Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    Nem tudom ki használ még rajtam kívül mobilnetet. Az X200-hoz vettem vodafonos, feltöltőkártyást, vésztartaléknak.

    Mivel mobilnetnél fontos az adatmennyiség, ezért nézegettem, hogyan lehetne az Opera Minit felrakni PC-re is, hogy a forgalmazott adatmennyiséget drasztikusan csökkentsem.

    Jelentem, tökéletesen működik, mind Windows7, mind Ubuntu Linux (10.10) alatt.

    Ha valaki ki akarja próbálni:

    Windows esetén:

    1. Le kell tölteni a microemulator nevű programocskát.
    2. Tömörítsd ki egy általad választott könyvtárba.
    3. Töltsd le az opera honlapjáról a legfrissebb Opera Minit. Kell a .jad és a .jar állomány is!
    4. Mozgasd az opera mini fájljait abba a könyvtárba, ahová a microemulatort kitömörítetted.
    5. Győződj meg róla, hogy a java fel van telepítve a gépedre.
    6. Indítsd el a microemulatort (microemulator.jar fájlt, dupla katt egérrel elég kell legyen)
    7. Ha elindult az Options menüben válaszd a select device-t, majd azon belül a resizable device-t és tedd alapértelmezetté (set as default). Ezzel gyakorlatilag bármilyen felbontású monitorhoz hozzá tudod igazítani az opera minit!!!
    8. A file menüből az open middlet file paranccsal nyisd meg a korábban letöltött Opera Mini .JAD fájlját. (később már elegendő a microemulator indítása utána a recent midlets-ből kiválasztani)
    9. Ezt követően bökj egérrel a microemulator ablakában a Startra és szépen elindul az Opera Mini.
    10. Egérrel az ablak széleinél húzgálva állítsd át a kívánt méretűre az Opera Mini böngésző ablakát. Nálam a maximize nem nyújtotta ki a böngésző tartalmát teljes képernyőre, ezért ezt a módszert használtam.
    11. Ha van hálózati kapcsolatod, akkor KELLEMES BÖNGÉSZÉST!!!
    12. Legközelebbi könnyebb indítás kedvéért érdemes parancsikont készíteni a microemulatorról és tetszőleges ikonnal ellátni.

    Linux esetében pedig itt egy leírás, ami nálam működött: [link]

    Gyakorlatilag ezt a leírást használtam ahhoz, hogy win alatt is üzembe helyezzem az Opera Minit.

    Több módszer is található ezen kívül a neten az Opera Mini pc-n történő futtatására, de én ezt találtam eddig a legegyszerűbbnek és "legflexibilisebbnek".

    Letölteni nem lehet, de böngészésre tökéletes szerintem.

    Az Opera Minit pedig mindenki beállítja saját szájízének megfelelően. Én pl. a betűméretet a legnagyobbra állítottam, mert így kényelmes. Azt tapasztaltam egyébként, hogy némely oldalnál a magyar ékezetek nem mindig jelennek meg helyesen (pl. index.hu, de ott sem mindig...)

    Itt egy screenshot is:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák