Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    (#73261) HSM : Alapvetően balanced beállításokkal megyek mindenhol... De szerintem félreértesz valamit. Valami olyasmire gondoltam, mint Android estén a különböző CPU governor-ok. Van ami takarékosabb van ami meg gyorsaságra van kihegyezve. A gyakorlatban ez kb annyit jelent, hogy "lassabban" éri el a max órajelet vagy gyorsabban... Azért itt álljunk meg egy pillanatra. Amikor az 1 másodperces léptékű diagnosztikai program akarja megmutatni, hogy az a CPU ami 200ms vagy akár rövidebb idő alatt is képes váltani, hogy jutott el az aktuális órajelre...hát ez elég félrevezető tud lenni...

    (#73262) Tikakukac : Persze az úgy könnyű lenne... De csak egyszerű ütemezés módosításról lenne szó. Én már annak is örülnék, hogy a szorzókhoz rendelt target load-okat módosítani lehetne...

    -------------
    A fenti témától érdekes mellékszál. T530 több órás terhelésnél, tudja tartani a 80 körül értéket dVGA-val együtt. Igaz nem halk, de nem is visít mint a vágós malac. Ami viszont T61-hez képest más az a hőmérséklet. T61-nél 70 fölé nem megy semmi. Persze más kategória a kettő hardvere, de t530-nál az a durva, hogy a hűtés mellé 10cm-re ha leteszek egy bögre valamit akkor simán melegen tartja(sőt volt, hogy megmelegítette amit nem kellet volna) A kiömlő levegő egyértelműen forró. Szerencsére a burkolaton ebből sem nem érződik.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák