Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    (#94086) Tikakukac, (#94088) fattyu, (#94096) Tim82:
    Szóval, most hogy hazaértem, gyorsan kipróbáltam. Konnektoros fogyasztásmérő a 90W-os Lenovo tápom alá, noti be a dokkba, pont jó, 50% környékére merülve hoztam ma haza, és go mérés. Namost, így ahogy ezt az üzenetet írom, kikapcsolt wifivel, max fényerőn, dokkolón (amire áramfogyasztó periféria kizárólag a Logitech G9x egerem van rákötve) néhány nyitott weblappal, távoli asztalról nézve a fogyasztásmérőt 70 és 75W között ugrál, amit mutat a mérő, miközben 41W-al tölti a PM szerint az akkut.
    Noti ugye egy sima T420, amiben csak Intel IGP van, i7-2620M proci, Samsung 840 Pro SSD, 2*4GB ram, és egy üres optibay-es caddy, tehát nem is egy túl torkos kiépítés.

    Namost, ha erre a gépre így ahogy van ráengedek egy Prime95-öt, ami feltolja TDP-limitre a 35W-os i7-et, akkor a konnektoros mérőn azonnal felugrik 88,2-88,4W-ra a fogyasztás, és mindezt úgy, hogy az akku töltését azonnal visszaveszi kb. 26W-ra! :Y Tehát erősen úgy fest, hogy detektálja hogy valami történik, és hogy ne süsse meg a tápot, visszavesz a töltés tempójából.

    No, akkor mindenkinek a fantáziájára bízom, mit tudhat egy W520/W530, ha netalántán megdolgoztatja valami a +10W TDP-jű processzort, és mondjuk a +45W TDP-jű pl. K1000M esetén. Nem hiszem, hogy túl sok jó sülne ki belőle, ha elhitetnénk vele, hogy 130W-os az a 90W-os töltő alatta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák