Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@xx

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy 2530p notim amit szerettem volna egy kicsit gyorsabbá és a kor színvonalnak megfelelővé tenni. Ezért került bele 4 GB ram és a gyári HDD (azt hiszem Samsung volt) helyére egy Kingston KC380 SSD (1,8" 120GB). Az SSD -re Win7 került, a HDD -n pedig WinXP van. Tökéletesen működik is a rendszer az SSD vel. Viszont néha szükségem volna az XP rendszerre is. Ezért úgy gondoltam, hogy a HDD -t beteszem egy külső rack -be.

    És itt kezdődtek a problémák. Először betettem egy Toshiba usb2.0 rack -be, de onnan egyáltalán nem is látta boot közben a HDD -t. (természetesen a BIOS -ban boot sorrendben előre hoztam az usb pendrive-ot)
    Második körben beraktam a HDD egy DeLock usb3.0 rack-be. Itt már látta a HDD -t és el is indult a boot róla, de szinte azonnal ki is fagy kékhalálal és újraindul a dolog.
    Próbaképpen megnéztem mindkét rack-el más gépen is és ugyan így viselkednek. Ha csak simán win alatt dugom rá akkor látja a HDD-t.
    Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond? Nem szeretném cserélgetni a gépben a HDD-t amikor a régi rendszer kell.

    Üdv,
    M@xx

Új hozzászólás Aktív témák