Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shia-ko

    aktív tag

    válasz buvartacsko #20113 üzenetére

    Minőségileg (anyag, összeszerelés) számomra a T-kkel megszokott minőséget hozta. Amin meglepődtem a várakozásomhoz képest, az a 14-esekben megszokott billentyűzet méret (ugye a vastagabb kijelzőkáva miatt fér el) és a kijelző mérete. Sokkal kevésbé kellemesre számítottam, azt hittem eltart pár napig míg megszokom, de elsőre nagyon kellemes.

    T60-ról váltottam:
    Based on 1952-CTO: T2400(1.83GHz), 2GB RAM, 80GB 7200rpm HD, 14.1in 1024x768 LCD, Intel 950, DVD-RW, Intel 802.11abg wireless, Bluetooth/Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, 6c Li-Ion batt, WinXP Pro

    X220-ra:
    Windows 7 Pro
    Based on 4287-CTO: i7-2680(2,7), 8GB RAM(1333MHz), 320GB 7200rpm HD, 12.5" Premium HD (1366x768) LED Backlit Display, Intel HD graphics 3000, F5521GW Mobile broadband, Intel 82579LM Gigabit LAn, Intel Centrino Advanced-N 6205 wireless, Bluetooth 3.0/Modem, Ultranav, Secure chip, Fingerprint reader, 29++ 9c Li-ion batt, 720p HD webcam, USB 3.0, Win7 Pro

    Ebből következik, hogy gyors. Sokkal gyorsabb, mint az előző. A memória felét sikerült eddig egyszerre használnom, proci (lecsendesített ventilátor mellett) 55-57 fokon tartja a procit és 35-ön a HDD-t mezei felhasználás mellett. Játék közben ez kicsit feljebb megy, a legrosszabb eset eddig 75 fok volt, de akkor az ölemben fojtogattam pár órán keresztül.
    Nem leszabályozott venti mellett olyan 10 fok mínuszra emlékszem.
    Software-ek tekintetében csak ami feltűnt: Access connection éppoly használhatatlan, mint korábban, A GPS elég jó kis dolog benne (a mobilnet modemmel jön), valamint a webcam biztonsági funkciója (ha nem érzékel embert a gép előtt, akkor zárolja a wint).
    Kijelző halálosan jó. Elég nagy ugrás van ugye a régihez képes, mind képminőségben, mint fényerőben. Látószög gyakorlatilag korlátlan, bár a gép túloldaláról még nem próbáltam. Papíron gyak. 1,5 kiló, a nagyobb aksi miatt ez gondolom kicsit több.
    Nem nagyon tudok a tesztekben írtakon kívül sok okosat írni ezekről. Ha futtassak valami tesztet, hogy legyenek összehasonlító számok, akkor nagyon szívesen vagy konkrét kérdés. Meglepődtem, hogy mennyire emberbaráti a kinézete, miközben megtartotta a thinkpad ismérveket.
    Aksiidő: max fényerőn, de levett teljesítménnyel és folyamatos wifi letöltés mellett 6-7 óra.
    Tapipadról nincs tapasztalatom, első dolgok között volt letiltani a BIOSban.
    Korában nem használtam 7-es wint, de pillanatok alatt indul és áll le. Júniiusban vettem, így SP1el jött. Stabil, minden korábban használt és eddig telepített program pöccre indult és fut. Játékokban hagyománytisztelő vagyok (NwN, Footbal manager 2011, Civ 5, Heroes 5, CS, Colonization). Lemezkezelése frenetikus az XP-hez képest, olyan 3x tűnik gyorsabbnak a számok alapján, ebben persze bejátszhat a winyó is.
    ODD ugye nincs, vettem egy külső LaCie-t hozzá. 3-as USBt nem tudtam kipróbálni, a backup winyóm 2-es.

    Üdvözlettel: Gabi

Új hozzászólás Aktív témák