogástalanul működött(és feltételezem, hogy nem csak úgy mondták, hogy oké minden), akkor nálad otthon mi változott a gépben?

    Fire.

    UI: Ha a Vista SP2 magyar, azaz a közelmúltban jelent meg, akkor egy darabig hanyagolnám, azaz nem tenném fel, anélkül próbálnám.
    (gondolom ezt Te raktad fel utólag, nem a szervízben, hacsak nem angol a Vista-d, mert abban már van integrált SP2-es változat)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák