Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz v2izzy #2838 üzenetére

    Semmi különös benchmarkra nem gondoltam.

    Csak valami ilyesmire, ami milliszekundumokban mérve kijelzi a scriptek lefutása közötti különbséget:

    var startTime, endTime, differenceInMilliseconds;
    startTime = new Date();

    for(var i = 0; i < 10000000; i++){
    ;
    }

    endTime = new Date();

    differenceInMilliseconds = endTime - startTime;
    console.log('difference in milliseconds:');
    console.log(differenceInMilliseconds + ' ms');

    Itt a for ciklus helyére kerülne a Te kódod, így lehetne tesztelni a hagyományos jQuery-s és a styled pluginos lefutás közötti különbséget.

    Egyébként most látom, MDN-en is van példa (csak már megírtam a fentit addigra):
    MDN - Date

    // using static methods
    var start = Date.now();

    // the event you'd like to time goes here:
    doSomethingForALongTime();

    var end = Date.now();
    var elapsed = end - start; // time in milliseconds

    Másik:

    // if you have Date objects
    var start = new Date();

    // the event you'd like to time goes here:
    doSomethingForALongTime();

    var end = new Date();
    var elapsed = end.getTime() - start.getTime(); // time in milliseconds

    Lényegében ugyanaz, mint az enyém.

    ===========================================================

    Egyébként érdekes, sokan nem hiszik el, hogy az Opera JavaScript-motorja márpedig igenis gyorsabb, mint a többi jelenlegi böngészőé. Ahogy azt sem hiszik el, hogy a Firefoxé lassú (ahogy lassú a Firefox általában).
    Most lefuttattam egy tesztet a fenti, legelső kóddal a konzolból - tehát 10 millió lépéses for ciklus:

    Chrome 21.0.1180.83 m

    JavaScript benchmark - for loop with 10 million steps in Chrome 21.0.1180.83 m

    Átlag: 9733 ms.

    Firefox 14.01

    JavaScript benchmark - for loop with 10 million steps in Firefox 14.01

    Átlag: 20759 ms (!!!).

    Opera 12.01 (x86)

    JavaScript benchmark - for loop with 10 million steps in Opera 12.01 (x86)

    Átlag: 2163 ms (!!!).

    A Firefox tehát 3 mérés után átlagban 18596 ms-mal (!!!) lassabban végzett a feladattal, mint az Opera, Chrome pedig átlagban 7570 ms-mal hajtotta végre lassabban az Operánál; a Firefox 11026 ms-mal volt átlagban lassabb, mint a Chrome.
    Az Opera tehát elég feltűnően nyert. Ezt a mérést még többször végrehajtottam, mindig hasonló eredményekkel zárult, legfeljebb 1-1,5 másodperc differencia volt az egyenként kijött eredmények között. A teszt idejére egyébként a legtöbb extensiont a böngészőkben letiltottam.
    Számomra azért meglepő, hogy 10 millió lépésszámnál már ilyen szintű különbségek jönnek elő.
    A Firefox GUI-ja egyébként a teszt idejére lényegében végig teljesen használhatatlan volt ("Not responding").

    A tesztgép pedig az adatlapomon is látható Lenovo Y570 (Intel Core i5 Mobile i5-2410M @ 2.30 GHz / 1066MHz / 3MB L2 - 2.9GHz Turbo Boost, Western Digital Scorpio Blue WD7500BPVT-24HXZT1, Intel HD 3000 / NVIDIA GeForce GT555M - 1GB GDDR5 VRAM, ...).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák