Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz HSM #116148 üzenetére

    Hát G2-n 38W (!!! :Y ) átlagot elvitt a 11gen-nel a dupla cső, a 10gen 25W-n tartotta a szimpla vastag hőcső, szóval bírnak többet is csak közben 100C a CPU. ;] Komolyan néha látom szemem előtt ahogy vörös fejjel erőlködik az a CPU, hogy kifingja azt kis többletet. ;]
    AMD meg végigturbóz 30percet 80C-n 23-25W-vel, hatalmas a szakadék.

    "benchmarkok alapján én nagyobb előrelépést vártam"
    Ami egy szálra korlátozódik, az nem skálázódik nyilván, és sajnos meglepően sok dolog van így. Ha úgy használnák, egy 8gen-t mint ahogy a 4750-et, kb. hülyét kapnék az tuti. :P
    3hétre vissza kellett menjek egy 10gen-re javítás miatt és hát nem élveztem.

    Amúgy a dual channel 3200 borzasztóan fontos, és nagyon érezhető a különbség, bármi mással.

    "Szerintem csak arra igaz"
    G1-nél igen az Intel elvileg 1 hőcső, de G2-nél már 2, főleg ezért írtam. És hát 11gen, tényleg egy "dumpster fire" semmi más, a két hőcsővel is az i5 100C simán, ezért se rendeltem belőle i7-et, mert tök értelmetlen csak túlmelegszik és csá, pont annyit hoz mint i5 hosszútávon.

    Amúgy a Ryzen fan kontrollja még 2év után se jó sajnos, sokkal jobban is be lehetne lőni. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák